Mamičky prvorodičky, čo ste rodili vaginálne KP, pripravovali ste sa nejako, aby ste to zvládli?

sandytia
17. okt 2018

Moje dieťatko je stále KP. Bolo mi vysvetlené, ako čo prebieha a, že keď chcem, tak teda môžem rodiť aj vaginálne, ale je to na vlastnú zodpovednosť. Teda, neviem, či sú spôsoby, ako sa pripraviť na niečo takéto. Ešte hodlám cvičiť kadečo na pretočenie, ale keby sa tá moja malá rozhodla naďalej si sedkať na zadočku (inak je v dobrej polohe na rodenie KP), tak rada by som urobila maximum preto, aby teda pôrod nebol rizikový, ak všetko bude také, ako doteraz. Prosím, povedzte mi Vaše príbehy, nech viem, čo všetko to obnáša. Aké ste to mali. Viem, že všetky to máme individuálne, ale veľmi by mi to pomohlo v rozhodovaní...

ave17
17. okt 2018

Nešla by som do toho, je to riziko, aj keď áno, da sa porodiť,ale ako prvorodicka ani nevymýšľam, ešte keď ti povedali, že je to na tvoje triko, mozes si poškodiť dieťa a o tebe ani nehovorím,ked S nepretočí, daj si urobiť sekciu.

siska1313
17. okt 2018

@sandytia ahoj, prvú dcérku som rodila spontánne, celý čas bola KP, neotocila sa. Absolútne nijako som do jej polohy nezasahovala, ani cvičením, ani nijako inak. Moja gynekologicka mi povedala, že deti sú múdre a ak si tá moja vybrala, že pojde zadockom, tak vie, prečo a ona nevidí dôvod na nejaké násilné pretocenie bábätka. Mala som po 30tke, takže mi kazala pred pôrodom urobiť predoperacne vysetrenia, ak by bol nutný cisarsky. Pôrod sa v termíne nezačal, tak ma prijali do nemocnice na rizikové oddelenie. Všetko bolo v poriadku, nezasahovali. Bola som absolútne zdravá, žiadny problém s tlakom, cukrovkou, ničím. Pribrala som len 8kg. Po týždni v nemocnici ma vyšetril primár, nariadil podanie oxytocinu. Ani potom sa pôrod nespustil, tak ma zaradil na druhý deň ako prvú na cisarsky. V noci okolo 4tej mi začali bolesti, dostala som klystir. Myslela som, že pôjdem pod nôž skôr, ale kontroloval ma primár a keďže ja aj babo sme boli v poriadku, pekne som sa otvárala, povedal, že ma nebude zbytočne rezat a že budem rodiť normálne. Čo ti budem hovoriť, o 8.00 bola malá na svete, porod super rýchly, šitie som necítila. Ja aj malá v poriadku. Rozhodnutie, ako rodiť, nenechali na mne, to by bolo choré. Mamička pred porodom, rozhadzane hormony, žiadna schopnosť posúdiť zdravotný stav svoj aj bábätka. Doktor rozhodol, ja som rešpektovala, veď predsa vie, čo robí. Neľutujem, bol to rýchly a oveľa menej bolestivý pôrod, ako keď som rodila druhú dcérku, otocenu hlavičkou. Ja by som rozhodnutie nechala na lekárovi, je oveľa kompetentnejsi na posúdenie situácie, ako vystresovana prvorodicka. Ak máš akékoľvek otázky, kľudne aj do ip. Držím palce, všetko dobre dopadne🌹

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre