Možný pôrod v 37. týždni

gabulka333
3. mar 2014

ahoj maminy chcem sa opytat ci podla vas porod v 37 tyzdni je este niako rizikovy pre babatko a ci este hrozia niake komplikacie..dakujem za odpovede

afrika
3. mar 2014

@gabulka333 obom sestrám sa narodili prvé detičky v 38 tt -neboli absolútne žiadne problémy.. 🙂 🙂 držím pršteky 🙂 🙂

shania31
3. mar 2014

@gabulka333
To ti dopredu nikto nevie povedat. Ako aj mne povedali sestricky na novorodeneckom, nikdy nevedia, co mozu cakat. Aj babatka narodene v 40 tt mozu mat problem. Moji boli narodeni v 36 tt a ziadne problemy. Sesterka rodila v 38 tt dievcatko a mala problemy- aj hmotnost bola nizka na ten tt atd. Zalezi, ake mas tehu, ake problemy, ako rastie babatko atd atd.

silusik
3. mar 2014

ja som porodila prvého v 37tt a ten bol bez problémov akurát sme mali silnú žltačku ale aj z tej sa dostal.a ten druhý prišiel na svet v 36tt a tiež mal silnú žltačku ale tá mu prešla rýchlejšie ako u prvého 😉

monicm
3. mar 2014

to ti nikto nikdy nezaručí,ale dieťatko je už úplne vyvinuté a telo je na tehotenstvo pripravené,takže................. držím palce

vanushka
3. mar 2014

Ja som rodila v 36 tt, neboli ziadne komplikacie. maly bude mat tohto roku 18 rokov a chvala bohu je zdravy ako dub 🙂

p_etrisha
3. mar 2014

@gabulka333 Moja sa narodila v 37tt kvoli hypertenzii (mojej) sla von cisarom, lebo sa im nezdal moj tlak a z neho aj jej ozvy...Narodila sa anemicka, dostala tranfuziu krvi, nedychala sama, ale vsetko sa po tyzdni na JVS dostalo do normalu. Cize riziko moze a nemusi byt...Hlavne sa nedaj vystresovat, urcite ti budu rozpravat vsetko len to najhorsie, aby si potom nebola v skolu a nemohla povedat, ze si o tom nevedela, ale nemusi to byt vobec take zle...Moja behala po lekaroch, ze vrodena srdcova vada-nepotvrdilo sa. Ze bude zaostavat vo vyvine-nezaostava. Ano, je sice mensia oproti svojim rovesnikom, ale to je tym, ze mala nizsiu porodnu hmotnost a ma vrodenu metabolicku vadu (ta nema s predcasnym porodom nic spolocne), takze menej papa...Neboj, dobre bude...37tt je uz dost vysoky, deticky sa rodia aj ovela skor! 🙂 Drzim palce

sarinka123
3. mar 2014

Hej ahoj, mam obidve dievcatka v 37. Tyzdni.
Jedna ma uz 3 rocky a druha mala teraz rocik.
Deticky boli obidve zdrave, jedna vazila 3020 a druha dokonca 3360,
Ta by hadam do 39. tyzdna mala 4 kila, hehe,
Nemusis sa bat. Dieta je uz plne vyvinute.
Ziadne komplikacie a po 4 dňoch s jednou aj s druhou sme isli domov.

xivankax
4. mar 2014

Môj sa narodil v 37tt. a všetko bolo ok, akurát tiež dostal silnú žltačku, tak bol 2dni v inkubátore pod lampou. Narodil sa s váhou 2530g a kvôli tej žltačke schudol na 2360g. S takouto váhou sme šli domov. Teraz má 4mesiace a 6kg a všetko je ako má byť, detičky krásne dobehol ak aj niektoré nepredbehol 🙂))
Držím palce 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre