Mám obrovský strach z pôrodu

sankysa1
31. aug 2021

Celé tehotenstvo som bola okej ale teraz ja neviem normálne sa rozplačem keď si pomyslim na pôrod. Som prvorodička a termín mám koncom októbra. Tak veľmi sa bojím tej bolesti až mám sama zo seba strach. Najprv ked som mala placentu vysoko som o cisárskom ani nechcela počuť chcela som rodiť prirodzene po pozretì rôznych videi a skusenosti z okolia aka je to sialena bolest sa bojim rodit aj prirodzene ozaj neviem mám navstivit psychologa aby mi pomohol alebo mam sa pytat na cisarsky rez alebo neviem. Boli ste niekto na tom podobne?

mauduska
31. aug 2021

neviem či to ešte stíhaš, ale skúsila by som kurzy hypno pôrodu.. veľa ťa to naučí o tom, ako sa nebáť a prijímať to s radosťou, aj keď to bolí. Alebi nejaký iný, pozitívne naladený predpôrodný kurz. Je to síce divné, ale pôrod sa z veľkej časti deje v hlave. Ak sa bojíš, bolí to oveľa viac. Pozitívne naladenie ti veľmi pomôže. Držím palce 🙂

katulastraka
31. aug 2021

@sankysa1 ja som na tom bola uplne rovnako....a nedopadlo to dobre. Viem, ze by som ti to asi nemala pisat, ale je dost mozne ze svojim nastavenim, som si to cele posrala. Navstiv v pohode psychologa a aj ten hypnoporod odporucam. Kazdopadne, epiduralka je super vec.

marianna_peskova
31. aug 2021

Začni používať Aniball, aby si sa pred pôrodom roztiahla a nenatrhla, lebo ver mi, samotný pôrod je prechádzkou ružovou záhradou v porovnaní s tým, čo za bolesť zažívaš neskôr, ako zašívaná tam dole. Radšej by som porodila trikrát po sebe, než zažiť tú bolesť pri vylučovaní.
Ďalej ti len poviem, že tiež som mala strach, ale nakoniec som mala ukážkový pôrod, ktorý trval pol hodinu od prepichnutia plodovej vody po vytlačenie dieťaťa. Netvrdím, že to nebolelo, ale po hodine si už ani nespomenieš. 😁

katarina9593
31. aug 2021

@sankysa1 ahoj v prvom rade nepozeraj žiadne videá a nepočúvaj reči od druhých ...každý má iný prah bolesti ..ja som tak stresovala predstavovala si katastrofálne scenáre a vôbec to také hrozne nebolo musíš sa nastaviť tak že všetko bude v pohode ..jasné že to nieje lízať med ale my ženy sme na to stavané neboj 😊zvládneš to a potom sa tomu len zasmejes držím palceky nech ste z bábätkom v poriadku

lenkapap
31. aug 2021

Ahoj, ja som sa tiez bala, tak som osmy a deviaty mesiac travila pripravou na porod....tiez som citala priam hororove pribehy o porodoch, ale mne priprava pomohla -prvorodicka, porod 4.5h od prichodu do nemocnice a ziadne poranenie. Odporucam aniball (stacilo 27cm), pit caje malinik a alchemylka, masaz hradze a porodny kurz. Ja som si objednala online kurz cez gravifit a postupne sme aj s manzelom pozerali videa - som sa dozvedela kopu veci ze ako sa mozem pripravit a co ma caka 🙂

zuzanka.zuzu
31. aug 2021

nájdi si diskusiu či bolia viac kontrakcie alebo pôrod a predčítaj si ju, takmer všetky (tuším všetky) napísali, že kontrakcie... nehovorím, že pôrod je wellness ale ozaj sa nie je čoho báť. a na kontrakcie je epiduralka 😉 ja som ju nemala, ani som nepozerala hypnopôrod, ani nenaťahovala hrádzu, ani necvičila s balónikom, nič "zázračné" nepila, nepozerala vlogy ani youtube, proste som porodila 😀

katka17787
31. aug 2021

@sankysa1 ahoj rodila som pred týždňom a poviem ti , bol to krásny zážitok 🥰 celé tehotenstvo som sa na pôrod tešila a dúfala som ,že nebudem musieť opäť na sekciu. Musíš sa pozitívne nastaviť , samozrejme pôrod boli resp.kontrakcie ,ale vieš si dať epi a hotovo 🙂 za mňa bolesť zubov a hlavy je stále na prvom mieste v rebríčku bolesti a to som rodila bez epiduralu aj ma zosivali a žiadna tragédia to nie je zo sály som utekala ako srnka. Kľud , hore hlavu to maličké za to stojí 😍

mamamasama
31. aug 2021

Aniball a hypnoporod... ja som vdaka tomu zazila rozpravkovy porod...

hederamonstera
31. aug 2021

Tiez odporucam principy hypnoporodu - je to o nastaveni psychiky, co dopomoze k lahsiemu porodu. Popripade si pozri pozitivne porodne pribehy 🙂

Neboj, urcite to zvladnes 😊

katarina9593
31. aug 2021

@zuzanka.zuzu súhlasím s tebou ale za mňa bolo najhoršie asi šitie z celého pôrodu aj tie kontrakcie boli znesiteľné😂ale to šitie uf 🤦😂...

weronka31
31. aug 2021

Ja sa bojim vsetkych lekarskych ukonov. Pri odbere krvi zo strachu odpadavam. A ked som ostala tehotna, prve co bolo som sa rozplakala, lebo som si uvedomila, ze budem musiet rodit! A ano boli to, no takto ti poviem: Nie je nic krajsie, ked ti to babatko polozia do narucia!!!! Kludne by som za ten pocit rodila este aj dvakrat, aj po sebe. Skus mysliet len na babatko ako sa na neho tesis! Kasli na svoj strach! Nech pride cokolvek, je to len chvilka. Potom uz bude krasne ked bude na svete 🙂
PS: tiez odporucam aniball, super vec! :D

alessia443
31. aug 2021

Aj ja som sa bala porodu, ale cely cas som bola nastavena, ze to nie je o mne, ale o tom babatku. Ze mu musim pomoct ma svet. Proste pri rozmyslani o porode som uplne vynechala seba a myslela len nanho, co vsetko ten porod pre neho znamena... To mi velmi pomahalo. Zial, mala som nakoniec akutnu sekciu.. po ktorej som mala este dlhe tyzdne obrovske bolesti, rana mi hnisala, behala som dlho po lekaroch kym sa to dalo do poriadku. Ak by som mala druhy krat rodit, dufam ze to bude prirodzene.

domiklik
31. aug 2021

@sankysa1 epidural + kvalitný porodnik, nič viac nič menej

luulinkaa
31. aug 2021

To, ze mas strach je normalne a prirodzene. Ja somala aj mam foviu z ihiel a nemocníc a zvladla som to. Ked to uz pride budes to brat inak, uz nebudes mat na vyber a utobis vsetko len, aby tvoje dietatko bolo zdrave a porodila sa. Bolest rychlo pominke ked ho zbadas😉

fiffinkaa
31. aug 2021

Aj ja doporučujem hypnoporod, slnastuduj čo sa da a kúp si fitloptu.

mabenn
31. aug 2021

@sankysa1 nad dulou si nerozmyslala? Inak pozeranie tych videi nebol dobry napad...ja som nevidela ani jeden porod video a kludne som porodila...ani krv ked mi beru sa nepozeram...

kiki68
31. aug 2021

@mabenn aj tak tam dole zena nic nevidi, vidia ostatni 😀 Takze to nam moze byt jedno 😂

mimi2120
31. aug 2021

Odporúčam knihu hypnoporod od Marie F. Mongan. Mne pomohla tešiť sa na pôrod. Ale rodím až v novembri, takze neviem aká bude realita😀. Každopádne bojím sa oveľa menej.

janushka_t
31. aug 2021

@sankysa1 ahoj, môžem porovnať, a prirodzený bez epi bol lepší ako sekcia. Po sekcii som bola úplne odpísaná. tá prirodzená bolesť sú také silné menštruačné bolesti. Teš sa na bábo a zvládneš to.

hederamonstera
31. aug 2021

@mimi2120 napodobne, mam sice termin zaciatkom februara ale uz sa tesim😁😁
A tiez som mala kedysi strasny strach

maaji
31. aug 2021

@sankysa1 Ahoj , neboj sa ti to zvládneš . Ja som sa tiež strašne bala, myslela som len na moje bábätko aby bolo v poriadku . Hlavné sa nestresuj ak to pôjde ako má byť kontrakcie atď budeš len chcieť aby to bolo čím skôr za tebou , ani nebudeš vedieť ako to rýchlo ubehne a budeš s bábätkom doma 🙂 neboj sme ženy mi zvládneme všetko, ak si vezmeme to že niektoré ešte neplnoleté dokážu porodiť tak zvládneš aj ty . Není to až také strašné to zvládneš a hlavné nestresuj ... Držím ti palce ✊🙂

carduelis
1. sep 2021

Ja som mala 2 krasne porody a rada na ne spominam, tesim sa na dalsie ak budu 🙂 Ak chces vediet viac, co mi pomohlo a ako to prebiehalo, napis mi ss, nechcem to tu verejne pisat (neponukam nic alternativne ani hypno).

beata_k
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
medeaa
2. sep 2021

@sankysa1 ahoj, never reciam, ze svojim nastavenim a strachom si mozes porod pokazit. Strach je prirodzeny, je to neznama situacia a narocna, to ano. Ja som sa nebala, nastavena som bola velmi pozitivne, pripravovala a tesila som sa a porod ma aj tak zaskocil, ake to bolo narocne. Ale zvladnes to a na tu bolest zabudnes (po porode som si hovorila, ze nikdy viac a teraz mam doma 4 mesacneho syna a tuzim po dalsom 😂🤔). Vsetko, co pride, je nesmierne tazke ale aj magicke a nadherne. Popravde ja som bola aj riadne nastrihnuta a zahojilo sa to rychlo a vobec, ale vobec to nebolo take hrozne, ako sa zeny boja. Ak by som mohla urobit niektore veci pred porodom inak, tak URCITE by som si nasla dulu a aj keby kvoli kovidu so mnou nemohla byt v nemocnici, tak by som s nou bola v kontakte pred aj po, aspon na telefone (za mna bolo sestonedelie 10000 krat tazsie ako samotny porod). Plus laktacna poradkyna dohodnuta uz vopred. Mne velmi pomohlo aj to, ze som si zazmluvnila lekara, ktory bol mily a povzbudzoval ma, venoval sa mi. Ulahci si to ako sa len da. Urcite to zvladnes 🍀💪🧡.

gabika9878778
2. sep 2021

@sankysa1 počúvaj. Ja som mala cisársky rez a tá bolesť po tom cisárskom je nič podľa mna oproti pôrodu. Hlavne sa ukľudní, samozrejme nebudem ti klamať boli to, ale každá žena to musí zvládnuť a každá žena ktorá má dieťa si tým prešla a ver mi že v sebe nájdeš toľko sily že to zvládneš aj ty.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre