Ktoré plienky zobrať do pôrodnice?

niba0717
11. júl 2017

Ktore plienky su podla vas najlepsie na zaciatok? Kedze pampersky premium care sa vraj pokazili ? Dakujem za rady 🙂

zabina27
11. júl 2017

@niba0717 to mas uplne jedno, kazde babo reaguje na nieco ine. hlavne si ich nenakup vela balikov, keby nahodou nevyhovovali. zvaz, ci chces dlhodobo pouzivat skor lacnejsie alebo drahsie plienky, kup 1 - 2 baliky a ak budu vyhovovat, tak uz ich budes kupovat dlhsie (kym sa tiez nepokazia 😀 ), ak nebudu, tak vyskusas zase ine

oskvarka
11. júl 2017

mas to jedno lebo ti aj tak polku zoberu a budu ho aj oni prebalovant niekedy tak mu daju rozne ja som kupovala tesco take zlte tie boli dobre mala som biele pampersky vlani ale tie som kupila 0 ky tie boli malemu moc male :D.. a tento raz som si kupila babilove... aj tak musis vyskusat inak nebudes vediet ci budu pre babo ok a este je aj mala sanca ze mu nejake vyslovene ze nesadnu...ale ja vydz kupujem len jeden balik lebo ja latkujem

evittam
11. júl 2017

@oskvarka Kto ti bude dieta prebalovat?! Ja som teda rodila prirodzene pred vyse 9rokmi ale nikto mi nebral plienky a nikto mi dieta neprebaloval. Ine to bolo pri druhom-CR-teda len prvych 24h po porode.....☺

bubbinaa
11. júl 2017

V pôrodnici je to jedno. Pokiaľ budú mať malé oni, tak aj tak vezmú prvú plienku, ktorú budú mať poruke. Preto by som k značke až takú nejakú prílišnú váhu neprikladávala. Ani nejde o značku ale o vlastnosti, takže nejaké poskúšaj a uvidíš časom, ktoré sú pre tvoje zlatíčko tie pravé.

tryromy
11. júl 2017

Mne tiez nebrali plienky ale ja som maleho mala od poobedia na izbe aj celu noc. a je to jedno je to na zvazenie aj lidlovske su fajn aj babylove aj tesco love aj pampersky zelene.

viky8
11. júl 2017

my sme zacinali s Pampers premium care, čítala som na ne veľa zlého, no ja nič také napísať nemožem.
Som maximálne spokojná, stále su akoby suche aj ked je v nich nacikané a ritka sa nám v nich nezaparuje. takze za mna premium care, aj ked nemusia sediet kazdemu.

oskvarka
17. júl 2017

@evittam tak asi zavisi od porodnice u nas deti beru na kupanie rano o 3 a maju ich skoro do 8-9tej lebo je o siedmej vizita este medzi tym ich prebalia aj 2 krat a aj ked cez den donesies dieta na prevazenie a nechs im ho ze ides do sprchy tak ho tam postrazia a pripadne prebalia (niektore matky to vobec nevyuzivaju, niektore tam nechaju babo aj 3 hodinky aby si pospali) kazdopadne ci je to tak ci onak musis im odovzdat 20 plienok a pokial sa nedostanes lezat na novorodenecke z maju plno , tak ta supnu na sestonedelie kde niesu postielky tam ti to dieta nenechaju ani keby si chcel donesu ti ho na 2 hodinky 6 krat za den a inak ti ho nenechaju a zoberu ti aj 35 plienok tusim lebo ved ho prebaluju vecsinou oni.. a mozes oponovat nepomoze ti....
ale tak zo skusenosti baby nekupuu uplne smejdacke plienky ale ani tie super drahe znackove lebo ved aj tak tvoje dieta dostane na zadok cokolvek.. inak podla mna ta lepsia tesko znacka alebo lidl a babylove su uplne v pohode lacnejsie alternatoivy alebo zelene pampersk...oranzove to uz su otrasne to uz podla mna nik do porodnice nekupi... ale tak istotu nemas,..

xinko
17. júl 2017

Ja som spokojna s baby love....vyskusaj sama si urobis nazor....aj pri prvom som ich pouzivala aj teraz uch mame....pampersky ma nepresvedcili.

martuliiik
17. júl 2017

Okrem spomínaných sú ešte super Bella happy, majú ich napríklad v 101 drogérii alebo v bille a veľkosť 1 má aj výrez na pupok aby si nemusela zahýbať plienky.

evittam
17. júl 2017

@oskvarka No ved dobre. A? U nas to tak nie je. Dieta mas pri sebe, kupes ho, vazis na svojej izbe. Žiadne plienky neodovzdavas. A btw.nekupe sa kazdy den.😉

evittam
17. júl 2017

@oskvarka Len zo zvedavosti-to kde je "u vas"?

jance333
17. júl 2017

ja som mala 2 balíky Happy bella 1 (čisté, nie tie s extraktom čajovníka či čo to je), teraz skúšame Babylove z DM, ale Happy bella nám vyhovujú viac, keďže naša sa narodila len 2,5kg, a tie Babylove jej až tak pekne nesedia okolo nožičiek (ten výrez na pupok jej samozrejme na HB nesedel, ale nevadilo).
Inak, u nás v Tescu tie Happy bella stoja 7,99e a v obyčajnej drogerke ich majú za 4,99e. tak si odsleduj aj ceny, keď máš na to čas, lebo pre mňa je ten rozdiel dosť veľký 😉

jance333
17. júl 2017

a samozrejme, závisí aj od veľkosti bábätka. nám boli spomínané Happy Bella dobré, ale chlapčekovi, ktorý bol vedľa nás a narodil sa takmer 4kg boli malé (píšu síce, že sú od 2-5kg, ale asi skôr na štíhlejšie detičky).

adriannasvk
17. júl 2017

Ja som mala pampersky zelene,boli fajn,ale prve premium care boli super len potom zacali vylepsovat a uz to nebolo ono ale este boli stale fajn deti nemali zle reakcie na ne,tieto posledne netusim robi sa velke halo ake su zle,ale zial moje deti su uz na ne velke😀ale v okoli som sa nestretla so zlymi reakciami na tie plienky. Mala som jeden cas pri starsom synovi aj z dm plienky ale potom zmenili "krabicu" a uz robili synovi velmi zle...takze ako radia mamicky vyssie nekupuj vela,radsej odskusaj balik dva a uvidis ako to pojde, vela zavisi aj od kremiku na ritku. Ja odporucam urcite od weledy taky zlty krem na zapareniny,pre nas bol najlepsi,drahsi ale stacilo ho malicko,potom som este davala aj sebamed a tiez je velmi dobry,ostatne boli katasrtofalne pre deti,syn sa len z jedneho razu z bepanthenu tak vyhadzal na ritke az mal pluzgieriky atd...treba skusat menit skoro stale,dietatko sa meni😉co mu nevadi ako novorodencovi moze mu vadit ked bude mat pol roka atd,casto som sa stretla s tym,ze ked zacali dietatku zubky ist museli sa zmwbit kremiky alebo plienocky🙂

jankalukasova
17. júl 2017

@oskvarka a to kde je taka porodnica? Ja som neodovzdala ani jednu plienku. Babo bolo od porodu so mnou. Az na sono bruska a odber krvicky. Kupala som ju sama ( ale nie 3 rano... inak to by som ani nedovolila) Dokonca mi nejake plienky a aj masticku dali.

@niba0717 hlavne si zisti ako je to v porodnici kam pojdes. A tie stare papmpersky sa napr u nas na dedine take male este kupit daju...(20km od BA). Ak nezozenies tie stare biele, tak by som kupila zelene a potom uvidis co Vam sadne. Nam sa pacia lidlacke ale z rakuska 🙂

oskvarka
17. júl 2017

@evittam no to by som hned brala ale zial u nas to tak nefunguje.. 🙂
@jankalukasova porodnica Čadca... ale v tychto veciach ze nehcaju dieta s matkou patri medzi tie lepsie v SR ale ako vidim maju este rezervi... ale tak prezili sme take hrozne to nebolo ked si chodis dieta pytat a das na javo ze chces byt s nim co najviac vychadzaju v ustrety v pohode a pokojne ti dovolia nech im ho donesies len o tej 3 nad ranom (niektore sestricky beru deti uy vecer ale ked nedas nedas... vesicna sa nevadi 🙂) ale plienky musis dat aj masticku a vlhcene obrusky to je jednoducho tak nariadene ze to im mas dat ten pocet kusov.. ale zase boli baby ze im v podornici dosli plienky tak si boli u sestriciek vypytat a dali im... tak na moje dietko tych 20 plienok isto nemynuli ale tak neriesim...

oskvarka
17. júl 2017

@jankalukasova no tak to som sa neskusala vadit s nimi ze mi nemozu okupat dieta oni ich nejako okolo 4 kupu asi za to ze ich je tam vela a o tej siedmej je vizita... tak to funguje v Cadci ... ja to zase beriem tak ze je to nejaka ich ruinna praca stavat sa na zadne v tomto sa mi nechcelo ale dupla som is abi mi dieta neprikrmovali lebo to bolo pre mna dolezitejsie kedze sa mi pomali rozbiehala laktacia..

evittam
17. júl 2017

@oskvarka Aaale?! Ta "ospevovana" Cadca?😀😀😀 Esteze som rodila v "zatracovanej" ZA. Teda maju u vas pekne medzery, lepšie povedane poriadne.

zooeynka
17. júl 2017

Na antolskej v ba si od mamicky(po sekcii) tiez zoberu plienky a prebaluju sestricky...

malasandrika
17. júl 2017

Zlatý Koch 😂😂😂

oskvarka
17. júl 2017

@evittam co ti poviem mozno aj pristup mamieciek tomu neprospieva .. vecsinou sa k tomu moc nehrnu su radi ze im dieta postrazia svojim postojom ze chcem mat dieta co naviac pri sebe a riesim ci ho prikrmuju a ine veci som tam bola skorej za divnu .. a pri prvom som skoncila na oddeleni kde lezali mamicky co este neporodili pripadne s problemami tehotne a cely den som zistovala ci nieje na novorodeneckom ci ako sa to tam vola volne nakoniec som to vybavila len po znamosti s tym ze na mna vsetky sestry pozerali cez prsty ze som divna ze sa este doma naprebalujem dost... ale tak ja som neni narocny clovek a stazovatel ale to ze som bola na oddeleni kde neboli postielky dietko ti doniesli rano o deviatej a od vecera od 6 ti ho zobrali a v noci par krat doniesli na kojenie tak opoti tomu je normlane oddelenie este relativne v pohode len niesom ten typ co ludom vravi ako maju co robit skratka chapem ze maju nejaku pracu mozno nieco aj nejak zauzivane mozno nie najlepsie ale tak hovorit im co maju ako robit urcite nemoze priniest nejaky pokrok.. ale tak snazila som sa poziadat a prijat vsetko v com boli ochotne (pripadne niekedy postaci zajst za inou sestrickou ak jedna nieje ochotna tak sa tam vzdy najde aj ochotjnejsia... niesom zrovna vadivy typ cloveka...)
ale inak co som sa tiez napocuvala ako je cadca super po neviem kolkych strankach mala som vysie ocakavania... ale tak ocakavanie porodit sa naplnilo a hormony utlmili nejaku mozno smietku v systeme ... hlavne ze ma clovek zdrave babatko tak je vsetko ok

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre