Používame cookies. Viac informácií tu. OK
li_la
30. okt 2011

😀 To iste spoznáš, keď ti voda odtečie! To nebude len také cvrknutie... A navyše sa stavím, že ti aj tak doma ani neodtečie...

lili777
30. okt 2011

Navrhujem ísť do pôrodnice🙂 mala som podobnú skúsenosť s "puknutím" a bola to plodová voda. Urobia ti test a ak nie, pošlú ťa domov. Tiež to bolo v 36 tt.

moni
30. okt 2011

no vzhladom na to ze si v 36tt tak by som to minimalne telefonom riesila, hanba nehanba. ak ide o moc, ten prud by si mala zvieracmi vediet zastavit. plodova voda odteka sama.

deni26
30. okt 2011

ja som sa zobudila na to puknutie v noci a vytekala zo mna postupne niekolko hodin. Daj si vlozku a pozri sa na to, je to taka priezracna tekutina, trochu hustejsia ako moc a mala by vonat sladko. Urcite sa ale chod ukazat, lebo ked praskne voda, dietatko je vystavene infekcii, a urcite budes brat antibiotika. Tak radsej chod.

zlatusik28
30. okt 2011

no, podľa mňa si si naozaj len "cvrkla",nakoľko v takom vysokom štádiu bábätku je dosť tesno a tlačí, kde sa len dá 🙂 Ja som vtedy musela nosiť stále intímky 🙂 Sleduj to a uvidíš čo sa bude ďalej diať...

t1nulka
30. okt 2011

mne tiez odtekala voda pocas cikania, a bola to voda, takze radsej sa ukazat nejakemu lekarovi, alebo ako hovori lili777 ist na pohotovost, tam ti len zoberu vlozku ktoru si si dala, dacim poleju a ked sa sfarbi, tak je to plodovka a pravdepodobne ostavas tam, a ked nie, ides domov, neriskuj, uz si skoro v termine 😉

zuzanka.j
30. okt 2011

ak sa to neda zastavit pocas tecenia, asi to bude voda. ale ak to ide zastavit, aj ked maly protestuje bude to iba moc 😉 inak ak by ti praskla voda a vytiekla naraz to by ta riadne ospliechalo 😀 nie len taky cvrk.

andrejka10
30. okt 2011

Určite by som išla na pohotovosť. Radšej raz a zbytočne, ako vôbec a potom si niečo vyčítať. Aj mne neodtiekla voda naraz, ale cvrk, nič, cvrk nič. 😉 Prajem veľa šťastia a vôbec sa nehanbi, určite sa nestrápniš 😉 Oni sú tam pre nás. 😉

nibiru
30. okt 2011

tak mne odtiekla najprv cvrkla pri cikani nic nepuklo aj sa mi zdalo ze citim taky zvlastny nemocnicny zapach ale inak som tomu nedavala vahu odtekala mi hlien.zatka uz druhy den takze vlozku som mala no bola sucha o 10min. osprchovala som sa zase som to citila ale tym ze tiekla voda som si nic nevsimla isli sme do obchodu autom a odtiekla pri soferovani voda a nedalo sa to zastavit ak odtece voda do hodiny by si mala prist do porodnice daj si vlozku a chod oni skontroluju ci je to plod.voda.

kralicica
30. okt 2011

no neviem , ale jedno viem, alebo si myslim - plodovu vodu sa neda zadrzat ako moc... to ide ci chces ci nechces, kedze ide o iny otvor kde nemas az take zvierace ako v moc. rure...

mirip
30. okt 2011

voda to určite nie je,malý je určite nízko a natočený tak že ti tlačí na močový a preto to behanie na wecko,plodovú zadržať nevieš tá ti odchádza aj keby si sa akokolvek snažila zadržiavať nezadržíš ju, aj ked odteká pomaly zadržať sa nedá,panikáriť s pohotovosťou netreba,stačí na poradni povedať Dr nech sa na to mrkne,ved aj tak teraz už chodíš velmi často 😉

luppita
30. okt 2011

v lekarni vraj predavaju taku tu vodicku, co maju aj v nemockach, to nalejes na vlosku a ked sa ti zafarbi (neviem akou farbou) tak ide o plodovu vodu, mozno by si to mohla rano skusit kupit 🙂

zuzana1710
30. okt 2011

mne plodova voda tiekla prudom..to neslo zastavit..zem bola uplne mokra a nepomohli ani 3 vlozky a to som mala porodnicu 3minuty autom od domu(nakomplet som bola mokra a aj sedacka v aute)..v nemocke mi menili 3 krat plienku a ked som isla po svojich uz na porodnu salu,tak za sebou som nechavala dost velke mlaky a behali tam s vedrom a mopom hned za mnou... 😉 ale ja by som pre istotu volala..ja volam k dr za kazdu somarinu..za to nic nedas... 😉 a tiez mi praskla v 36tt

estterka
30. okt 2011

len tak pre zaujimavost,ze plodova voda netecie vzdy prudom..mne sa urobila v 36tt trhlina na plodovom vaku HORE,teda ziadny prud zdola. trvalo takmer tri dni,kym lekari zistili,ze to,co zo mna pomalicky kvapka je plodova voda a moje dieta medzi tym dostalo taku silnu infekciu,ze jej ovplyvnovala cinnost srdca a poskodila oblicky. a to som lezala v nemocnici cely ten cas!!
teda ak raz zena neviem,co z nej tecie,treba ist k lekarovi a nie kupovat nieco v lekarni na farbenie. a ze rano to skusit zafarbit..
a taktiez nie tu tvrdit,ze to plodovka isto nie je.

@mirip @luppita @li_la @kralicica

gabuci
30. okt 2011

aj mne odtiekla prúdom,vôbec sa to nedalo zastaviť,ako som si sadla na Wc mi prestala tiecť,dieťa to tam tlačilo,ale akonáhle sa to pri vstaní sa uvoľnilo,tiekla znova.Mala som mokrú posteľ,gate,/vložky,plienku látkovú/deku na sedačke v aute dokonca aj sedačku.Mala som priesvitnu a vôbec nejaká vôna nebola,ani sladkastá ani nemocničná,bez zápachu a priesvitná.Takže pre istotu chod k lekárovi,alebo aspon zavolaj.

diid
31. okt 2011

Ja som si tiez nedobrovolne cvrkala 😀 isla som k dr. na test ktory ukazal ze to je moc 🙂 S pohotovostou by som pockala, aj keby to bola plodova voda, par dni je ok. Rano zavolaj svojej gyn. aby ti spravila test ci je to voda.

katka3012
31. okt 2011

Ja na tvojom mieste ,tam ani nevolam a hned tam dobehnem,spravia ti test ,ci to je plodova voda,ak to voda nebola pustia ta domov.Radsej 40 km zbytocne ,a mas to potvrdene,ako telefonovat a vysvetlovat........

evitka82
31. okt 2011

ja by som sla.mne tak odisla voda v noci..tiez ucrvrkavala....najprv som citila take teplo,idem na zachod kukam nic....len vlozka bola akasi modra a nebolo vidno nic(voda je priezracna)myslela som si ze daky vytok.tak som si sla lahnut(podotykam ze som bola sama doma,chlap na skoleni posledny den tak si vravim ze vydzrim...)idem teda k posteli a zas cvrk...to proste citis to sa neda zastavit,tiez som sa bala ako to zistim.to uz mi kus tieklo aj po stehnach...sla som zas na zachod...nic....tak som sla o pol noci umyt riad...a zas cvrk,tak som volala mame nech pride po mna ze ideme na vec.Citala som ze ked odide voda treba ist hned do nemocnice.tak som sla tam mi urobili test ci je to ono a bolo a chcela som ist domov ale uz ma nepustili...no len kontrakcie nikde nechali ma tak 3 dni chceli aby to bolo spontanne,brala som antibiotika aby nebol zapal a nakoniec mi dali vyvolavacku....zaver:ja by som sla .daj vediet ako si dopadla

dijefcatko
31. okt 2011

Mne odtekala voda tiež veľmi pomaly, dokonca to nebolo ani ucvrkávanie. Odtekala v noci a bolo to, akoby som sa v lone a na stehnách iba príšerne spotila. A cez deň sem tam kvapka na nohavičkách. Tiež som váhala, či je to ono a nechcela panikáriť. Nakoniec sa to vyriešilo samo. Týždeň predtým mi na poradni povedali, že všetko ok, vody bolo stále dosť, takže som šla domov. Keď som došla do nemocky druhýkrát (ale z iného dôvodu), vody už bolo strašne málo, preto si myslím, že to fakt voda odtekala. To som už šla rovno rodiť, lebo malá bola tachykardická, možno aj práve preto...

Tu začni písať odpoveď...

Odošli