Mám si dať spinálnu alebo celkovú anestézu?

4misa8
26. mar 2013

Milé tehuľky alebo mamičky za chvíľu ma čaká môj deň D. A neviem sa rozhodnúť akú anestézu si dať. Lekárka vravela, že mám na výber, že si môžem vybrať. No a ja sa neviem rozhodnúť ktorú si vybrať. Poraďte mi prosím. Prvého syna som mala v celkovej, lebo bola akútna sekcia.

alien2603
26. mar 2013

Spinal jednoznacne... Ten pocit, ked pocujes babatko zaplakat je na nezaplatenie a stoji za to vydrzat vsetko 🙂 Inak ma vpich nebolel, pocas celeho toho aktu mi akurat prislo tak slabo, tak mi pustili viac kyslika a bolo... 🙂

ninive16
31. mar 2013

Cisárky po normálnom pôrode bol pre mňa ako malina. Mala som spinálku, večer som po oddelení už chodila. Na izbe som bola s jednou po celkovej a ona si stále pýtala lieky od bolesti. Ja som len rozmýšľala, čo ju tak strašne bolí. Priniesli jej lieky od bolesti a mňa sa pýtali, či chcem. Niekoľkokrát som povedala, že akosi neporebujem. Večer mi pre istotu dali jeden od bolesti na stolík. No ale bola som v strehu, kedy to príde. Večer som si ju však pre istotu dala. Nechcela som byť hrdinka, no ale fakt to tak nebolelo, aby som si dala čosi od bolesti. Tak u mňa to bolo O.K. Držím palce. Mňa čaká pôrod tiež každým dňom, ešte sa však nerozhodlo, či normálne, či cisárskym.....

moncicatko19
31. mar 2013

ahoj ja som mala spinal a aj nabuduce teda ak bude nabuduce 🙂 len ma hneva ze mi neukazali maleho ☹

ivana149
6. apr 2013

ahoj ja som 5 týždnov po spinalnej a uplna pohoda. Nikto mi nedal na výber, jednoducha sa anesteziolog tak rozhodol a bolo to, bolo mi pri tom strašne zle , ale na druhy deň po vyspati všetko ok, ak aj budeme mať druhe tak rozhodne spinal

svetlusa12
6. apr 2013

mne spinal nevedeli pichnut a kedze uz nebol cas sparat sa mi v chrbtici, ked som sa dosmatlala s bolestiach pri akutnom cisarskom na operacnu salu, supli mi nahubok s celkovou anestezou a prebrala som sa ani neviem po kolkych hodinach, vsetko som videla stvormo.... no veru, mala som co robit, aby som sa znormalizovala a tiez som mala bolesti.

usiko
6. apr 2013

no, vidim ze nie som jedina, ktorej bolo na zvracanie pocas operacie........ 😎 😎 😎 😎 😎 tiez mi museli davatkyslik cely cas, aj nieco do infuzky proti zvracaniu , jednoznacne bola sekcia najhorsi zazitok v mojom zivote /uz som mala dve/ a dufam ze bola posledna........ale jednoznacne spinal......

patkobo
6. apr 2013

urcite spinal

inezm
6. apr 2013

ahoj no ja som mala dve sekcie prvú mi dávali celkovú anestézu a druhú spinál a môžem ti odporúčiť jednoznačne spínál.Nebolo mi síce po celkovej zle ale dlhšie som sa dávala dohromady,No a najhlavnejší dôvod že som v celkovej vlastne nevidela malého a pri spinály mi malú ukázali hneď jak ju vytiahli a bol to ten najkrajší zážitok v mojom živote a doteraz lutujem že som nevidela aj malého.A fakt som nič pri spinály necítila toho som sa fakt bála ale bolo to v pohode,dalo sa to prežiť.tak ti držím palce.... 🙂 😉

petra141181
6. apr 2013

ja som v septembri rodila spinalom a bolo to super hned vidiet drobceka takze na tisic percent spinal a je to aj menej rizokevejsie ako celkova sekciu som zvladla v pohodicke cely cas som sa rozpravala s aristkou co stale vedla mna takze som ani nevedela co a ako sa deje🙂 ale v kazdom pripade to bolo super a ani ma po nej nebolela hlava

katy2
6. apr 2013

ja som rodila 2x spinalom... nelutujem... super zazitok.... deti som hned pocula, aj videla.... skoro som sa pozviechala, komplikacie ziadne..... ked uz to musi byt sekcia, tak nech je co najsetrnejsia k babatku..... 🙂

simi222
6. apr 2013

ja som mala dve sekcie,obe spinalom,pri prvom mi bolo strašne zle cely ten porod mi sa chcelo vracat,pri druhom bolo ok,hned ako ma napinalo dačo mi nasadili a bolo dobre.Ale určite odporučam spinalom,stoi to za ten zažitok,ked mi hned ukazali deti,som plakala od štastia.Sestričky a lekari boli mili,cely čas ma hladkaly.Držim palčeky 🙂

katulienka31
23. aug 2013

Cawte baby, ja som trti den po skcii spinalom a uz nikdy v živote by som si to nenechala pichnut. Uz pred pôrodom som bola stuhnutá, na tri krát sa mi triafali medzi stavce potom ma na pinalo pocas pôrodu na vracanie tak mi pridali efedrin do infuzie a hned po par hodinach jak ma priniesli na izbu mi zacali tak neuveritelne tuhnut svaly na krku za sa to neda vydrzat. Trva to uz treti den a netusim kedy to prejde a ci to vôbec prejde

brumka
23. aug 2013

jaodporucam spinal tak som sa jej bala, prvy porod akutna sekcia, strach o dieta a neviem co po prebrati ked clovek nic nevedel a este do toho z intubacie astmaticke zachvaty kaseel tak ma pekne bolelo brucho, a teraz som bola na spinal strach velky ako pichnutie bolelo ale len chvilka, porod bol uzasny mohla som poct a hned vidiet dcerku a potom po zasiti mi ju este dali na prsnik. nezabudnutelni pocit

jadinka
23. aug 2013

spinal, porod bol nadherny zazitok, hned som synceka videla, rekonvalenscencia rychla, ani pichnutie vobec nebolelo..

linduska27
23. aug 2013

z vlastnej skúsenosti odporúčam spinal, mala som prvú celkovú a skoro som umrela keď som sa prebrala a nevedela čo je s malým, pri spinali mi malú ukázali hneď ako ju vyberali, videla som ako ju balia, z tohto dôvodu je to lepšie

daqa4216
23. aug 2013

Ja ked som rodila moje vytuzene dietatko bola som rozhodnuta pre spinal. Nechcela som prespat ten krasny okamih. Vsetko prebehlo v poriadku . Horsie to bolo potom po porode 24 hodin bez pohybu na posteli je to dost....

moon1979
23. aug 2013

vyskúšala som aj aj ... no inak ako so spinálom by som už sekciu nechcela ... neporovnatelné, nielen čo sa týkalo rekonvalescencie ... do celkovej narkozy by som už dobrovolne nešla ... 🙂

casy30
23. aug 2013

spinal.....jednoznačne..

severankasr
23. aug 2013

ja som mala dvakrat celkovu narkozu bez problemov 😵

lalilla
3. nov 2022

Ja by som si dala celkovu. Keby pichaju spinal do zily dam si spinal, ale nepaci sa mi ta predstava ze sa tam hrabu v chrbtici proste.
Jediny minus podla mna je ze nebudes pocut babatko plakat.
Ale aj keby sa nieco deje ako tu kocky pisu ze vediet ze co sa deje s babom, nepomozes si lebo si ko 24 hodin aj tak. Je to podla mna na pocity zeny

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre