Odtečenie plodovej vody

7. jan 2023

Ahojte Maminy, som prvorodička a chcem sa vás opýtať, ako u vás prebiehalo odtečenie plodovej vody. V noci mi pri cikani niečo puklo v bruchu, ale žiadne vytekanie tekutiny sa nekonalo. Celú noc som však chodila každú pól hodinu na wc, vkuse tlaky dole, ale žiadny samovoľný únik nejakej tekutiny, ani žiadne bolesti. Som z toho na prášky, či to viem správne vyhodnotiť alebo nie. Som v 38tt.

esmeronka
7. jan 2023

Keď si si nie ista daj si vložku choď na gynekologicku pohotovosť a tam spravia test či odteka plodova voda,daju ťa na pasy,vyšetria

vevulik18
7. jan 2023

Ja si myslím , že by si to vedela 🙂 mne odtiekla voda tak že som mala pocit v noci akoby mi ‘’cvrklo’’ tak som išla na wc a ako som išla z wc, tak už to bolo aj na podlahe..

denden77
7. jan 2023

vo mne tiez daco puklo, sla som na wc a zacalo tiect 🤷‍♀️ 😊

evica8370
7. jan 2023

Ja som sa na to zobudila že zrazu ide voda zo mňa, ale nečakaj žiadne prúdy vody. Len slabo tečie, kontrakcie mi začali až asi po 5hod. Voda mi praskla o 6 ráno a malá sa narodila až o 14.

zuzkaa1991
7. jan 2023

Ja som mala budik o pol6 🤣(pamätám si kedze som musela skoro vstavat kvoli manzelovi) celu noc mala sa velmi vrtela pocit mokro som mala stale nerieisla som....ale ked som sa postavila vyslo kus zo mna vody idem po vlozky za manzelom(spala som v obyvacke) ked som dosla k nemu tak fakt ako v filmoch prud vody zo mna vysiel 🙈🤣 sama mlaka na podlahe tak rychlo sa obliect volat lekarovi (našťastie končil nocnu takze ma prijal) mala som dohodnutého tiez som bola prvorodicka takze som vobec nevedela co ma caka ale mala som den dva predtym pocit akoby na mna isli kramy aj brusko som mala pocit ze nižšie bolo

autor
7. jan 2023

Mňa zneistil môj muž, keď sa opýtal, či pri tom puknuti na wecku som si istá, ze zo mňa išiel prúd mocu alebo plodovky.. ja som to neriešila, normálne som sa vycikala a išla spať, no odvtedy som neustále na záchode.. a vlastne sama neviem, čo zo mňa tečie.. idem skúsiť pohotovosť, nech aspoň skontrolujú množstvo plodovej vody.. som z toho jeleň a už sa asi moc sledujem

gionella
7. jan 2023

Odtok plodovej vody nevies ovládať to tečie samovoľne, cikanie vieš ovládať vôľou ten rozdiel určite spoznas. Plodovu vodu nevypúšťaš cielene lebo ti treba …lebo ideš na zachod….plodová by tiekla sama. Myslím že môžeš byt kludna.

majki_ki
7. jan 2023

Keď odteká plodová voda nevieš to zvieračim zastaviť, moč vieš. Mne takto puká lonova kosť keď si sadám na wc. Keď mi praskla voda pri prvom, tak to bolo úplne ako keby niekto vylial vedro s vodou. Nie je pravda, že to odteká len pomaličky - nemusí ale môže.

mamamasama
7. jan 2023

U mna to bola celkom sranda. Tiez som si velakrat myslela, ze mi odtiekla voda, ale ked mi naozaj odtiekla tak sa to nedalo zamenit s nicim inym. Bola som akurat na vecku v obchodnom dome 🤭🤭 A vzdy ked som sa ohla, aby som utrela zo zeme to mnozstvo, vysplechlo dalsie. Bola to prekvapivo komicka situacia 😅

nikpa
7. jan 2023

Plodová voda keď ti odtecie tak to je ako za kýbel, budeš to určite vedieť. Ale môže byť aj že ti odteká pomaly, daj si intimku a keď bude mokrá tak na pohotovosť na gyndu s ňou. Tam ti hneď povedia či je to plodová voda alebo nie.

autor
7. jan 2023

Baby a môže byt intímka či musí byt tá poporodna vložka?

siska53
7. jan 2023

Chod hlavne na pohotovost, oni ti vedia vyhodnotit, ci ti unika moc alebo plodovka. Dufam, ze uz si tam.

mamula20
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
zuzi0911
7. jan 2023

Držím palce....skúsenosť nemám, nakoľko mi ju pichli pred tlačenim 2x...tak ani neviem ako to ma vyzerať 😊

klip0
7. jan 2023

Mne napríklad išiel dosť prúd vody. Puknutie som ale nepočula. Ale cítila som niečo zvláštne, tak som sa postavila z postele a začalo to tiecť

anavixy
7. jan 2023

Mala by to byt porodnicka vlozka, ked intimka, tak hlavne bielo podlepena. Bola si? co si zistila?

miskamicha
7. jan 2023

Sla som v noci na wc a akoby som si cvrkla a potom to uz tieklo stale...nedalo sa to zastavit. Nevies to ovladat.

autor
9. jan 2023

@anavixy bola som a nebola tá plodovka.. ale bola tam úžasne milá a ochotná doktorka, ktorá mi rovno porobila všetky vyšetrenia, merania a uistila ma, že je všetko ok 🙂

anavixy
10. jan 2023

Super 🙂 tak spokojny zvysok tehotenstva 🍀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre