Mali ste pred pôrodom pocit natiahnutia v rozkroku?

feb13
10. okt 2010

Ahojte mamičky, v posledných dňoch mám medzi nohami (okolie hrádze a vulvy, záhyby medzi hrádzou a vnútorným stehnom) taký pocit, ako keby som urobila špagát a natiahla by som si svaly a väzy alebo by som mala svalovicu. Je to dosť nepríjemné a niekedy pri chôdzi mám pocit, ako keby som chcela v tejto oblasti rozpadnúť, vrátane aj bedrových kĺbov, ako keby ma už nič nedržalo dokopy... čítala som, že pred pôrodom sa uvoľňujú svaly a väzy panvového dna, aby sa potom pôrodné cesty ľahšie otvárali, bedrové kĺby a stehná sa trošku odsúvajú od seba a chôdza je na širokej báze. Ja mám riziko predčasného pôrodu a teda neviem, či to mám brať za varovný príznak že sa niečo chystá, alebo fakt som si to len natiahla niekedy? Mali ste niekto podobný pocit pred pôrodom?

zuzulos
10. okt 2010

Ahoj, ja začínam mať také pocity, bedrové kĺby, zo slabín vystreľujúca bolesť až do stehien, nepríjemné tlaky, a chodím tiež určite naširoko 🙂 No a to mám ešte nejaký mesiac do pôrodu, ak to nebude skôr, čo by som samozrejme nedbala... :-/ Ale vraj sa takto telo pripravuje na pôrod, ja to cítim nejaký týždeň, dva, a stále nič, tak neviem...

siusinocka
10. okt 2010

ano. to sa ti rozpína spona takže až do pôrodu sa ti to bude rozťahovať. ale ked maš riziko pôrodu radšej sa chod dať skontrolovať, lebo ja som to mala tak 4 týždne pred pôrodom....

vodnari
11. okt 2010

Ja som presne tieto pocity spozorovala asi tak pred dvoma týždňami a tiež ma to vylakalo,lebo som prvorodička a nevedela som čo to znamená.....

marthuska
11. okt 2010

ano, mala som tieto pocity, rodila som v 34 tt neplanovane. nastastie, vsetko ok 🙂

zlatusik28
11. okt 2010

Áno, mala som, už zhruba mesiac pred pôrodom, som chodila naširoko ako... Ale rodila som v 40. t.t.

zuzkat1
11. okt 2010

ja som nic take nemala🙂 ale ako citam asi je to normalne🙂

nice202
11. okt 2010

fiha, ja som take nic nemala. ale tvoje telo sa asi uz pripravuje

mamanika
11. okt 2010

ja som to pocitovala od 28.t.t pri vsetkych 3 tehotenstvach. To sa panvove kosti roztahuju a pripravuju na porod. A ja som predsa rodila cisarskym rezom 🙂

andrea487
11. okt 2010

no ja som tiež také pocitovala...rodilasom 10dní po termíne a cca 3týždne pred porodom som to pocitovala... 🙂

impka
12. okt 2010

tiez som to citila. Myslim, ze na dobu porodu to vplyv nema. Mna to viac bolievalo ked som vela chodila, lebo plod uz aj tlaci na panvove dno, zaroven sa to zmakcuje a roztahuje ako pises, vsetok dokopy. Nic si z toho nerob, urcite to neznamena, ze budes rodit! Mozno viac odpocivaj... mne velmi pomohlo aj pitie odvaru z ostruziny malinovej, to dostat v bylinkarni alebo v lekarni a jedla som lanove semena, to zvlacnuje porodne cesty, zmakcuje, aby boli poddajnejsie. Ja som mala fajn porod, aj ked som mala tiez rizikove tehotenstvo a myslim si, ze k tomu pomohol aj ten malinik a lan. drzim palce .-)

katecameron
12. okt 2010

mna neskutocne boleli panvove kosti ten spoj ale nehorazne nevedela som nohy rozkrocit od bolesti a bolelo ma to takto velmi este 1rok po porode 😒 inak to co pises taky pocit som nemala

scrabble
13. okt 2010

stalo sa mi niečo podobné pri prvom pôrode. Ale u mňa to prišlo po podaní lieku na vyvalanie pôrodu priamo do krčka maternice. Do dvoch hodín som začala cítiť podobné bolesti. Všetko tam dole ma strašne bolelo, tlačilo a bola to taká skôr tupá bolesť. Zlepšilo sa to keď som sedela , pri chôdzi sa to stupňovalo a mala som pocit že sa tam dole rozpadám. Vtedy som si vlastne uvedomila že asi dnes rodíme 😀 aj keď kontrakcie začali neskôr. Horšie je že tie isté pocity a bolesť tam dole sa mi od vtedy, od toho prvého vyvolaného pôrodu opakujú v prvé dva dni pri každej mrche ☹

bershka
13. okt 2010

ja som dostala 4 vyvolavCKY a trval 14 hod

fixska
10. nov 2010

ja mam take pocity uz vcelku dlho,teraz som 32tyzden.najme oblast spony lonovych kosti a bedra.akoby svalovica 🙂 to sa mi pripravuju porodne cesty, tak nech sa len pripravia 😲

shira_
11. nov 2010

tieto pocity mám asi od 30.t. chodím naširoko ako kačica. normálne nič necítim, iba pri chôdzi. niektoré dni pohoda, niektoré katastrofa, mám pocit že sa mi rozpadne panva 😀 ale na kontrole vždy vš. v poriadku, krčok pevný zavretý, vysoko. vraj do termínu vydržím. takže to asi tak má byť.

exupery
17. nov 2010

Ano,ja viem o com pises,ja som to mala tiez,niekedy to tak velmi tahalo,ani chodit som nemohla,a asi ta nepotesim,ale horsie to bolo po porode...tak to som presla par metrov a ako sa mi tam naliala krv alebo co,tak ma to az k zemi tahalo...ono to mohlo byt aj tym,ze som bola dost sita....ale jedine to mi nechyba,preslo ta az zahojenim nastrihu...

madamebutterfly
17. nov 2011

Baby ja som dnes v noci mala strasne bolesti take ako keby maly tlacil hlavickou na spodok a bolest vystrelovala na cely spodok az do krizov le brucho ma nebolelo, nevedela som co sa deje. Kazdy mi vravi ze porodne bolesti spoznam ale zase tiez hovoria ze ich nemuso kazda zena citit ked zacina rodit tak ja vobec neviem ako rozpoznam ci mam uz ist do nemocnice ci nie 😖

vejinka
17. nov 2011

@madamebutterfly moze sa uz zacinat porod. Ked si bola naposledy na pasoch nic neukazovalo? Ono malo by to boliet tak ze v noci nemozes spat a cez den musis prerusit urcitu cinnost co si robila a predychat tu bolest. Nemusi ta boliet brucho. Len ti bude v pravidelnych intervaloch tvrdnut. Vtedy treba pockat kym budu 10minutove ale ak mas daleko nemocku tak samozrejme skor. Drzim palce nech to uz dlho netrva a stale si vsimaj ci sa male hybe dostatocne.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre