Má niektorá z vás zašitý krčok maternice?

marcelka114
21. jan 2008

🙂 ahojte velmi by ma zaujimalo ci niektora z vas nema zasity krcok maternice teda serklage a ci neviete ked sa prestrihne steh ako rychlo nastane porod.Budem rada ak sa zapojite dakujem

ala82
3. apr 2015

@zuzulkaba boze.ja sa tiez chystam ze hned pojdem do nemocnice.mne ho zasivali lebo z 2,5cm sa v priebehu dvoch tyzdnou spotreboval,bol makky a uz som bola otvorena aj z vnutra aj z vonku.ani lezanie v nemocnici nepomohlo.ktomu aj to tvrdnutie a bolesti zo spodu.a aj uz mam jeden porod v 36tt.no uvidime ci to vydrzi.ja sa len bojim aby nepraskol skor,bolelo to vytahovanie?a to nijak neumrtvia?

zuzulkaba
4. apr 2015

@ala82 steh ti nepraskne,maximalne sa trosku zareze,ale to by si citila,ze ta to boli.. Neumrtvuje sa nic,len strihne a vytiahne..boli to,aspon mna to bolelo.. Ale tak nic ine sa neda robit,len vydrzat.. Drzim palce

rmajcherova
5. apr 2015

Ahojte mamičky,
Dobrý deň. Volám sa Radka Majcherová a som študentka 3. ročníka bakalárskeho stupňa štúdia Fyzioterapie v Prešove. Chcela by som Vás poprosiť o pomoc, keďže cieľom mojej bakalárskej práce s názvom Pilatesove cvičenia a ich vplyv na pohybový systém u žien v období tehotenstva, je porovnanie výskytu negatívnych príznakov u žien, ktoré Pilates cvičili a ktoré nie. Prieskum je vo forme elektronického dotazníka, konkrétne vytvorený pre mamičky, kt. Pilates necvičili. Týmto by som Vás chcela veľmi poprosiť o jeho vyplnenie. Každý jeden vyplnený dotazník mi veľmi pomôže. Teda, aby som to zhrnula je venovaný všetkým mamičkám, kt. necvičili žiadne cvičenie počas tehotenstva a týka sa výskytu negatívnych príznakov počas tehotenstva.
ĎAKUJEM VÁM VEĽMI PEKNE a prajem krásne sviatky.

Link na dotazník: http://www.survio.com/survey/d/M9O1X6F9N9P6F2L2S

liviaolsovska
13. júl 2015

Dobrý večer maminky chcem sa spýtať približne koľkem týždni može byť zošity krčok maternice ďakujem

liviaolsovska
13. júl 2015

Dobrý večer maminky chcem sa spýtať približne koľkem týždni može byť zošity krčok maternice ďakujem

luciferkax
13. júl 2015

@liviaolsovska mne zasivali v 19tt...nekde o tyzden...ale zaklad je aby si.nemala.ani.najslabsie.kontrakcie

liviaolsovska
13. júl 2015

@luciferkax ja som práve že už 30 týždeň

luciferkax
13. júl 2015

@liviaolsovska zalezi od.lekara... v takom stadiu daju skor pesar ako steh... chcu ta zasiva

liviaolsovska
13. júl 2015

@luciferkax A to je čo prosím vás pekné pesar lebo nerozumiem tomu keďže som prvom rodička

liviaolsovska
14. júl 2015

Dobrý deň čo prosím vás znamená cervicometria mám 16mm A doktor povedal že mám si ísť poležat do nemocnice myslíte že tam budú až do pôrodu

mamina084
18. júl 2015

Ahoj ake zmeny po serklazy ste mali, myslim neaky vytok alebo tak?

mamina084
18. júl 2015

@liviaolsovska znamena to ze krcok sa ti skratil na 16mm a ci budes lezat zalezi od toho ako bude dalej reagovat vela stastia

luciferkax
18. júl 2015

@mamina084 ja som nemala ziadne. Par dni som mala.jemne lrvacanie ale vraj je to bezne...

mamina084
18. júl 2015

@luciferkax ja mam taky hlienovy vytok ale vraj je to normalne, kolko to tahate po zasiti aky mas prosim ta rezim?

luciferkax
18. júl 2015

@mamina084 ja uz som tehotna zase..serklaz som mala pred styrmi rokmi..potiahla som do 37ty..nebola som v nemocnici..doma som mala kludovu rezim..ale aj som sa presla..aj.navarila

liviaolsovska
18. júl 2015

Do kolkeho týždňa sa to môže zašit krčok maternice

ala82
18. júl 2015

mne sa zda ze v tvojom tt sa uz asi nezasiva este mozno ked tak pesar.

liviaolsovska
18. júl 2015

Prosím vás A to ako sa dáva pesar uspia vás nikdy som to nemala preto sa pytam

ala82
18. júl 2015

@liviaolsovska pesar na ambulancii pri gynekologovy ale zalezi na lekarovy

liviaolsovska
18. júl 2015

A boli to keď sa to dáva ďakujem

ala82
18. júl 2015

to neviem.si myslim ze nie len to moze byt trochu neprijemne.skus pohladat diskusiu mala by tu byt

ala82
18. júl 2015

@liviaolsovska a aky mas vlastne nalez co ti povedal lekar

liviaolsovska
18. júl 2015

Ďakujem za info inak môžem si to aj sama vypítat aby my ho zaviedli keďže nechcem tráviť celé tehotenstvo nemocnici ďakujem

liviaolsovska
18. júl 2015

@ala82 mám papier napísané prosím O hospitalizácie nález cervicometria 16mm

ala82
18. júl 2015

@liviaolsovska musis vela odpocivat nic tazke nerobit a ked sa to nebude zhorsovat tak do nemocnice.skus sa porozpravat z lekarom.ale mas celkom dobry tyzden a hlavne ze niesi otvorena.ja som mala serklaz a skoro stale som bola v nemocnici.a ku konci som bola tam cely mesiac pustili ma az po porode.lebo k otvaraniu sa my pridruzili aj kontrakcie.

liviaolsovska
18. júl 2015

Doktor moj povedal len toľko bež na Myjavu promarovi nech na teba kukne A to bolo všetko

ala82
18. júl 2015

@liviaolsovska aha.ved skusit tam mozes ist mozno ta poslu domou a mozno si trochu oddychnes.taky tyzden mozno.

luciferkax
18. júl 2015

@liviaolsovska robi sa to v narkoze..necitis.nic 🙂 mozno ti to zrobia aj.na poziadanie ale vzdy ke.riziko ze ti steh krcok podrazdi alebo sa ti vratia kontrakcie a ostanes lezat v nemock e do konca

ala82
18. júl 2015

serklaz pod narkozou a pesar normalne nazivo 🙂 serklaz trva takych 15-30minut

liviaolsovska
18. júl 2015

Serklaz som uz mala pesar este nie preto sa pytam ci to robia pri narkoze alebo nie no uvidim co mi povedia

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre