Chcem prirodzený pôrod, je to možné aj v NZ?

verkom
4. jún 2018

Ahojte žienky, moja prvá diskusia tu na MK, prosím maminky, ktoré ste po sekcii rodili prirodzene, napiste mi vaše skúsenosti s dr a pôrodnicami, úplne ideálna by bola maminka, ktorá rodila v Nových Zámkoch respektíve v Komárne po sekcií prirodzenou cestou. Mňa čaká druhý pôrod, prvý bol sekciou práve v spomínaných NZ... moja dr už automaticky počíta s tým, že aj druhé bábätko sa narodí tou istou cestou, no ja by som bola rada za prirodzený pôrod, pokiaľ to bude zo zdravotného a bezpečnostného hľadiska dobré pre bábätko a aj pre mňa...

elisadavinci
4. jún 2018

Nedovolili mi rodit v NZ prirodzene, ze si to nevezme tam ziadny dr. na triko. Ale to bolo pred 6 rokmi, mozno odvtedy nastala zmena

verkom
autor
4. jún 2018

@elisadavinci dakujem, toho sa bojím aj ja, že sú velmi konzervatívny a nepovolia mi to.... :( no uvidím... ale zas by som nerada išla inam kvôli vybavenosti nemocnice pre novorodeniatka...

lindusss2016
4. jún 2018

@elisadavinci ja som tam rodila.tento.rok, mala.som.povodne v kn, ale zrovna prerabali. V nz sa ma veru nikto nepytal, automaticky sekcia. Ale tu mi.naplanovali aj v kn, aj ked som pocula, ze tam sa s nimi.da dohodnut, ak nie.su problemy

lindusss2016
4. jún 2018

@verkom nz je vybavena pre predcasne narodene dwticky, ak porodis zdrave dieta v termine, tak ti nemaju co naviac poskytnut. Pwrsonal v kn je tisickrat lepsi

verkom
autor
5. jún 2018

@lindusss2016 no mna sa tiez pri prvom nepýtali.... nedali mi na vyber- nebola to akútna sekcia a mohli mi ponúknuť vyvolávačku a nič.... dcérka bola menšia- 2450g takze by s prirodzeným pôrodom nemal byt taký problem ako s väčším bábätkom ale kto vie...

verkom
autor
5. jún 2018

@lindusss2016 ano, ja sa len toho bojím aby bolo všetko ok... a samozrejme že dúfam ze všetko bude ok na 100%... a zase kamoska minuly rok v kn a ked porovnávala kn s NZ tak bolo vraj v NZ lepsie... že v kn boli špinavé wc, čistota na izbách zaostávala.... lekári boli mili aj sestričky ale tá čistota a môj muž je tiez radšej za NZ, pretože pozná stav KN nemocnice- ich firma tam prerába elektriku a veruže by ma tam nechcel dať :D :D no ja uvažujem že ak by všetko bolo ok, tak predsa len Komárno, kvôli možnostiam... NZ sú velmi konzervatívny

kreata
29. jún 2018

Ahoj ked sa ti len trochu da a velmi ti na prir. porode zalezi odporucam Hainburg. Tam bolo pre nich uplne prirodzene ze budem po sekcii rodit prirodzene. A to som dokonca 9 dni prenasala a mala vyvolavacku.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre