Máte skúsenosti so zvýšeným tlakom po pôrode?

dolynkag
28. jún 2019

Prosím, ak je tu niekto, kto mal podobný problém, asi na štvrtý deň po prirodzenom veľmi rýchlom pôrode sa mi zvýšil tlak, citila som to hlavne takým akoby búšením v hlave, teraz som 6. deň a tlak v hlave pretrvava, tkal krvný kolíše, ale spodný je okolo 80-90, predtým som mávala tlak 60/100. Mal niekto taký problém? upraví sa to? bola som u lekára na EKG pre istotu, povedal, že všetko je ok, ale tá hlava ma dosť trápi, na nete som nič nenašla. Ďakujem

dolynkag
autor
28. jún 2019

@dolynkag nikto ???

zuzi0911
28. jún 2019

Nemohla si si nejak rcnu chrbtici pre ťažiť? Aj záklonom atď? Krk neboli? Alebo teda chrbtica?
Ešte by bolo dobre urobiť odbery, aj čo sa týka zrazanlivosti atd...

zuzi0911
28. jún 2019

A ešte skus skupinu zdravotníci na mk

dolynkag
autor
28. jún 2019

@zuzi0911 S chrbticou určite nič nemám

zuzi0911
28. jún 2019

@dolynkag ja len ci necicus viac krk napríklad pri pohyboch hlavy aj to mi mohlo spôsobiť tlak v hlave ono celkovo, aj počas pôrodu hlavu tahas k hrudníku atď. Každopádne ešte tu krv zobrať aj ten dimer....

dolynkag
autor
28. jún 2019

@zuzi0911 Ja som poradila doma bleskovo rýchlo nečakane takže hlavu som nikam netlačila ležala som

zuzi0911
28. jún 2019

@dolynkag skus ešte tu skupinu zdravotníci na mk, pozvem ta tam až nemusíš hľadať. Tam predsa len poradia lepšie.

dolynkag
autor
28. jún 2019

@zuzi0911 dakujem za ochotu idem skúsiť

liligreg
28. jún 2019

@dolynkag ja som rodila v septembri 2015. Od polovice júla som bola na striedačku doma a v nemocke, lebo som mala hraničný tlak (ale len u dr, keď som si merala ja alebo moja teta, zdravotná sestra, tak bol ok). Vtedy mi dávali lieky na úpravu. Vždy sa ma pýtali na poradni, či necítim tlak v hlave, netočí sa mi, nebolia oci, nepisti mi v ušiach..no nič z toho. Aj tak som tam stále bola s podozrením. Na preeklampsiu. Ale po pôrode mi tlak vybehol na 140/110 (na druhy deň), to som prvýkrát cítila, na čo sa ma vždy pýtali. Videla som rozmazane, hlava sa mi točila, tlak v hlave neskutočný. Sle už to nik neriešil, dokonca sestričky mi povedali, že mi musia zapísať nižší tlak, lebo ma domov nepustia. Po pôrode som už nebola pre nich “zaujímavá”. Nohy mi veľmi opuchli (a to som si predtým myslela, že ich mám opuchnuté), ale čuduj sa svete, prišla som domov, všetko pominulo, dokonca aj nohy zázrakom za pol dňa odpuchli. Až casom som sa dozvedela, že preeklampsia sa môže až po pôrode prejaviť, keby to viem vtedy, tak riešim a nalieham, nech niečo robia.

dolynkag
autor
28. jún 2019

@liligreg Tak také niečo som ešte ani nepočul že po pôrode ja zatiaľ iba prírodné riešim pijem Hloh a nejak enzýmy tak uvidíme

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre