Mať, či nemať partnera pri pôrode?

nikusa2102
9. nov 2013

Ahojte kocky,chcem sa vas opytat ci ste zato mat polovicku(priatela/manzela) pri sebe pri pôrode ? ....ale dosť má zaujma ktoré to máte odskusane kde sa nachádza muz V čase pôrodu bo som počula že buď vedľa mňa abo nadomnou ako nad hlavou ....ale počula som alternatívu že je dosť možné že sa bude dívať zo spodku čo teda asik nechcem ....cem aby ste mi poradili a povedali svoj názor bo pri mojej malej som nadtym ani neuvažovala ani nevyužila teda . A ted pri malom neviem ako sa rozhodnut..buďte take dobre a dajte mi vedieť dakujeeem

luciferkax
25. nov 2013

Ahoj, ja som asi čudná mamina ale ja som manžela pri pôrode nemala, bola som rada, že ho tam nemám a vôbec mi tam nechýbal, dokonca mám pocit,ž e by ma buď rozčuloval alebo by som ho na mieste zabila ;)

tajka1986
25. nov 2013

Ano,velka psychicka podpora,dokonca bol s nami pocas celeho pobytu v nemocke a neviem si to vynschvalit🙂

marian86
25. nov 2013

@sandy23 ahoj ano rodila som tam, moj gynekolog povedal že netreba nič, tak neboli sme na žiadnom kurze...ked už som bola na sale tak priatel ked prišiel musel zaplatit 10 eur, a bolo to všetko...

zuzmag
25. nov 2013

určite mať,veľmi veľka pomoc a hlavne psychická podpora 🙂

cawes
25. nov 2013

@nikusa2102 ja som mala a bolo to super a ano pozeral sa aj dole hlavne ked isla hlavicka, ale to zalezi podla mna od partnera ci na to ma ,,zaludok,, ja som nechcela aby to robil ale ono v tom strese mi to ani neprislo a potom sme to uz nerozoberali

sarra01
26. nov 2013

Najlepsia vec aku som mohla urobit bolo zavolat manzela k porodu, bol tak stale pri mne, stale mne k dispozicii nech som chcela cokolvek, ci utriet pot alebo len drzat za ruku. Sestricky len prisli pozreli a isli prec ale on tam bol len a len pre mna. Na zaciatku som mala obavy, kde bude stat, co bude vidiet a pod. ale uvidis, vtedy ti to bude uplne jedno a ani on nebude chciet byt "tam dole" 🙂 . A aj po porode bolo vidiet ze si ma "viac vazi" za porod, videl ake to je a co som prezila. Kazdopadne pri dalsom porode musi byt zas pri mne 🙂)

maribell
26. nov 2013

@nikusa2102 ahoj ja som mala manzela pri porode ..stal vedla mojej hlavy takze od spodku sanedival 🙂 .. bol somnou od uplneho zaciatku a bol pre mna velka opora..bola som tam chvilku sama lebo ho tam nechceli pustit ze ked som na pristrojoch a tych 15 minut bolo najhorsich .stale som nariekala ci ho uz pustia ( ako male decko 😅 ) a potom ked prisiel uz bolo dobre..jasne, liezlo mi na nervy ked ma chytil inde ako som chcela ale nekricala som na neho ani som mu nevytrhala vlasy... bola som rada ze ho tam mam .a dokonca som mu aj videla slzy v ociach ked som mala silne kontrakcie..bolo fajn vidiet ze ho trapi ze ma to boli... aspon viem ze ma miluje..a nakoniec oblo najkrajsie ked sa rozplakal ked videl maleho prvy krat 🙂

sono2
26. nov 2013

Asi nie

jankatrnka1
26. nov 2013

ahoj, ja som pri porode muza mala, a ked budem mat druhe urcite budem chciet opat ak bude moj sucasny chciet byt.
vyhody: rodila som dlho od 6 rana do pol 4 poobedia, takze som sa aspon nenudila mala som sa s kym rozpravat a bat lebo bala som sa riadne 🙂, personal ma tak neignoroval ako som si vsimla ostatne zeny co boli vedla, ved kto by uz riskoval daky pruser ked tam je chlap pod tlakom,starostlivost som mala vacsiu a v neposlednom rade mi bol velkou oporou ked ma povzbudzoval pri tlaceni.
stal po pravej strane niekde pri mojom ramene takze nebol nadomnou ani predomnou to by mu ani nedovolili
akurat sa mi nepacilo ked som po porode oddychovala hodinu este na sale a on tam bol pri mne, vtedy sa mi strasne chcelo spat a nemohla lebo stale volaco kecal

megusik
26. nov 2013

Ja som muza pri porode nemala, on na to nemal zaludok a bal sa porodu viac ako ja a urcite som ho nechcela nutit..A nakoniec to ani nelutujem, keby tam mal panikarit a na vsetko sa vypytovat ci je to naozaj v poriadku a preco toto a preco tamto, tak by som bola len zbytocne nervozna..A nakoniec moj porod bol rychly a lahky, takze som si 2 hodky poskakala na fitlopte a bolo to 😀 .A kedze som nebola unavena, tak potom tie 2 hod. lezania na sale bol so mnou a s malou, lebo nam ju tam pekne priniesli na mojkanie... 🙂

jankaba1
26. nov 2013

Ahooj, Ja som pri prvom porode mala partnera odcestovaneho, takze tam nebol. No pri druhom porode bol pri mne, od kedy ma priniesli na salu. A som velmi rada.Bol mi velkou oporou, ked som mala bolesti. Bol sice spoteny viac ako ja, ale pomohol mi. A videl hned malu..:} Takze odporucam, ale samozrejme nie za kazdu cenu. Chlap sa musi rozhodnut sam, nie pod natlakom. Nakolko mi odtiekla voda cca o 2 rano, a na sal som isla cca o 10.rano. Ten moj si nastavil hlasitost na uplny max..len aby pocul, ked mu budem volat, ze idem na sal. A aby nezaspal. Rodila som na Antolskej v Ba, poplatok bol cca 16e

tamarka
26. nov 2013

@nikusa2102 ahoj, ja som mala manžela pri oboch porodoch a nemenila by som. Pri prvom porode stál za mnou (za hlavou), držal ma za ruku. Bol tam somnou 12 hodín, za čo som mu veľmi vďačná, vydržať tie výkyvy nálad čo som mala chce naozaj pevné nervy 😀 . Pri druhom porode to išlo velmi rýchlo, stál vedľa mňa a videl všetko. Dokonca sa tým všade chváli, že videl prichádzať Tamarku na tento svet od prvého vlásku po posledný malíček. Som na neho veľmi hrdá a odporúčam to každému oteckovi, pokiaľ samozrejme nemá vyslovene problém niečo také vidieť 😉 Tie prvé momenty keď sme spolu či už s Emkou, alebo s Tamarkou strávili všetci spolu nám nikto nevezme 😉

dada7701
26. nov 2013

...myslím,že treba rešpektovať aj partnerov názor...môj nechcel byť,tak som ho nenútila...aj tak som mala SC...

misinka26
26. nov 2013

Ja som rodila skoro 20 hodín takže to, že bol pri mne manžel bolo moje najlepšie rozhodnutie, veľmi mi pomáhalo to, že tam bol, pretože ja som sa trašne bála pôrodu ... dodával mi odvahu, bol mi oporou, po pichnutí EPI sme si aj zažartovali 🙂 Počas tlačenia bol niekde pri hlave ale vôbec som ho nevnímala to som sa už sústredila len a len na seba a na tlačenie, po narodení malého bol s ním kým ho pomerali a povážili, pofotil ho a potom bol somnou celé dve hodinky na sále ( malého museli zobrať lebo si troška chlipol plodovky tak pre istou bol na pozorovaní ), spolu sme obvolali celú rodinu 🙂 a potom keď ma previezli na izbu sme boli spolu až do večera ... boli to najkrajšie okamžiky, nabudúce ho zoberiem ťiež 🙂
Takže ja som za to aby bol otecko pri tom, teda ak chce, nútiť ho nemôžeš ... Však bol aj pri tom keď sa to robilo tak prečo by tam nebal byť keď sa to rodí 🙂

nikina17
26. nov 2013

Ahoj, ja osobne som mala manzela pri oboch porodoch. Naposledy teraz v septembri, ked sa nam narodil syncek. Pri prvom porode ho pustili ku mne uz ked som mala po oholeni, klystyre a lezela som uz na sale (cca 1,5 hodiny od samoteneho porodu). Cely cas sedel na stolicke vedla mna (medzi hlavou a trupom) takze videl akurat tak na mna a doktora, to co sa dialo od spodu nevidel. Akurat ked dr. povedal, ze uz ide hlavicka tak sa zo zvedavosti pozrel 😀 (zvladol v pohode, potom sa uz dival len na mna) 🙂 a ako prvy mi zahlasil, ze mala je vonku a je nadherna. On isiel aj s malou na vazenie a osetrenie a potom mi ju doniesol v naruci (takze ju mal skor ako ja, myslim, ze to bol pre neho silny zazitok.) Teraz pri druhom porode som si ho vyziadala skor, lebo porod trval dlhsie, prisiel este pred podanim klystyru, takze som ho potom poslala z miestnosti von, nech ma necha samu (bolo mi to blbe) a isiel potom somnou az na salu. Opat sedel pri mojej hlave. Podaval mi vodu, rozpravali sme sa, lepsie mi to ubehlo. Maleho dostal ako prvy do ruk, doniesol mi ho a podal. Takze bol opat pri tom ako prvy. Mne celkovo jeho pritomnost velmi pomohla. Necitila som sa tam osamotena, vsetko mi podal co som chcela, nemusela som prosit sestricky (vies ako to je, nie vzdy musia mat naladu a byt mile a ty vtedy potrebujes mat milych ludi okolo seba). Okrem toho ma stale povzbudzoval a hovoril, ze to zvladneme. Ja osobne som urcite za to, aby bol priatel/mazel pri porode (teda ak sa on sam na to citi) ak nie, tak potom popros maminu alebo niekoho kto ti je blizky a je ochotny tam byt s tebou. Podla mna je to super podpora.

joely
26. nov 2013

ja som nechcela a som velmi rada, ze tam nebol 🙂 som taky typ, ze nerada zaťažujem svojou bolesťou iných 🙂, najväčšou oporou mi bola zdravotná sestra, predsa je to odborný personál 🙂 ale rozhodnúť sa treba podla vlastných pocitov, tie nikdy neklamú!

lenka23
26. nov 2013

mala som. Ak budem rodiť ešte raz, povedal, že na 100% pôjde tiež 🙂

nikusa2102
autor
6. feb 2014

Takze ten moj nakoniec bol pri mne a som rada ze som sa nehala ukecat urcite mi bol velkou oporou a zvladol moje nalady 🙂. ....takze dakujem kocky za vsetky odozvy a tu je nas chrust ....narodil sa a vazil 3,900 gramov a 55 cm 🙂

nasatina
6. feb 2014

Pri oboch porodoch sme v tom mali jasno - nie, nebol pri porode. Zariadil všetko, čo bolo treba a cakal doma. Ja som si aspon dostatočne mohla uvedomovať všetky pôrodné etapy. Nemusela som tváriť, dostatočne som to precítíla do úspešného konca. Pri prvom som bola "za divnú" podla pána doktora (pre neho som bola milým prekvapením - podla jeho slov, niektorí oteckovia môžu "všetečnosťou nahradiť lekára"🙂))). Pri druhom porode mm musel ist domov k synovi, ja som zostala v nemocnici pre istotu, lebo bábo bolo stále koncom panvovým. Naštastie som mohla porodiť spontánne....

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre