Koľko vás bolela ruka po vybratí flexily - kanyly z ruky?

katrin21
18. mar 2016

AHojte
som po cisarskom, mala som 3 dni v laktovej jamke flexilu, od prveho dna ma to bolelo, potom mi to po 3 dnoch prepichli na inu ruku na zapastie, tam uz OK... uz je to vyse 10 dni a mna ta ruka v laktovom zhybe boli stale viacej, bojim sa , ze tam mam zapalenu zilu, ale nikto mi to nechce verit.. Po vybrani tej flexily som mala tu cast akoby vcucnutu dnu, priehlbina tam bola, ta uz zmizla, zostala len taka mala v miest vpichu..
Bolest je krcovita, silna, hlavne ked ruku vystieram.... citim tam aj zatvrdnute, ale navonok nemam nejako extra nic nervene, pride mi to , ze je to nieco skor v hlbke.. boli ma ta ruka smerom hore, aj smerom dole k pazuche pozdlz bicepsu....taka tahava siilna bolest, ked idem vystriet ruku, strasne strasne to boli.. ako krč..... rano mi to prislo aj trochu teple...oproti druhej ruke, ale zase nie je to horuce vyslovene...
Mali ste to niekto? je to normalne ,alebo mam nastojit na nejakom vysetreni predsalen?
Pichali mi 12 dni po porode fraxiparin, ale uz som treti den doma ... a bolest neustupuje, skor naopak...

mischelin
18. mar 2016

@katrin21mne brali pred 2 tyzdnami krv,mala som brusnu virozu a bola som dehydrovana.ruka ma bolela 3 dni potom sa mi spravila obrovska modrina a ruka boli stale.cize podla mna je to normalne.

katrin21
autor
18. mar 2016

@kakatulik vyskusam zajtra ten tvaroh pripadne...

katrin21
autor
18. mar 2016

@mischelin ale ja tam nemam vobec modrinu, ani som nemala... absolutne ziadny hematom.... toto je ine. takych modrin po odberoch som mala vela velakrat, to je v pohode... aj teraz mam na bruchu, ako som mala dren, brrr.. neriesim.... len toto je fakt skor zapalena zila po tej kanyle...

katrin21
autor
18. mar 2016

teraz ako som si natrela znova ten lioton gel, a dala dole obvaz, tak lepsie vidno, ako to mam aj cervene, aj hore aj dole aj smerom ku laktu.. a teda mam tam riadne hrce.. smerom k pazuche aj tam dole.. no nic... ideme liecit, natierat, zaajtra aj ten tvaroh dam.. ked to neprejde, smer lekar..
skusila som nafotit, snad to bude lepsie vidno ako predtym .

kakatulik
18. mar 2016

@katrin21 a ak sa da chlad to trochu mozes aj zabandazovat,ale nie velmi pevne....mas to riadne naliate.To bude potrebovat cas,aĺe ku lekarovi by sla aj tak.Uvidis ako sa to bude vyvijat.

katrin21
autor
18. mar 2016

@kakatulik neviem, naliate to asi nemam moc... to som este po porode asi taka , ale nepride mi to o moc opuchnutejsie, ako druha ruka.. skor tak minimalne, skoro to nevidno.. len to boli a je to na par miestach cervene... hlavne nech prezijem nejako ten vikend,nech sa to uz nezhorsuje a nesiri, v pondelok pojdem tak ci tak sa ukazat....radsej...
Bandazovy obvaz elasticky som mala teraz na tom od poobedia, ale nie pevne, len tak normalne zaviazany...

anetkaadamko
19. mar 2016

aj ja som to mala ale na zápästí po 3 dňoch.....dokonca som to mala tvrdé...akoby sa mi tam ihla zlomila.........volali sme na pohotovosť po týždni ako to vybrali......a povedali, že je to normálne.......že žila sa musí neviem ako to povedali....."uzdraviť"

katrin21
autor
22. mar 2016

@kakatulik no tak som bola u cievnej... pozrela to aj sonom, mam tam tromboflebitidu , ide mi to az po pazuchu..ale ze ma to neohrozuje, lebo z ruky sa neembolizuje tromboza.. len z nohy apod......
Takze mi nechcela nic na to dat, ani fraxiparin pichat ( obvodna ho spominala), ani natierat tym liotonom, ako som doteraz robila, lebo ze sa to vsetko cez kozu vstrebava a malej to moze skodit , ide to do mlieka.....
Mam si to len bandazovať a pripadne trochu chladit natieranim alpou... Ze to bude trvat aj 3 mesiace, nez mi to tvrde zdurene zmizne.... :( a boli to teda stale poriadne.... Takze musim len vydrzať.... vraj jedine, keby mi to nejako zrazu opuchlo vyrazne, tak mam hned prist, ale ze podla nej sa to na 99% nestane, kedze ide o ruku.... nemalo by to vraj postupit uz dalej do velkej dutej zily, keby ano, tak je problem ( srdce), ale vraj aj to sa na 99% nestane... takze snad to bude dobre a nech mi to co najskor zmizne...
Keby som nebola ale kojaca matka, tak mi urcite na to nieco da, lebo 3x sa ma pytala, ci kojim.... co uz.. tak musim pretrpiet... mozno max. raz denne jemne natriem tym liotonom, ked bude moc boliet..

kakatulik
22. mar 2016

@katrin21 no vidis,tak sme mali pravdu....tak to chlad a tiez si mysli,ze to prejde....co uz,musis vydrzat.
A inak gratulujem k malinkej.Ako sa vola?

katrin21
autor
22. mar 2016

@kakatulik dakujem, Tamarka 🙂
ja len dufam, ze sa ta doktorka nemyli, ze naozaj sa mi z toho ten tromb nejaky nemoze dostat do obehu... ze to nezlahcuje..... drzim si palce 🙂 😀 😀 nech to cim skor prejde a nech mam pokoj..lebo ma to boli, ked odsavam a vsetko, dost mi to stazuje veci, ked ta ruka boli...

kakatulik
22. mar 2016

@katrin21 jej krasne meno......snad sa to nikam nedostane,teda ani ja som este take nic nepocula a som od fachu by sa dalo povedat.Ak tam je este ten zapal ja osobne mam vybolrne skusenosti s tym tvarohom.Studeny na handricku,obviazat a ked je suchy dat dole,Uvidis ako pekne vsetko vytiahne...uz len ta zmena fary tomu potom nasvedcuje.
Ten Heoaroid by si si tiez mohla davat...ono sa to sice vstrebe,ale az tak nie aby to vadilo raz za den.....

katrin21
autor
22. mar 2016

@kakatulik tiez si myslim.... som sa teraz aj na JISke rozpravala s detskou lekarkou a ona povedala, ze sa nemusim bat, ze malej aj tak po porode tiez davali chvilu fraxiparin, ci co, neviem sice preco,ale teda , ze to neuskodi hadam... vyskusam vsetko, nech sa to zmierni..cim skor... a tebe dakujem za rady a podporu, ze si ma nevysmiala 🙂

katrin21
autor
22. mar 2016

ale tak ja neviem, nakolko je tato lekarka fundovana, jedna znama mi napisala, ze som mala ist k nejakemu doktorovi, ze vraj ona neni nic moc... hmm... no ja neviem, nepoznam ani jedneho...ale tak hadam nieco nepodcenila....

kakatulik
22. mar 2016

@katrin21 nemas za co dakovat.Tu je zapal velmi nebezpecny ked sa nepodchyti,lebo sa moze krvnou cestou dostat do celého tela. U nas hned,ked sa len objavi melé zacervenanie,tak musi kanyla von,aletrombozu este nastastie nie.Drzim palce,nech sa to rychlo vylieci a dakujem za srdiecko. 🙂

katrin21
autor
22. mar 2016

ale tak snad mala pravdu, ako aj tu pisu....
http://cievy.sk/?p=150

8291
22. mar 2016

@katrin21 tak predsa tromboflebitída,tak naozaj len bandažovať končatinu a urvite si to potieraj nejakou protizapalovou mastičkou a taktiež heparoidom určite,nech sa to čim skôr vstrebe,alebo rozpustí,lebo takto to bude trvať aj pol roka.

katrin21
autor
22. mar 2016

@8291 no, ano, len ked ona strasila, ze vsetko to ide cez kozu do krvi....
mne obvodna radila aj ibalgin duo krem, ze obsahuje aj heparoid, ale aj pritizapalove zlozky....ale ibalgin babatka nemozu z mlieka a cez kozu sa to vraj brutalne vstrebava do tela, tak cievna to hned zavrhla, ze urcite nie... tak teraz neviem, ze komu verit..... ale tak zatial som ho nekupila..dam si obcas ten lioton, on je silnejsi ako heparoid, inak je to to iste....
a zvysok budem davat ten tvaroh, ako mi tu radia..
lebo ked zabila ta cievna, ze aj 3 mesiace ma to moze tahať .... no dakujem pekne... ja tu ruku stale neviem vystriet od bolesti a hlavne ked idem za malou, krmime sa, odsavam, stale ju mam zohnutu a potom ju vystriet, to je bolest jak fras..... akoby som mala skratenu slahu v lakti zvnutra.. a najviac to boli dole pod laktom na tom predlakti.... tam je to aj najviac tvrde.. uplne asi 7cm taky 1cm hruby tvrdy pas tam mam...

8291
22. mar 2016

@katrin21 neviem vo sa vstrebava do mlieka a co nie ale,treba to určite natierať niecim co obsahuje nizkomolekularny heparín,tuš

8291
22. mar 2016

@katrin21 tuším lioton ho tiež obsahuje,lebo inak sa ti to nevstrebe,je to dlhodobá liečba,koľko dni si tam mala napichnutú kanylu?ešte flebitída budiš,ale tromboflebitída,tak to je dost važna komplikacia po kanylizácii,hoci naozaj nejaké nasledky nezvyknu byť len ta rekonvalescencia je dlhá.

katrin21
autor
22. mar 2016

@8291 no, tak mam napisane v diagnoze... ano, ze to bude nadlho...
lioton obsahuje heparinum natricum 100 000IU
kanylu som tam mala od piatku obeda tusim do nedele poobedia, alebo pondelka rana.. ale ono ma to bolelo uz hned v prvy vecer, ked som lezala a zdvihla napr. len ruku hore, ked tiekla infuzia, tak ma to bolelo a cele to tak puchlo akoby tam, kde koncila kanyla... proste mam tie zily citlive :( co uz...
POtom mi to prepichli na chrbat ruky druhej a tam som to mala viacej dni a pohoda, tam nic... neni to tam tak namahane a celkovo lepsie miesto....
Ja som sestricke hovorila,nech mi to nepicha do tej laktovej jamky, ze uz pri prvom porode som mala s tym problem,ale tam to po vyvrani kanyly hned preslo..... a ona ze nieeee, ze to bude dobre.. vyskusame....Ja neviem aky maju problem pichat to inde a nepocuvat, ked im clovek hovori, ze nema dobru skusenost...
No tak vyskusala... :( dakujem pekne.

8291
22. mar 2016

@katrin21 tri dni nieje veľa,ale keď kanyla boli hneď prvý deň,tak aj 24hod.je veľa nie to ešte tri dni.ja ja som pre MD.robila 12 rokov na Reske a teda nikdy sme nepichali do zhybov,stacil malý pohyb ruhou pacient a a už infuzky netiekli,pretláčali sa,pumpy vrešťali no des.jasne pokial prišiel pacient v hemoragickom šoku,tak sa pichalo všade kde sa dalo na rýchle doplnenie objemu.Ale tak všade je to iné,pre niekoho je najjednoduchšie pichnúť do zbybu,sú tam najväčšie žily,najpevnejšie,tak sa nemusia serinkať,ale ja sama som v týchto miestach kanyly neznášala,ale tromboflebitída vznikne na akom kolvek mieste v pichu.Len si myslim,ze treba trochu aj pacient a počúvať a sledovať napichnute miesto.Ja napríklad po sekcii som citila ze mi infuzka tečie para,2x som nato upozornila 2x.mi bolo povedané ze je to OK.no proste mna to bolelo a citila som,ze to ide do podkožia.Tak som si ju zastavila sama a trvala som na pepichnutí,tak mi ju aj prepichli na druhu ruku.No a do vecera som mala ruku z predošlého vpichu boľavú jak hovado a teda riadne opuchnutú.este aj prsty mi cele napuchly,

katrin21
autor
22. mar 2016

@8291 ☹no ved toto.. tak si si tiez uzila svoje..

katrin21
autor
23. mar 2016

@kakatulik tak uz tvarohujem .. v noci resp nad ranom ma ta ruka dost bolela, musela som si ju odviazat a to som ju nemala nejako moc stiahnutu, ale ked som ju odviazala, ulavilo sa mi....
teraz mam na nej ten tvaroh, tak tam nemam cez to este aj bandaž.. mam si to dat na to este??
a ako casto si to menila ten tvaroh? lebo uschol asi po vyse hodine, tak som ho teraz menila... neviem, ci nie moc skoro...

kakatulik
23. mar 2016

@katrin21 bandazovat ten tvaroh nemusis,to len tak,aby ti to drzalo....co ja viem...tri krat denne staci...viem si predstavit,ze ked clovek normalne funguje,tak to nie je jednoduche.....vecer ked vies ze to uz budes lezat ´,vtedy mozes skusit väcsiu vrstvu.....uz len to ze je ten tvaroh studeny to moze trochu ulavit.

katrin21
autor
23. mar 2016

@kakatulik veru ano, uplne citim rozdiel, normalne mozem ruku vystriet a pokrcit, zazrak... super, dufam,ze to aj nieco prelieci , ale uz samotna ulava od bolesti sa mi javi teraz super....
ako dlho si to mam takto patlat? kym ma to neprestane najviac boliet, alebo? co ja viem tyzden?

kakatulik
23. mar 2016

@katrin21 podla tvojho osobného pocitu.Ale nedavaj si to priamo na kozu.Mozesmnic sa nestane,ale daj to nejaku hadnricku zabal a sprav taky obklad a to nejak zaviaz...bude to najskôr mokre,ale asi lepsie pomoze....a nebude sa to tak zle davat dole.Vies ta srvatka vytiahne zapal a ten chlad stlmi bolesti a zmierni pripadny opuch a ten tvaroh to do seba vtiahne a vyhodis to...priroda ... 😉

pekelnica1
28. mar 2016

Ahojte,

Bola som hospitalizovaná v nemocnici.4 dni som mala zavedenú intravenoznu kanálu,cez ktorú mi tiekli Atb a infúzie..dnes je 5 den,natierala som si ruku octanovou masťou a zápal neustupuje...ako ruka boli,ani nebudem popisovať...😛

katrin21
autor
28. mar 2016

@pekelnica1 pane Boze, citim s tebou....
vyskusaj ten TVAROH, co mi tu poradili... fakt to pomaha... a tiez mozes skusit potierat alpou, aj to pomaha ... ale tvarohom zacni....

Ja uz lepsie... uz ma to boli tak znesitelne... takze uz ani skoro nenatieram, obcas obviazem elast. obvazom.. citim to este, ale uz je to neporovnatelne lepsie, mozem fungovať s tou rukou, nie ako predtym....

pekelnica1
29. mar 2016

Dakujem Katrinka,kanyla mi bola vybrata v sobotu,to bol 4den od zavedenia kanyly,opuch s bolesťou začali v nedelu večer...vcera som nemohla ani rukou pohnúť od bolesti..natierala som octanovou masťou,bez výsledku,pokračujem heparoidom,taktiež opuch a bolesť neustupuje...Krstná robi na onkológii,poradila mi vyšňovskeho oleo balzam,ktorý vyťahuje zápal a používa sa na fakt akútne stavy tak si ho objednávam v lekárni...samozrejme ked sme nabehli cca do 4 lekárni ,farmaceutky ani len netušili co chcem...bolesť riesim paralenom,celkom ulavuje od bolesti...Dakujem za rady kočky...mozno aj ten tvaroh odskúšam 😉👍

deniska0000
17. dec 2016

@katrin21 Nechapem Vás čo vy tu riesite tu nie je nutné byť histericka. obavy o jednu zo svojich žil a ešte ktomu zdravej 🙂 no vysvetlim prirodzená reakcia u ľudí po zavádzaní ihli a tekutin do žili sú tieto reakcie ako modrina, prasknutie žily (ktorá sa do týždňa zahoji), ďalej vo vašom prípade samozrejmy opuch( bubienok)vzniká po širšej ihle zostávajúcej v zile na druhý deň mizne,a ďalej tiez vo vašom prípade aj bolesť žili pri napnuti ruky preto ze žila je po zákroku 🙂 a žila je najrýchlejšie hojaci sa orgán v tele🙂 mozte mať aj bolesť svalu či šľachy okolo bolaveho miesta vpichu z dôvodu dočasnej strnulosti ruky a precitlivosti,nedostatok vitamínu a oslabenost spôsobí kŕče nato pomaha horčík (magnézium tablety(najlepšie a najlacnejšie sú od firmy galvex)dovi

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre