Mám rodiť druhý krát normálne alebo zase císarským?

tinika
18. aug 2011

Chcem sa poradiť, resp. počuť názory. Prvý porod som začala normalne, ale po troch dnoch a komplikaciach sme skončili na sekciu. Teraz ma čaka druhy, do utorka som bola v tom, že zase sekcia, ale placenta sa umudrila a teda je možnosť rodiť aj normalne. Bojim sa troska normalneho porodu, kvoli tomu, ze prva bola sekcia, ale zase nechcem ist za kazdu cenu zase. A vzdy som chcela zazit ten pocit vidiet babo hned a pri starsom to nevyslo. Čo vy na to? A kazdy sa ma pyta, či mam vybaveneho lekara, mali ste? Prečo? vdaka za rady

skolara
18. aug 2011

ahoj no ja by som urcite volila prirodzeny porod.
AAAAAAle uplnne prirodzeny bez urychlovakov a infuzii a oxytocinu.
Tvoje telo je schopne porodit neboj sa toho to ze to nevyslo prvykrat nic neznamena.
Ja som mala prvy vyvolany a bola som napichana ako jezko a kontrakcie boli ovela neprijemnejsie ako teraz druhykrat ked som vsetko odmietla a cakala som kym sa porod prirodzene rozbehne. Po tyzdni prenasania sa mi narodila mala a fakt to bolo citit ze je vsetko tam dole pripravene na porod a bolesti boli fakt mierne oproti prvemu porodu.
O tretej rano som prisla do porodnice s miernymi konrakciami a o 6 30 bola mala na svete.
Pozri si film Orgazmicky porod ( orgasmic birth ) a tam je krasne opisane ako zbytocne zasahy do porodu zo strany lekarov mozu zbytocne vyvolat komplikacie. Zeny su stavane rodit a tak sa neboj a nestresuj 😵 😵 😵 😵

traktor
18. aug 2011

vsetky deti som rodila normalne nie sekciou..a pokial na to nie je dôvod, myslim, ze je to aj lepsie, prirodzenejsie..ved sekcia, to je operacia..aj telo sa podla mna spamätava dlhsie..ale ked je treba, tak je treba..pri vsetkych pôrodoch som mala vybaveneho lekara..pri prvych troch toho isteho..ale bolo to preto, ze som babo nevedela donosit pred prvou som 2 x potratila..tak sa tento lekar, potom o mna staral..pri matkovi som mala tiez vybaveneho lekara, ale tiez to bolo preto, ze mu vysli zle vysledky, takze som bola rada, ze sa o mna niekto stara..podla mna je len na tebe, ci si lekara vybavíš..alebo nie, porodis aj tak..ja som si bola pred pôrodom omrknut aj nemocnicu..a hoc bola dalej , rozhodla hlavne vybavenost, pristup a + to, ze tam bol ten *môj*lekar..a nelutujem..a normalneho pôrodu sa neboj..ja som dost bojko..a prezila som..dokonca 4 x 😀..ked budes mat v naruci krasne, zdrave babo, zabudnes aj na to ako si rodila..dôlezite bude dietatko 🙂..tak sa drz a nech ti pôrod prebehne co najlahsie ..

zuzin78
18. aug 2011

ahoj, prvu som rodila normalne a velmi dlho. spomienky na porod bleee ale ked som uvidela dcerku, na vsetko som zabudla. druhu som rodila sekciou a takto by som mohla ist rodit kazdy rok 😀 😀 😀 😀 😀 😀 bolesti boli po sekcii dva dni, ale dalo sa to vydrzat.
lekara som mala vybaveneho, pri prvej sa doktorka ani neracila dostavit do nemocnice a pri druhej som bola velmi spokojna. este aj na izbu sa bola kuknut na mna ako sa mam, proste super clovek.
drzim ti palce ,vsetko dopadne ok. ci sa ti syncek narodi normalne alebo sekciuo, vzdy na to budes spominat ako na najkrajsi den v tvojom zivote 😵

michaela80
18. aug 2011

Prvy porod urgentna sekcia po 17 hodinach bolesti v 31 tt, po 9,5 roku planovana sekcia , ktoru som si fakt uzila..... kym som cakala na vzdycharni kym skoncia hysterektomiu tak som len zizala na tie baby v bolestiach a vravela ze ako mi je fajne... malu som videla hned po porode a po 2 hodinach som ju uz mala na izbe...v ten den mi ju len nosili na kojenie plus ked som mala navstevu tak ju nechali, na druhy den som isla n nadstandard a uz bola len so mnou..... ja by som rodit nesla asi normalne lebo clovek nevie co ho caka a ano po sekci su prve 2 dni horor ale potom v pohode na 6 den som uz behala po chodbach ako keby som ani nerodila...
a dohodnut sa s lekarom ... to odporucam na 100 percent.... 🙂 🙂

lucia20
21. aug 2011

ja som si lekarov nevybavovala. poznala som takmer vsetkych v spitali a vedle som, ze su skveli.

ja som mala prve dva porody normalne a treti cisarsky. a poviem ti z osobne skusenosti sekciu uz nikdy v zivote. zlate prirodzene porody. vsetko je lepsie. radsej bolest pred ako po....

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre