Mali ste prvý pôrod vyvolávaný a druhý prirodzený?

elvis1235
28. apr 2023

ahojte , ake mate skusenosti?ja som mala prvy porod vyvolany po 10 dnoch prenasania, chcela by som vediet, ci to byva pravidlo, ze ak jeden tak aj druhy , ze som proste prenasacka . Alebo mozem dufat v prirodzeny porod?

jaga18
29. apr 2023

@elvis1235 prvý a tretí sú chalani, im sa akosi nechcelo. Druhá bola dcéra, jej sa prosiť netrebalo 😀

elvis1235
autor
29. apr 2023

@jaga18 zaujimave . ja som zase prenasala dceru

basska_b
29. apr 2023

Ja som mala prvy porod vyvolavany Prostinom tyzden po termine. Druhy porod ma nechali 10 dni po termine, az potom chceli hospitalizovat. Siesty den po termine sa to rozbehlo krasne, spontanne, aj sa to prirodzene skoncilo (prvy porod skoncil "akutnou" sekciou). A veru, vyvolavane a nevyvolavane kontrakcie boli faaakt rozdielne

scila
29. apr 2023

@elvis1235 prvý aj druhý vyvolávaný, ale pri druhom som mala pocit, že tie bolesti neboli až také silné ako pri prvom. A až tretí bol bez vyvolávačky, dcéra sa nenechala prosiť, ale teda bolesti som mala hrozné aj vtedy.

elvis1235
autor
2. máj 2023

@basska_b mna prave nechali 10 dni a na 11 ty som porodila a uz bola zelena plodovka a museli ju rozdychavat takze ja by som urcite sama neporodila ale prajem si aby druhy isiel sam

alison11
12. máj 2023

@elvis1235 Áno mala som a veru ten prirodzený bol iný zážitok krásny silný a ozajstnýpôrod.Pri prvom som bola vyčerpaná od smädu po druhom proste všetko šlo aj oxitocín sa sám tvoril pri prvo v infúzke som dostala.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre