Kedy pred pôrodom odtečie plodová voda a koľko jej je?

bizka23
1. apr 2009

Ahojte kocky,rodicky, chcem sa opytat ako je to s plodovou vodou, kedy zhruba-aky cas pred porodom odtecie a kolko toho asi je

kvila
1. apr 2009

ahoj, tak ja som rodila zatial len raz 😀 ale moja skusenost s plodovou vodou je ziadna, kedze mne pred porodom odisla iba hlienova zatka. Plodove obaly mi prepichli az v nemocnici po nejakych 5 hodinach kontrakcii, ale ta potvora voda aj tak neodtiekla a doktor sa pytal sestry: "sestra, kde je ta voda?" 😀 bolo to take mile... proste voda bola nezvestna, ale napriek tomu som porodila a ta voda vysla az po babatku. Neviem, ako je to mozne, ale pevne dufam, ze pred druhym porodom mi voda odtecie, aby babo mohlo klesnut nizsie, a aby to bolo rychlejsie. Prve som sice rodila "iba" 9 hodin, ale aj ked som uz bola otvorena a isla som tlacit, vobec som necitila tie sialene tlaky na konecnik o ktorych vsetci pisu, ze pridu a ze vtedy vies, ze ide 2. porodna doba. Mna dali lahnut na porodne kreslo a hovoria: "tlacte". A ja im na to: "ale mne sa nechce tlacit". Ale ked hovorili, ze treba, tak som teda tlacila a napodiv do 5 min. bol maly von 😀

bizka23
autor
1. apr 2009

fiiiiiha, no super, takze asi to bol vcelku lahky porod, nie? a to porodne kreslo, to nie je normalna postel? ci ako to je? a aky je rozdiel medzi prvou a druhou porodnou dobou? dakujem inak za odpoved 😎

kvila
1. apr 2009

no, az taky lahky porod to nebol... zo vsetkeho najhorsie su urcite kontrakcie a tie boli teda riadne silne 😝 Porodne kreslo, to som myslela v podstate por. postel, len to bolo vselijak polohovatelne, tak mi prislo na um skor slovo kreslo 🙂 Rozdiel medzi 1. a 2. dobou... 1. doba porodna je cas odkedy ti zacnu kontrakcie, prip. odtecie voda, tato doba je najdlhsia - vacsinou hodiny a hodiny, kym sa pomocou kontrakcii uplne neotvori krcok maternice. Ked zacnes citit tlaky ako na stolicu a kontrakcie su najsilnejsie, oznamia ti, ze si uz otvorena na 10 cm, vtedy prichadza 2.doba a to samotne vytlacenie babatka. To uz podla mna az tak neboli, aj ked sa to nezda. Ked 1. krat zatlacis, ten strasny tlak sposobi, ze sa ti znecitlivie cela hradza a aj keby ta mali nastrihnut, vobec to nebudes citit (to som tiez nechcela verit, ale tak bolo). 2. doba trva tak cca 5 - 10 minut. Ja som zatlacila 3 krat a maly bol von. Hlavne je tlacit, ked ide hlavicka, potom to uz ide samo. A 3. doba porodna - porodenie placenty, si ani nepamatam. Manzel povedal, ze dr. chytil pupocnikovu snuru a proste potiahol a placenta vysla von. Potom je este blbe sitie, to sa uz citlivost do nervov zas vracia, takze je to trosku bolestive... u koho ako a podla toho, kolko stehov je potrebnych. Ale vsetko sa da vydrzat 🙂

nikollette
1. apr 2009

Mne tiez v emocnici prepichol moj doki vodu.. ani som to necitila.. absolutne nic.. a ani kontakcie, ked mas EPI, je to bezbolestne.. ale samotne vytalcenie babatka, to teda uz bolelo 😅 😕

petka_s
1. apr 2009

mna sa sestra po porode opytala kedy mi odtiekla 😀
hrozne som sa bala lebo este o 15-tej/o 19-tej sa narodila/
som ju nemala odtecenu,nevedela som si predstavit ako sa to prepichuje ☹
a ked som sa sla o 17 vycikat tak vtedy som cikala viac,a tak som po porode povedala ze asi to bolo vtedy 😀

sophie1981
2. apr 2009

mne praskla voda cestou z obchodu na ulici a pomalicky odtekala asi 10 min....potom sa to zastavilo.....zvysok odtiekol uz na por. sale....1. voda odtiekla o 13.tej, druha o 19tej, a mala sa narodila 5 minut pred polnocou... 😉 ...kolko jej bolo to naozaj neviem, ale asi dost z mojich pocitov... 😉

bizka23
autor
2. apr 2009

dakujem vam vsetkym za odpovede 😉

akejka
2. apr 2009

bizka, je to individuálne. Pri 1. pôrode mi voda odtiekla až v pôrodnici na pôrodnom stole pred tlačením, pri 2. pôrode mi plod. vodu prepichli. Tiež sa jej nechcelo...a nepraskli ju ani silné kontrakcie (tie mi skôr praskli jazvu po cisárskom na maternici 🤐 )

ingra73
3. apr 2009

ahoj, mne zacala voda odtekat 3.2. po polnoci a maly sa narodil az 7.2. rano, a rodila som v 34tt ☹, tie 4 dni som dostavala infuzie 2x denne, a voda odtekala stale, vraj sa podporila tvorba vody uinfuzkami..dostavala som aj injekcie a lieky....chvala bohu malicky sa ma k svetu.... no mala som hrozny strach, netusila som ze babo moze takto v brusku fungovat aj bez vody, alebo len s malym mnozstvom vody....

giza
3. apr 2009

Naozaj je to individualne a hlavne ak je porod vyvolavany/urychlovany, tak je to aj na lekarovi kedy ju prepichne...

blondi2
3. nov 2013

@akejka viem, ze je to mimo tejto temy, ale tebe praskla jazva po cisarskom pocas kontrakcii pri porode? bola si vtedy uz v nemocnici? co sa potom dialo? toho sa velmi obavam aj ja, preto ma to zaujima.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre