Mali ste pred pôrodom operované, alebo indikované utekanie očí?

16. apr 2020

Ahojte, je tu nejaká budúca alebo už mamička, ktorá mala pred tehotenstvom operované alebo indikované "utekanie oka/očí" ? Mám za sebou operáciu ľavého oka, ktoré mi "utekalo" do vonkajšej strany, operácia bola pred 6 rokmi. Od detstva som sledovaná v očnej ambulancii , tak isto mám určenú aj krátkozrakosť. Ako to prebieha pri pôrode pri týchto diagnozach? Ďakujem

rebeka_02
16. apr 2020

Ahoj, ja som bola na laserovej operácií (dalekozrakost aj krátkozrakosť) operovali má v máji, tak nejak som zostala aj tehotná, rodila som teraz vo februári prirodzene a všetko je ok 🙂 ale počas tehotenstva som chodila na pravidelné kontroly, či sa to nezhorsuje a podobne ....mne osobne povedala očná že operácia očí nieje dôvodom na cisársky rez ....

autor
16. apr 2020

@rebeka_02 ja som nebola na laserovej kedže mi museli ten očný sval skracovať aby saa ten strabizmus znížil.

rebeka_02
16. apr 2020

Tak treba prekonzultovať s očnou lekárkou čo ti odporučí , či môžeš prirodzene alebo cisárskym

sisa_s
16. apr 2020

Nie vsetky ocne diagnozy a operacie su indikovane na porod SC 🙂 takze urcite pocas tehotenstva ist k ocnemu na kontrolu a opytat sa 🙂

autor
16. apr 2020

@rebeka_02
@sisa_s ešte zatiaľ niesom tehotná ale dakujem za odpovede 🙂 rada sa na niektoré veci pýtam dopredu a určite to budem konzultovať s lekárkou

tulipanicek
16. apr 2020

Ani laserova ani klasicka chirurgická operácia tejto vady nie je indikáciou k sekcii. Riešila som to s niekoľkými očnými lekármi. Dôvodom býva zvýšený vnútroočný tlak a niektoré výnimočné vady.

janinah
16. apr 2020

Na pôrod toto vôbec nemá vplyv,konzultovať s očným dr. netreba,pracujem s očami.

danka56
16. apr 2020

kvôli operácii oči som mala sekciu. Viacero odbornikov sa zhodli ze normálny pôrod by bol pre oči veľký risk

mimi1503
16. apr 2020

Ja to mam od detstva, dve operacie oci klasicky- raz oboch, raz jedneho, rodila som prirodzene, bola som u ocnej kvoli tehu cukrovke, nikto nic nespominal o cisarskom.

buducamama
23. apr 2020

Ja som mala pred 13 rokmi laser operaciu oci, mala som az 7 a pol, kratkozrakost a cylinder a ked som bola pred 2 rokmi u ocneho kvoli zapalu, tak mi sam od seba povedal, ze kvoli tomu mam indikaciu na sekciu. Ale ze zalezi aj od gynekologa, ze s nim sa treba poradit ak by som to niekedy riesila. Uprimne, vybrala by som si sekciu, bojim sa.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre