Mali ste 2 pôrody cisárskym a 3. pôrod prirodzený?

zuzika251
20. jún 2014

Zaujíma ma, či existuje prípad, kedy mala žena 2 pôrody cisárskym a tretí pôrod prirodzený? Ja mám 2 pôrody cisárskym už za sebou, tretí mi plánujú, ale čo ak sa stane, že sa mi pôrod zrazu rozbehne prirodzene pred plánovaným cisárskym... Prvý CS som mala kvôli zlým ozvám bábätka a pri 2. pôrode sa mi moje pôrodné cesty 11 dní po termíne vôbec nepripravovali. Ďakujem.

mery333
20. jún 2014

Ahoj, myslím, že NEEXISTUJE na Slovensku lekár, ktorý by riskoval zdravie ženy a "dovolil" po dvoch CR tretí prirodzene. To si žiaden Dr. nevezme na zodpovednosť. Po druhej sekcii môj Dr. ani neuvažoval, že by ma nechal rodiť prirodzene. Ono už tri cisárske rezy sú veľkým rizikom.

katyt
20. jún 2014

Tiež si myslím, že Ťa prirodzene už nenechajú rodiť, je to riziko. Dá sa to ešte po prvom cisárskom, že porodíš normálne, ja som bola ten prípad, ale dva cisárske už nie. Možno ak by bol veľmi veľký časový odstup, ale aj tak sa budú asi lekári báť.

niki101988
20. jún 2014

Lekári sa boja myslím, že aj oprávnene.

vejula
20. jún 2014

Aj prirodzený pôrod po 2 sekciach je možný a vo viacerých krajinách sa i vykonáva. Tu na Slovesnku by som sa šla spýtať do nemocnice v Trenčíne, je tam dobrý pokrokový primár, ktorý posudi objektívne tvoj stav a podla neho ti bud odsuhlasi alebo neodporuči VBAC2

marika3678
20. jún 2014

Ja mám za sebou tri cisárske. A medzi druhým a tretím rozdiel 10 rokov. Aj tak mi nedovolili rodiť prirodzene, kvôli rizikám. Pri prvých dvoch ma objednali na termín a urobili cisársky a pri treťom mi pred termínom odtiekla plodová voda, hneď som "bežala" do nemocnice, aby bábätko príliš nezostúpilo, a aby bolo možné urobiť cisársky. Tiež som chcela všemožne tretie porodiť prirodzene, ale keď mi lekárka vysvetlila riziká prirodzeného pôrodu po dvoch cisárskych, o inej alternatíve som už nemala ani len odvahu uvažovať!

elisamia
20. jún 2014

no ja by som sa na to spýtala, lebo viem že keď som bola v pôrodnici, tak som začula rozhovor službukonajúceho lekára a sestričky z novorodeneckého... jedna pani práve rodila... prvý prirodzene, druhý a tretí sekcia a štvrtý ju nechávali rodiť prirodzene, či aj porodila nakoniec prirodzene neviem. rodila som v Kochu... treba sa pýtať

dasamo
20. jún 2014

Nedaj na reci "pocula som rozhovor" 😉 rodila som tiez u kocha v septembri treti cisarak a za ziadnych okolnosti nechceli ani pocut o prirodzenom porode. Bolo mi povedane, ze u nas ani v cechach to neprichadza do uvahy. Mozno v zahranici, ale je to obro ske riziko. Ale myslim, ze si sa skor pytala na to, co ak sa rozbehne porod pred naplanovanou sekciou. Ja som sa tiez bala, ale ukludnili ma, ze keby daco treba prist hned do porodnice. A nakoniec sa tak aj stalo. Maly sa narodil po pol noci a vsetko prebehlo uplne kludne. Takze keby dačo, kontrakcie, hocijaky divny pocit, sup do porodnice, aj ked zbytocne, ale predsa, istota je istota. Drzim palce

marbalulka
20. jún 2014

ja taky pripad poznam, jednalo sa o to, ze mamicka chcela rodit prirodzene za kazdu cenu, aj napriek neodporucani doktorov. ked na nu prisli kontrakcie, do poslednej chvile cakala doma a ked uz prisla do nemocnice, na cisarsky bolo prilis neskoro, porodila normalne. ak sa stane, ze sa spusti porod skorej, tak si myslim, ze urcite neporodis skor, ako sa dostanes do nemocnice, tak treba ist rychlo tam..

lieska
20. jún 2014

Ahoj @zuzika251! Ja mam momentalne tiez par dni pre planovanou 3. sekciou a tiez ma zcasu na cas napadnu taketo obavy...aby sa to nerozbehlo samo! Ja zijem v Rakusku a konzultovala som tuto otazku aj s rakuskym aj so slovenskym gynekologom. Obaja mi hned povedali, ze jednoznacne cisarsky, nech o vaginalnom ani nerozmyslam. Tiez mi z tych moznych rizik naskakovala husia koza. Ja som mala prvu sekciu kvoli zastaniu porodu (po 3 dnoch vyvolavania a 16 hod kontrakcii), druhy uz planovany...tak myslim, ze keby sa to aj nahodou rozbehlo, tak u nas, co nam babatka porodnymi cestami ani nepresli by to nebolo az take rychle!

bronia13
20. jún 2014

ja som rodila vetkych 3 cisarskym nevim neodpruca sa rodit normalne po cisarskom

kaktusik007
20. jún 2014

pises, ze ti planuju tretiu sekciu... u planovanych sekciach je to takto - naplanuje sa termin, hned na ukonceny 38tt.... ty si poriesis interne a anesteziologicke vysetrenie... no a den predtym prides na prijem...

ak sa ti porod rozbehne skor -- tak klasika - ides na prijem skor. Kedze mas planovanu sekciu, tak na to upozornis a oni ti namiesto planovanej sekcie urobia sekciu akutnu - ak to bude potrebne, alebo to naplanuju o hodinu (planovane sekcie su v lokalnom uspani a ak je uz rozbehuty porod, ide o to, ako rychlo pojde a ci je cas na tuto lokalnu anestezu, pretoze pri akutnych sekciach uspavaju na komplet a to su schopny spravit do 5 minut - takze rychlo).

takze zaklad v tvojom pripade je nepanikarit a ak budes mat kontrakcie skor, alebo ak ti praskne voda, hned ist.

wewe22
20. jún 2014

ak si este prirodzene nerodila neboj sa neporodis v priebehu hodiny ani dvoch ked to pride proste sadnete do auta a idete na cisarsky
poznam zopar zien co rodili expresne ale prve im vzdy trvalo min 4hodinky a u teba je to ako prve
@bronia13 na slovensku sa odporuca uplne vsetko co je pohodlne ja mam sice len jeden cisarak ale presne 1,5rkoa po nom som mala krasny 37hodinovy porod a ak mam pravdu povedat ak by som rodila 48hodin aj tak by bol lepsi ako cisarsky 😉

aristka
20. jún 2014

ak sa ti pôrod rozbehne ,mimo plánovaného termínu sekcie ,tak ti urobia sekciu mimo termínu ...hocikedy ,aj v službe ,v noci to je jedno kedy prídeš a určite po 2 sekciách ,by som neohrozila seba spont.pôrodom ,ak na teba príde pôrod ,treba smer špitál a všetko prebehne tak ako má v kľude a pohode ... 🙂

zuzkamacken
21. jún 2014

mne lekar povedal ze tretie po dvoch cisarskych ide automaticky cisarskym..

kiki68
22. jún 2014

druhy prirodzeny po prvom cisaraku by este keby je vsetko ok dovolili, ale po dvoch cisarakoch je to obrovsky risk a nikto do toho nepojde. Lebo keby sa cokolvek podrbka,tak nakoniec by to mal nejaky lekar na svedomi. Uz mas na maternici dve jazvy,takze o to vacsie riziko,ze by to uz stena maternice nevydrzala.

kriistin
29. jún 2014

ahoj na českym konikovi je diskuce vba2c a je tam par maminek co porodili přirozene po dvou cisařich.

elka74
29. jún 2014

ja som mala prvý porod sekciou a tri prirodzene

dhaarma
29. jún 2014

Minule sa mi taxikar chvalil ze jeho zena porodila tretie dieta po predoslych dvoch ciarskych.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre