Mám riskovať tretiu sekciu?

7. okt 2021

ahojte, velmi tuzim po druhom dietatku, prve som mala akutnu sekciu v 38tt, druhe mi bohuzial v 31tt zomrelo, abrupcia placenty, aj asi viem preco, vkuse som musela dvihat toho skoro 2 rocneho lebo bol velmi narocne dieta...teraz ci ist do toho rizika alebo nie, tuzba je silna :(

nafka0483
7. okt 2021

Myslim, ze najvhodnejsie je porozpravat s lekarom - ten pozna tvoj zdravotny stac, vie kolko casu ubehlo od oboch sekcii, v akom stave je rana, atd. Cize najlepsie zvazi rizika lekar a odporuci ti, ci sa mozes pustit do snazenia, alebo este pockat a pod.

sisa_s
7. okt 2021

S gynekologom si sa poradila? Nemusia sa opakovat problemy z prvych dvoch tehotenstiev, aj tretia sekcia je uz bezna v dnesnej dobe, ak mas pevnu jazvu a nehrozi ine riziko

autor
7. okt 2021

@nafka0483
@sisa_s moj gynekolog ked som prisla na kontrolu po druhej sekcii mi povedal ze rok pockat a mozete otehotniet..no ale neviem ci by som mu verila, uz som ho zmenila.k novej idem az v decembri

66simonka66
7. okt 2021

Pred pôrodom som ležala v nemocnici 2 mesiace a stretla som sa tam s veľmi veľa ženami ktoré mali tri sekcie a všetko bolo v poriadku. Najlepšie je sa informovať u lekára, ale viem že jej primár v Banskej Bystrici hovoril že maximálne 3 sekcie odporúčajú a pýtali sa jej že či chce aby jej po tretej sekcii podviazali vaječníky, takže myslím že tri sekcie môžu byť, každá ďalšia je už potom vraj viac riziková a odporúčajú sa vraj maximálne 3.

sisa_s
7. okt 2021

Tak pockaj do decembra 🙂 ved to je zachvilku, lekar ta vysetri a preberiete to

autor
7. okt 2021

@sisa_s samozrejme len som chcela vediet skusenosti inych zien 🙂 dakujem
@66simonka66 dakujem ano budem sa informovat...tak som pocula ze 3 max ale niekedy aj ta prva moze byt velmi rizikova

martinkatinka
7. okt 2021

Kazda sekcia moze byt riziko a nikde nie je napisane, ze ked si mala dve, treti porod bude tiez sekcia. Vsetko zavisi od zdravotneho stavu.

66simonka66
7. okt 2021

Presne tak, ak je jazva v poriadku tak podľa mňa nebude žiaden problém a keď cítiš že túžiš po ďalšom dieťatku určite by som do toho šla, len hlavne to konzultuj s lekárom, nech sa ti nič nestane. 🙂 Držím palce.

autor
7. okt 2021

@martinkatinka dakujem pekne, budem mat sekciu na 100%, bolo mi to povedane pri prvej, ze uz len sekciou mozem rodit

autor
7. okt 2021

@66simonka66 dakujem ti za podporu 🙂

66simonka66
7. okt 2021

@martinkatinka mne práveže hovoril lekár vraj po prvej sekcii môže žena ešte rodiť prirodzene ale ak mala už dve sekcie vraj už prirodzený pôrod nie je možný. Ale každý lekár povie inak.

2helka20
7. okt 2021

Autorka ja mám za sebou 3 sekcie, rozdiely medzi 1. a 2.sekciou 19m, medzi 2.a 3. presne na deň 2 roky. Ale! každé jedno tehotenstvo konzultované s lekárom a aktuálne po 3.tej sekcii ďalšie tehotenstvo silno neodporúčané kvôli stavu maternice ktorú pri poslednej sekcii kontrolovali. Takže ja by som sa riadila odporúčaniami lekára 🙂

autor
7. okt 2021

@2helka20 super dakujem no snad ma ta nova doktorka vysetri poriadne nie ako tamten predtym..ze budem vediet na com som

margetakuska
7. okt 2021

V prvom rade, je mi ľúto, že si prišla o bábätko. Isto sa poraď o tvojej situácii s gynekológom. Ja má za sebou 5 sekcii, všetko chvála Bohu dopadlo dobre, prvé tri vždy s rozdielom 15mesiacov, medzi treťou a štvrtou boli tri roky a medzi štvrtou a piatou sekciou som mala 21mesiacov....nebudem ti odporúčať 5 sekcii, to vôbec nie, tvoj dr.vie najlepšie ako si na tom a on ti môže poradiť či do toho ísť či nie..ja som 5 zvládla bez problémov ale dr.mi vravel, že problém môže nastať aj pri druhej, tretej....je to veľmi individuálne..držím ti silno palce a prajem ti všetko dobré ❤️

autor
7. okt 2021

@margetakuska dakujem ti..ze 5 sekcii klobuk dole pred tebou si pre mna velmi silna zena 🙂 🙂 🙂 tak uvidim co mi dr. povie, tuzba je silna...o to viac ked sme o babo prisli predtym..vsetko dobre aj vam a vela zdravicka 🙂❤

pininka1
7. okt 2021

Mam za sebou tri sekcie a vsetko ok. Len treba naozaj dlhsi casovy odstup aby neboli problemy s jazvou. Ja som mala paradoxne pri druhom problem, nie pri tretom.

autor
7. okt 2021

@pininka1 myslis ze 2roky 8 mesiacov medzi sekciami je OK? mala si aj rizikove tehotenstvo hned ci nie?

pininka1
7. okt 2021

Ja som prve babo potratila, tak pre istotu som kazde dalsie tehu brala duphaston. Ja si myslim ze vyse dvoch rokov je to ok. Mne vravel moj porodnik aby som skor radsej neotehotnela. Ja mam rozdiel medzi prvym a druhym 4 roky a medzi druhym a tretim 5 rokov

tosomja
7. okt 2021

Mám za sebou tri sekcie, prvé dve bez komplikácií, tretia už bola náročná, podľa lekárov už má len platali, a búchali sa do čela, že či som rozum potratila takto riskovať zdravie. Celé tehotenstvo bolo bez problémov. Po operácii tiež všetko ok. 🤷

murka2222
7. okt 2021

Mám za sebou 4 pôrody sekciou, všetko v poriadku.

autor
7. okt 2021

@pininka1
@tosomja
@murka2222 baby veľké Dakujem ze ste sa podelili o skúsenosti 😊😊

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre