Kričanie pri pôrode

23. apr 2024

Ahojte maminky,
o necelý mesiac ma čaká pôrod..
Viem že kričanie je prirodzený prejav, no na druhú stranu to vraj oberá o energiu a žena sa menej sústredí.
Prosím, ako tomu predísť ? :D Ako sa sústrediť na dýchanie a uvoľnenie v tom návale hrozných bolestí ? Mám za sebou nejaké prednášky a cvičenia, ale stále mi to nie je úplne jasné, ako to ovládnuť.. pretože si myslím, že skôr tie bolesti ovládnu mňa, ako ja ich :D

ankare
27. apr 2024

Ja som vôbec nemala potrebu kričať, sústredila som sa na tlačenie.

diablikovci
27. apr 2024

Ja ako také pazvuky som vydávala tak cez zuby 😃.

liliput12
27. apr 2024

Ak čakáš prvé. Nevieš ani či budeš rodiť prirodzene. Alebo cisársky, a zbytočne si deprimujes aj seba aj to dieťa.. 🤦🏾‍♂️ račej sa sustred len na to ako ho uvidíš , a kľud vidich nádych 😂 dievca uber trocha veľa stresu škodí. 😂🤦‍♀️

diablica1984
27. apr 2024

Dá sa to. Mne to vysvetlili, že ak zadržím ten vzduch v sebe pri tlačení, mám tým pádom väčšiu silu na tlačenie a naozaj to tak bolo.

bluka2
27. apr 2024

@diablica1984 moje deti zas išli samé od seba ako strely, tlačiť som nemusela vôbec. Ale mali 4,4 kg každé, takže to bolo aj so zvukovým prejavom, lebo sa podľa mňa inak nedalo. Ale tak zas nemala som nič proti bolesti. Podľa mňa telo povie samo, čo robiť… možno niekomu lepšie bez kriku, doktorom určite lepšie, a niekomu lepšie s krikom. Ide hlavne o tu ženu

beadygirl18
27. apr 2024

@olivierko229 tiez som sa na to spoliehala, ze si budem tak pomahat, ale tak nevadi, zvladli sme a vdakabohu na bolesti aj zabudli 👍

pojusha
28. apr 2024

Ked som lezala na vzdycharni pocula som spoza dveri kricat rodiace zeny tak som bol mierne vyplasena(vo filmoch to nie je take neprijemne ako nazivo), tak som sa pytala sestricky preco tak vrieskaju a ona povedala, ze su ti vsetko zeny bez epiduralu tak som si vydychla, lebo ja som epidural uz mala zavedeny a porod bol uzasny krasny kontrakcie boli silne chvilku len nez mi zabral a potom sa uz rodilo jedna basen. Hned by som si to zopakovala♥️. Inak pred porodom som absolutne nic neriesila nenacvicovala. povedala som si, ze pre telo je porod prirodzena vec a, ze nam c nemocnici pomocu v pripade komplikacii.

Drzim palce nech mate rovnake stastie🙏🏻

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre