Ako postupovať, keď odtečie plodová voda?

19. apr 2023

Zdravím zienky, viacrodičky, ktoré už máte skúsenosť. Nevysmejte ma ale z tohto tu mam stres 😄
Ako je to v prípade že mi pôrod zacne prasknutím plodovej vody ? Treba sa ihneď vybrat do nemocnice alebo mam ešte čas ? Konkrétne či ešte stihnem dať doma sprchu, oholiť sa a nemocnicu mam tak 45minut cesty 😂
Lebo teda viem že v prípade začatia pôrodu kontrakciami je času viac len si treba zapisovať čas kontrakcii a do nemocnice ísť keď sú pravidelne 5-7 minút

gabika128
19. apr 2023

Do dvoch hodín v nemocnici. Ja som vždy stihla sprchu, aj hlavu som si umyla, skontrolovala zoznam vecí, najedla som sa 😂

autor
19. apr 2023

@gabika128 jej tak ta hlava umyta by bol ešte bonus 😂

pukina
19. apr 2023

mala by si ist co najskor do porodnice, ta hodka dve ideal. mne tak pukla v noci. o 2 som sa zobudila na to ako som citila to puknutie vnutri, cudny pocit :D ale tiez som si stihla dat sprchu, oholit sa a prisli sme do nemocnice okolo 4:00. porod sa ti rozbehnut moze aj nemusi, to je individualne, mne sa nerozbehol vobec:D

e1i
19. apr 2023

Zalezi aj ci mas negativny ster co sa robi na streptokoka alebo nie. Ak je pozitivny treba ist hned lebo pred porodom musia stiect atb v infuzke

gabika128
19. apr 2023

No pre mňa to bol ozaj bonus, lebo po pôrode v nemocničnej sprche som si hlavu veľmi nemala náladu umývať.... Po cisárskom tiež na to nebol priestor. Tie dve hodiny nám vraveli na predpôrodnej príprave.

denden77
19. apr 2023

ja som si tiez sla hned oholit nohy, muz kukal, ze mi hrabe 🤣🤣🤣 voda rupla o 15tej, o 16tej som bola v porodnici, mala sa narodila o 5 rano 😊

akvi
19. apr 2023

Stihla som v pohode všetko čo píšeš a to my sme šli do pôrodnice 2 hodky vzdialenej. Ak by sme nemali takú cestu, tak by som doma čakala aj dlhšie. Ja som bola úplne kľudná, skôr muž stresoval, ale tak bola zima a kopa snehu všade, tak aj preto 😅

bolarazjedna
19. apr 2023

Mne odtiekla plodová voda v noci o 00:35. Stihli sme prísť o 01:30, ale to mame 5 min autom. Stihla som sa osprchovať, oholiť sa, obliecť sa a posledne veci zabaliť (ako hrebeň, fén, z čoho som nekupovala 2). Z toho celého najdlhšie trvalo prebrať manžela zo spánku k životu, aby dokázal odšoférovať ☺️
Ja viem tiež tak, že do 1 max do 2 hodín musíš byť v nemocnici. Najväčšie riziko je, že pri masívom odtoku plodovej vody prepadne pupocna šnúra dopredu a dieťa hlavou na ňu zatlačiť. Preto je dobré byť tam co najskôr, aby sa skontrolovali, ako sa ma bábätko.

simonkazga
19. apr 2023

Okolo 9 večer praskla voda. Normálne som sa osprchovala, oholila a šli sme do nemocnice. Tam ma službukonajúca lekárka sprdla, že čo som sa trepala, keď nemám 5 a menej minútové pravidelné kontrakcie. Dcéra sa narodila 4:35

danulicek
19. apr 2023

Odtiekla mi okolo druhej v noci plodová voda, ešte som frajerka umývala riad, čo sa mi vecer predtym nechcelo, spratala som kuchynu, az odídem z čistého bytu 😂 Dobalila som posledné veci, ktoré mali stále predtym čas a muža som nechala zatiaľ spat. Namalovala som si obočie, učesala sa. Krútilo ma bolesťami - však to je len každých 10 minut, pohoda. Lenze zrazu to bolo akosi často, každé 3, tak som ho budila a volala rodičom, aby prisli k synovi, že asi budem rodiť. To celé trvalo cca hodinu. Ja mam nemocnicu 5 min od bytu. Prisli sme do pôrodnice, stále frajerka, že však len trosku silnejsie bolesti mam a tlači ma akosi konecnik, ale asi potrebujem len ísť na wc. sestricka vyplestila oci: veď vy rodite! a už som ležala aj “na stole” oholená veľmi zrychlika (ale stále lepsie, ako som sa ja doma 😂😂), bez klystiru a ten povinný dotazník sme dovyplnali ešte po porode 😀 takze za mna - ak odtečie plodová voda a citis čo i len trochu bolesti, kasli na holenie, kasli na umytie hlavy a chystaj sa 😀 mne sa to fakt zmenilo z kontrakcii každých 10 min na každé 3, vobec to neslo postupne, ako som cakala 😀 (prvý pôrod som mala vyvolávaný a to som si se vsim vsudy užila cez 22 h, cize ani v päte som nerátala, že ja dve hodky od odtecenia vody budem mat porodene.

vkatush
19. apr 2023

Mne praskla ráno o 4.20, ja som si dala sprchu, oholila sa (vlasy som už mala umyté), najedla sa, zbalila a prekontrolovala veci, znova sprchu*, zobudila muža a pomaly sme šli 😂 dala som si na čas a mladý pán ešte viac, prišiel na svet o 6.35 na druhý deň.

*Toto mi nikto nepovedal pred pôrodom a veľa známych to tiež netušilo. Plodová nie je o tom, že odtečie a koniec. Ona bude tiecť pomaly až do pôrodu 🙈 veľa vložiek si zober so sebou 😂

mima172
19. apr 2023

Mne praskla plodová voda o 23:15 a o polnoci sme boli v pôrodnici. Mala som info, že do hodiny treba prísť 🙂

aceris
19. apr 2023

Velmi zalezi od samotnej zeny. Oba porody mi zacali prasknutim vody, ziadne kontrakcie. Prvy trval 18hodin. Druhy som rada, ze sme len vzali kufor a isli. Porodnica 15min autom. Za 3.5hodiny bolo po vsetkom. Kontrakcie mi zacali tak po hodine a pol mozno dvoch
a to som akurat presla vsetkymi vysetreniami a dali ma na izbu.

gypsomilka
19. apr 2023

No pri prvom by som mozno tu sprchu riskla ale teda pri druhom som rada ze sme pratali hned z domu. My mame nemocnicu asi 10minut od domu. Mna stihol doktor nalozit s taskami do vytahu a ledva ma dali na box a uz som tlacila. Som myslela ze ten vytah ide vecnost ze uz sme aspon na 45poschodi.

amelie2017
19. apr 2023

Druhe dieta, cca o 10:30 praskla voda na detskom ihrisku. Isla som domov taka "pocikana" cez cele mesto, postupne este tieklo 🤣 muz zaniesol dceru svokre, dala som sprchu, dobalila posledne veci, nakazala mu vyvesat pracku. Muz na mna kukal ako vyorana mys, ze teraz pracku. Kontrakcie len slabucke, nepravidlene. O 12. som bola v nemocnici. Maly sa narodil o 16.

titla
20. apr 2023

Ja len dodam, ze voda nemusi "prasknut". Mne zacala odtekat po kvapkach, bolo to cca o 16:00 a najprv som si myslela, ze mam silnejsi vytok. Nakoniec som o polnoci zobudila muza, ze ideme do nemocnice, lebo sa mi to uz nezdalo. Tak sa potvrdilo, ze sa jedna o plodovu vodu a dobre ma sprdli preco som neprisla skor. Ak sa totiz narusia plodove obaly a nerozbehne sa porod, musia sa do 12 hodin nasadit ATB, aby sa predislo riziku infekcie. Ja som nakoniec porodila az o dva dni, po 3 vyvolavackach a voda mi postupne odtekala s roznou intezitou az do porodu.

bolarazjedna
20. apr 2023

@simonkazga u mňa sa tiež tvárili, že akože načo som prisla so všetkými kuframi, a samozrejme manžel má ísť domov, lebo však možno v ten deň ani neporodim.....bolesti som začala mať až pri príjme (o 02:00), asi 2x po 20min, a keď ma poslali na izbu o 02:45, že nech sa vyspím ešte do rána, tak zrazu som už mala bolesti hneď každych 3-5minut. Malý sa narodil o 11tej.

Autorka, Este raz, neide o to, či máš bolesti a ako často, ale ze nevieš, či sa má dobre bábätko v brušku. V nemocnici už vás budú mať pod kontrolou. Držím palce, nech to ide hladko a ľahko!

ivangeline
20. apr 2023

No do 2h ako pisu. Je to vsade aj na gyn porodn oddeleni napisane.

maminkadeticiek
20. apr 2023

Osprchujes sa,umyjes vlasy (nech mas potom pokoj)oholis sa a presunies do nemocnice.Niekedy to pride do 3 hodin,niekedy na druhy den.

dominidi
20. apr 2023

Mne zacala odtekat voda 22.30 po troskach, bola ale zelena takze sme isli hned, len som sa prezliekla..odtekala skoro 22 hodin takto postupne, takze casu by bolo dost, ale ke lepsie ist tam na sledovanie..no aj toto je scenar na ktory je dobre sa pripravit🤷‍♀️

xsuzannex
20. apr 2023

Praskla mi o 19:30, dobalila, vyprazila nachystane rezne aby tu nepomreli hladom a sla.. mala sa narodila rano po 9tej 😄

lucikee
25. apr 2023

Ja som lezala v posteli, zrazu som počula o pol noci len ako niečo puklo, trošku ma zabolelo v bruchu, hmed som sa postavila a zrazu sa ta voda zo mňa liala ako keby mam v sebe hadicu s vodou 😁 obliekla som sa a hned sme isli do nemocnice, lebo som mala streptokoka a museli mi davat ATB. Kontrakcie mi prisli do hodiny. Nezlaknut sa, voda bude odtekat až do pôrodu. Mne odtekala 10 hodin a pritom som mala každé 2 min kontrkacie 🙈 voda zacala odtekat o pol noci a mala sa narodila o 10 h. bol to masaker 😁

maryetta
25. apr 2023

Mne tak zacal prvy porod. Rano som mala poradnu a vecer odtiekla voda. No nic ine. Ale zavolali sme do nemocnice a ze mame prist. Tak cca hodinu na to sme uz boli v nemocnici. A porodila som az na dalsi den v noci.

zuzkapap
25. apr 2023

Mne praskla o pol 2 v noci, sprcha, manžel nachystal nejaké jedlo, dobalila som sa a išli sme... O 3 sme boli v porodnici (máme ju 15min), mala sa narodila o 10 ráno... Mne povedali že do 2h od prasknutia treba byť v nemocnici 🙂 inak tento spôsob začiatku pôrodu je podľa mňa super, lebo to máš istotu že ideš rodiť 😁 zatiaľ čo pri kontrakciach si nemusíš byť ista a môžu ťa otočiť že plany poplach

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre