Môže pôrod oslabiť imunitu?

vefi89
30. sep 2011

Ako dieťa, som bola náchylná na každú jednu chorobu, viac som bola chorá ako zdravá, pol detstva som prežila v nemocnici. V 6-tich rokoch mi dali gamaglobulín, a odvtedy som už choroby nepoznala. Ak sa na mňa niečo nalepilo, tak raz za dva roky. Avšak po pôrode, akoby som cestovala časom. Znova sa na mňa všetko lepí, a ja neviem nájsť príčinu, prečo sa mi znova imunita oslabila. Preto ma napadla táto súvislosť a budem rada, ak sa k tomu vyjadríte

xlucia
30. sep 2011

samozrejme ze ano. a nejde len o samotny porod, aj hlavne o cele tehotenstvo. to vycerpava, meni sa hormonalna hladina atd. v tehu sa tiez kvoli tomuto vykonu tela spustaju rozne autoimunitne choroby, napr. klbov, alebo sa zblazni stitna zlaza. daj si spravit klopletny krvny obraz, aj sedimentaciu a pytaj sa aj k alergologicke
kedze si to dala ako otazku, ostatne sa pytaj v IP ak chces

katka1981
30. sep 2011

Ja mam od porodu nonstop herpesy. Preco? Lebo nie som oddychnuta ako predtym a nepomaha mi nic. A to ich mam doslova denno denne vzdy novy. Oslabil ta nielen porod ale aj starostlivost o babatko. Ved ked sa zle citime, tazko si pojdeme lahnut, ked mame male dieta, tazko si pospime dokedy si telo ziada, ked je babo hore, tazko v noci spat, ked sa dieta stale budi....

janulkan
30. sep 2011

podla mna uz tehotenstvo je same o sebe zasah do imunity, kedze drobec je v tele "votrelcom" a preto sa imunita musi prirodzene znizit, aby babatko dokazalo prezit a rast 🙂 najlepsie by bolo spytat sa imunologa dobreho, predpokladam, ze teda nejakeho navstevujes, pripadne ak nie, tak znovu zacni 😵

wild.horses
30. sep 2011

ano, sama som toho zivy priklad 😒

pimpulienka
30. sep 2011

Ja som byvala pred tehotenstvom veľmi chorľava, počas tehu to som bola asi 4x aj so zapalom priedušiek a atb v 20tt a po pôrode som fit. Nebyvam už vôbec tak často a aj keď som, tak to rychlo podchytim homeopatikmi a odznie to bleskovo. Takže klop klop klop držim sa

zuzana17
30. sep 2011

áno môže tak ako aj tehotenstvo.

nonika
30. sep 2011

urcite ano...ja som po porode 6 mesiacov a odvtedy mam kutiky na puse a astmu...pritom som pred porodom nemala nikdy dychacie problemy a chora som bola max. raz za rok a aj to len prechladnuta....takze som z toho nadsena 🙄 🙄 🙄

milka2008
30. sep 2011

môže - aj spustiť autoimunitné ochorenia ved samotné tehotenstvo je mega zásah do imunity inak zdravej ženy .

henulienka
30. sep 2011

samozrejme že môže, mne prvé tehotenstvo, resp. pôrod spustil celiakiu ( ako píše @milka2008), a tretie zas zníženú funkciu štítnej žľazy ... a v každom tehotenstve sa mi v štítnej žľaze spravila cysta a po pôrode zmizla.... akurát teraz ostala... sviňa 😠
ale zas mám oveľa miernejšie prejavy sennej nádchy ako v čase, kým som deti nemala

seminkads
30. sep 2011

ahoj,urcite moze, ako tu uz bolo spominane urcite treba navstivit imunologa a prebrat to s nim, hlavne co najviac odpocivat(s babom asi tazko 🙂 ) otuzovanie a hlavne klasika-vela ovocia,zeleniny, vit. C,vyhybat sa miestam, kde hrozi zvysene riziko nakazy(teda ak sa da) a ak nieco prichadza,rychlo sa zacat liecit.viac ti neporadim kedze ja sama som pred tehot byvala tak 4krat rocne na atb so silnym zapalom dutin + 4krat rocne silna nadcha a odkedy som otehotnela tak som mala len 2krat slabu nadchu.drzim palce

lenka3007
30. sep 2011

Samozrejme, že áno. Ja som nikdy chora nebola, a od porodu (čo už je 6 rokov) som minimalne 4 krat do roka uplne rozbita s horuckami, hnisavimi anginami, prieduskami a neviem cim vsetkym...

lenka311
30. sep 2011

jasné že hej...

pia22
1. okt 2011

Ano, mne sa po porode uplne rozpadla imunita.

renin
1. okt 2011

Ano môže,a nie len pôrod,ale aj tehotenstvo.Ja som mala zakaždým chrípku a teplotu a inokedy nie.

vefi89
autor
1. okt 2011

@xlucia ahoj, no ide o to, že KO mám v poriadku, aj sedimentáciu, a vlastne všetko ostatné... lenže čo letí vírus okolo, hneď ho chytím.. začínam soplom, skončím zápalom priedušiek/ pľúc ako kedy...a aby som to mala tri krát do roka?? to mi príde ozaj dosť ☹

jabadaba
1. okt 2011

Moze. Sama mam s tym problem po tomto druhom porode. Nie som fit ani 6 mesiacov po nom! Kupila som si uz Imunoglukan. Pocas teho som bola dost anemicka, porod som mala sekciou, cize operacia a zasah do tela, potreba regeneracie organizmu nevyhnutna, do toho prve tyzdne riadna poporodna depresia. Oslabena som odvtedy riadne. Doteraz mi padaju vlasy. Som ako vyflusnuta. K dobrej imunite nepriespieva nai neustala nevyspatost, to je zabijak zdravia. Zial, No ale budte vyspate do syta pri detoch, ze ano. 😠

burina111
1. okt 2011

určite to s tým súvisí....ja som sa po oboch pôrodoch doslova rozpadávala....tak do dvoch rokov od pôrodu sa mi to pri synovi upravilo, teraz po druhom pôrode sa rozpadávam a rozpadávam, furt niečo nové pribudne, staré odbudne, občas sa cítim ako taký hypochonder............ale do tých dvoch rokov to určite skončí 😀 😀 😀 základ je pozitívne myslenie 😵 😵 😵

aliza
1. okt 2011

@vefi89 som na tom podobne, pred druhym tehu absolutne zdrava, dlhe roky bez ATB, maximalne raz za rok sople, niekedy ani to nie a po druhom porode pred rokom totalna katastrofa, nielen ze cela imunita padla, ale mne sa spustil este aj strasny ekzem, ktory som nemala vyse 15 rokov. TRapila som sa pol roka, kym som ho ako tak dala pod kontrolu. Ale aj tak chodim z choroby do choroby, tiez dutiny a priedusky, prave teraz sa zase trapim, uz skoro 3 tyzdne. Ja som prave zacala brat vysoke davky vitaminu C a probiotika, davam kazdy den med s citronom a este beriem aj koenzym Q10, na energiu. snad to nejak pomoze, inak fakt neviem, co robit a som z toho dost zufala.

vefi89
autor
1. okt 2011

@aliza s tým C-éčkom sa predopuvávam aj ja, ale nejak sa mi zdá, že ono mi to len nejak potlačí, a keĎ už som fit, a znižujem dávky a následne prestanem brať, ani nie mesiac a som v tom istom znova 😕 možno robím niečo nesprávne, no neviem

ja neuznávam medikamentóznu liečbu, nenávidím ju, a neverím jej.... možno aj preto?? sa mi to všetko deje

aliza
1. okt 2011

@vefi89 ani ja jej neverim, mm je prakticky lekar, uz par dni za mnou chodi s ATB, ked ma pocuje 'drhnut', vraj jasna bronchitida, ale ja odolavam, velmi to chcem vybojovat sama, len sa mi tiez nejako nedari 😢 . A s tym C-eckom je to u mna rovnake, akonahle znizim alebo vynecham, je to tu zas. Kupila som si aj ten specialny med-manuka, antibakterialny a aj tak nic moc 😒.

vefi89
autor
1. okt 2011

@aliza daj si na plienku teplý olej, a na noc prilož na priedušky, daj si priľnavé tričko a pekne sa ti to spustí 🙂
(a keď je mm praktický lekár, tak aj verí tým liekom??)

aliza
1. okt 2011

@vefi89 vsak prave ja uz vyse tyzdna vykasliavam, ale stale je to rovnake, nelepsi sa to 😢 , ale diki za radu, vyskusam 🙂. No a mm asi tym liekom veri, co mu ine zostava, ze ano, ale uz vidim zmenu, pod mojim vplyvom a ked mal teraz aj on kasel, tak sa dopoval Ceckom, aj probiotika, nesiahal po liekoch, ako zvycajne, len ked nieco dlho trva, ako ten moj kasel a ziadna zmena, tak vraj aj tie lieky treba, no neviem.

vefi89
autor
1. okt 2011

@aliza ja lieky vôbec 😅 teraz som ostala veriaca na homeopatiu, jednej pani patrí moja veliká, veliká vďaka 🙂 a skôr takú ľudovú medicínu, ako ani nie bylinky, ale recepty starých materí, napr. aj s tým olejom 🙂

aliza
1. okt 2011

@vefi89 aj ja sa snazim vzdy najprv vsetko alternativne, aj homeopatikmi, len niekedy je problem, kedze zijeme v zahranici a nikoho tu nemame, muz do prace musi, tak si nemozem pri 2 detoch dovolit lahnut a vylezat, musim fungovat, ved to urcite poznas a ked je najhorsie, tak siahnem po paracetamole 😖. Len ja mam niekedy pocit, ze na tieto novodobe pliagy uz ani ta homeo alebo recepty starych materi nefunguje, volakedysi mi stacilo dat preventivne oscillo a presli sme zimu bez choroby, teraz nam uz ani to nezabera.

vefi89
autor
1. okt 2011

@aliza to nie je novodobá pliaga, ale zrovna tá rýchla doba, rýchli život, že nemáme čas na nič 🙂 no ja tiež nemám kedy vyležať, ale ja ani neobležím, za 4 roky ako som vydatá som ležala len raz, aj to som zomierala v horúčkach, no na druhý deň už som skákala okolo mm a tak 😀 pre mňa najlepší liek je zatiaľ domáca pálenka 😀 ale samozrejme, nie vždy pomáha 😅 😀 😀

maca_p
1. okt 2011

dievcata aj ja sa pridavam do klubu frflajucich. mne teho a nasledne stav po porode riadne zhorsilo astmu, zlepsenie nastalo az asi pred mesiacom.
s homeopatiou mam velmi zlu osobnu skusenost prave z tehotenstva a verim antibiotikam pri bronchitide a nikdy inak 😀

leeenka26
1. okt 2011

ja zas opak. Od porodu ziadna choroba. A to som byvala casto chora.

vefi89
autor
1. okt 2011

@maca_p môžem sa opýtať, čo sa stalo, keď si zanevrela na homeo?

alenka600
1. okt 2011

Ahojte, mate niektora skusenosti s koloidnym striebrom a imunitou? Dakujem za info

vanish1
3. okt 2011

@vefi89 nečítala som diskusiu, ale skús vitamín c - veľké dávky, samozrejme nie u nás v lekárni kupovaný - tie majú blbé zloženie, musíš nájsť čistý vitamín c bez prísad, pozri tému https://www.modrykonik.cz/diskuse/tema/vitamin-...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre