Kedy sa dostaví pôrod po vytečení hlienovej zátky?

lenula57
5. apr 2013

ahojte, prosím vas dnes mi odtiekla hlienova zatka kedy môžem čakať pôrod?..a už na tri dni pobolieva v podbrusku..poprosím všetky skúsenosti ďakujem vopred🙂

bubuhlohovec
5. apr 2013

Ahoj, podľa vlastnej skúsenosti: ak ti odišla zatka, tak už dnes by si mala byt mamička🙂 veľa šťastia prajem

moon1979
5. apr 2013

@lenula57
@bubuhlohovec
je to veľmi individuálne ... mne odišla minulý týždeň ... prenášam už 6ty deň ... pri prvom mi odišla 2tt pred termínom a aj tak mi pôrod vyvolávali ... ale sú aj také šťastné mamičky, ktorým pôrod nastane max do 48 hodín ... takže individuálne, nedá sa to paušalizovať 🙂

svetlusska
5. apr 2013

@lenula57 mne odisla hlienova zadka niekedy v sobotu popoludni...v nedelu cez den som uz mala slabe kontrakcie, v noci nepravidelne kontrakcie ale dost silne...no a v pondelok som sla na poradnu naplanovanu a lekar ma poslal do porodnice...a o 21:15 som uz bola mamicka 🙂 ale nakolko ma lekar poslal bez vysetrenia a skoro tak mi dali vyvolavacku...neviem kedy by som porodila ak by som nemala naplanovanu poradnu

ekinkala
5. apr 2013

ahoj mne odisla v noci najprv som nevedela co to je mala som iba vlhke nohavicky ale poobede prisli znicoho nic jemne niecaste kontrakcie do polhodky boli uz pravidelne a o osmej vecer som bola uz mamina len sa velmi neponahlaj do nemocnice pokial nebudes mat silne kontrakcie zbytocne hodiny navyse stravene v nemocnici ja som mala za 3 hod aj s cestou odrodene prajem vela stastia

cawes
5. apr 2013

@lenula57 mne odisla v pondelok vecer cast, v utorok zvysok a v stredu som porodila

vierkas
5. apr 2013

ahoj, mne pri prvovom odisla zatka v pondelok, isla som k dr. poslala ma na vysetrenie do nemocnice, odtial ma poslali domov, ze sa este neotvaram a potom mi stvrtok v noci zacala odtekat plodova voda, isli sme do nemocnice a v piatok som porodila...je ti individualne, dr. ti v poradni povie ako si na tom. Aj pobolievanie a tvrdnutie som mala, dala som si vanu a uz sa to rozbehlo. Pri druhom mi zatka odisla v nedelu a v utorok som rodila, ale sekciou, takze vobec som este dovtedy bolesti nemala a strasne vela zatky mi odchadzalo, hlavne ked ma dr. vysetril. Takze klud, je to urcite znamenie, ze sa to zacina, bud dnes, zajtra, alebo az par dni... ja som pre istotu isla k dr. aby ma vysetrila, drz sa

zuzich
5. apr 2013

ahoj, presne o 24 hodin po odteceni, zacali mierne kontrakcie, bolo to vecer o nejakej 21.00, o 3.00 rano som prisla do nemocnice-zbytocne skoro, este som mohla zostat doma, no a o 9:45 bola dcerka na svete 🙂

lenula57
autor
5. apr 2013

@bubuhlohovec aha to je pekne ale mne to odteka na etapy..

@moon1979
@svetlusska

@ekinkala ďakujem vám ja budem mať prvé baby tak neviem moc ale tak viete dosť sa bojím aby sa malému nič nestalo to mne lebo by som si to neodpustila..

simkarobkova
5. apr 2013

babeny, viem, že by som našla forum aj otomto ale momentálne tam nikto asi nebude... môžem v tehotenstve špenátik? ďakujem krásne pekný deň 🙂

svetlusska
5. apr 2013

@lenula57 jjj poznam tie pocity 🙂 tiez som si studovala mnohe temy ohladne porodu a jeho priznakov...ja osobne ak by ma lekar neposlal do porodnice tak by som sla az keby mi odtiekla plodova voda alebo by som mala pravidelne kontrakcie...bola som sice otvorena ale len na 3 prsty aleboc cm?neviem uz..ale tak vyvolavacka zabrala..len som tam bola od 12.00 a porodila som az vecer....dufam ze pri 2 to bude bez vyvolavacky...🙂 hlavne sa netreba bat 🙂 vsetko bude dobre 🙂

svetlusska
5. apr 2013

@simkarobkova ja som jedla vsetko 🙂 okrem pizze tu som nemohla citit :D a tatarskej omacky

janinka14
5. apr 2013

Ahoj mne odisla vcera a stale nic sa nedeje. Sestricka v porodnici mi povedala, ze kym nie su kontrakcie alebo neodtiekla plodovka, mam ostat doma. Mne sa uvolnila po necitlivom vysetreni v poradni. 😠

ekinkala
5. apr 2013

@lenula57 aha a ako dlho ti to odteka ? A mas bolesti? Tak chod prejstotu ku doktorke aby si nestratila vela vody

simkarobkova
5. apr 2013

@svetlusska vďaka 🙂

lenula57
autor
5. apr 2013

@janinka14 takato necitlive vyšetrenie poznám ale ja mám ďalšiu poradňu až v stredu..

@simkarobkova samozrejme sak tam je kyselina listova tu teraz veľmi dôležitá.. 😉

@svetlusska no tak sme na tom veľmi rovnako 🙂

lenula57
autor
5. apr 2013

@ekinkala od rána po troskách..a iba sem tam mám bolesti,nie stale.,

medyson
5. apr 2013

Ahoj ja mám už ročného syna a 9 ročnú dcéru a pri obidvoch mi odtiekla ráno a večer sa mi deti narodili narodili, pôrodník ma neposlal hneď do pôrodnice povedal mi že doma je kľudnejšie vyčkávať pôrodné bolesti a tak som aj spravila . Plodovú vodu mi prepichovali až v nemocnici lebo mne neodtiekla ani u jedného z detí . Pôrodné bolesti mi začali u Sofiki o 4 hodiny a u Mateja ráno pôrodná zátka poobede o 17.oo bolesti a obidve deti sa mi narodili skoro rovnako Sofika o siedmej večer Maťko za 10 minút osem. Držím palce

janinka14
5. apr 2013

@lenula57 ja mam tiez poradnu az v stredu, uvidime, ci sa to dovtedy nerozbehne same.🙂

medyson
5. apr 2013

@medyson Aha dievčatá a pôrodná zátka nieje plodová voda 😲 😉 , zátka je taká krvavá hlienovitá kaša a vylezie len raz neodteká , čo odteká to je už plodová voda a tak šup do nemocnice lebo bábätko by nemalo byť bez plodovej vody viac ako 6 hodýn

medyson
5. apr 2013

A ešte toľko hýbať sa a hýbať sa skôr to príde 😀 😉

ekinkala
5. apr 2013

@lenula57 ako casto zmeraj si ? Pocitujes take slabunke pichnutia ?

marianamarhefkova
5. apr 2013

@simkarobkova v tehotenstve môže žena všetko na čo má chuť 😉

lenula57
autor
5. apr 2013

@ekinkala pichnutia vôbec nie len sa mi chce stale na malú potrebu a malý sa stale mrvy..

lenula57
autor
5. apr 2013

@medyson ale nemala by byť plodova voda byť riedka ale ja to mám husté..

katka1981
5. apr 2013

je to individualne, niektore porodia 2 tyzdne po odideni, ine tyzden, mne odchadzala hlienova zatka pred odchodom do porodnice, ale mala som porod vyvolany, tak neviem presne kedy by som inak porodila (bolo to 2 dni pred TP), ale kedze ta pobolieva brusko, asi sa otvaras, takze mozno pomalicky pojdes rodit, tazko povedat, priroda je nevyspytatelna. ALe mozes nam potom napisat, ze mas uz po 🙂 drzim palce.

reanda
5. apr 2013

@lenula57 po odideni hlienovej zatky sa dietatu urcite nic nestane, porodit mozes aj za dva tyzdne.. a moze ti odchadzat aj po castiach, nemusi vsetka naraz

katka1981
5. apr 2013

@lenula57, hlienova zatka je ako vytok ale akoby s primesou krvi take ruzove, aspon ja som tak mala, ked som sa po cikani utrela. Nutkanie na cikanie mas preto, lebo ti drobcek tlaci na mechur. Plodova voda by mala byt riedka ako voda a asi tiez s krvou ale to ja presne neviem, mne ju praskli a ja som len citila ze nieco tecie zo mna, ked som bola na sale.

emilii
5. apr 2013

@lenula57 fakt je to individuálne ... mne odišla 5 týždňov pred termínom a porodila som 4 dni po termíne 🙂))

emilyz
5. apr 2013

no neviem, ale mne sa potom dostavil porod okamzite a ledva sme stihli do porodnice, takze by som to nepodcenovala 😉 Ja som pochopila len tu hlienovu zatku a plodovu vodu som si nevsimla, ale za par sekund som bola zbalena a utekali sme - radsej chod.

gubcikova
5. apr 2013

mne presne tak ako @cawes

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre