Najprv riziko z predčasného pôrodu a teraz riziko prenášania

sireasirea
25. okt 2021

Ahojte mamičky.
Od 5.tt som mala riziko predčasného pôrodu, ružovkastý výtok, tvrdé nafučané brucho na prasknutie, ktoré ma veľmi bolelo, kŕče v bruchu... postupne sa zmenšovala vzdialenosť, ktorú som dokázala prejsť. Na krátke prechádzky som postupne nevedela chodiť, brucho ma hrozne bolo a cítila som silný tlak. Od 8.tt som nechodila von, nedokázala som chodiť vzpriamene.
Čo som cez deň dokázala prejsť, bola vzdialenosť obývačka-kuchyňa, kuchyňa-kúpeľňa... Raz som mala vkuse až 41-minútový kŕč brucha. Od 8.tt som len ležala a brala magnézium. Pri prvom tehotenstve som musela posledné tri mesiace tiež len ležať. A keď som sa raz prešla, už som porodila.
Lenže teraz mám termín a nič. Termín je vypočítaný na 26.10. Je to presný dátum, lebo je to podľa ovulácie. A zrazu už týždeň nemám žiadne problémy, akoby som ani tehotná nebola. Bola som aj na vyšetrenie u gynekológa a všetko v poriadku, hýbe sa, prietoky ok, dostatok plodovej vody... Dieťa je už plne vyvinuté, len nemám žiadne kŕče, ani poslíčkov, ani kontrakcie, ani voda mi neodtiekla, proste totálne nič.
Keďže bol prvý pôrod veľmi zložitý, celý čas bol pri mne manžel a moji rodičia ma prišli pozrieť a povzbudiť, lebo som už ležala skoro na "smrtelnej posteli" a po 16 hodinách sa prvé dieťa konečne narodilo s váhou 3310g. Veľmi sa bojím, aby som neprenášala a nemala väčšie dieťa než 4kg, lebo sa bojím, že to fyzicky nezvládnem, keďže prvý pôrod bol už na hranici fyzických možností.
Neviete mi poradiť, ako by som spustila pôrod prirodzene? Sex, teplá voda, orgazmus, schody, dlhé prechádzky, dvíhanie ťažkých vecí,... nič nepomáha... ☹

janapeterjana
25. okt 2021

@sireasirea asi neodpoviem ako by si chcela, ale nesiľ to, nechaj to na prírodu.

adkajanova
25. okt 2021

Budete rodiť alebo sekcia?

atikab
25. okt 2021

@sireasirea v 5tt urcite neslo o riziko predcasneho porodu, ale o hroziaci potrat. Riziko predcasneho porodu sa udava od 24tt.

sireasirea
autor
25. okt 2021

@atikab áno, najprv riziko potratu, potom riziko predčasného pôrodu. Zle som sa vyjadrila.

sireasirea
autor
25. okt 2021

@adkajanova zatiaľ mi lekári vravia, že môžem rodiť prirodzene. 28.10. mám ísť na kontrolu, keď dovtedy neporodím prirodzene.

zuzanka.zuzu
25. okt 2021

dohodni sa s lekarom a daj si vyvolat. ja keby viem predtym co viem teraz, tak si dohodnem tabletku na termin a necakam ten hlupy tyzden navyse 😀 kazdy tyzden daval maly ku koncu +100g... a k hentym "prirodzenym" sa nevyjadrujem, to je rovnaka rada ako chod sa za splnu pomodlit naha do lesa 🙄

patus_2
26. okt 2021

@sireasirea ja by som to nesilila. Dieťa vie, kedy má prísť na svet. Mne zase nepríde normálne vyvolávať (pokiaľ niesu žiadne problémy). Ak nemáš žiaden problém, tak si užívaj posledné chvíle s bruškom. Pri každom vyvolaní je vyssie riziko komplikácie a sekcie.

kiki68
26. okt 2021

Ta velkost s porodom vela nema, mozno sa 4 kg porodi lahsie ako 2,5kg. Ten porod ma vela aspektov a mozete porodit za 3 hodky uplne bez problemov. Ked tak ten porod mozu vyvolat. Mne tiez vyvolali a super. Za par hodin to bolo vybavene.

sireasirea
autor
20. nov 2021

Ahojte mamičky🙂
Ďakujem vám za rady a názory.
S manželom sme chodili po schodoch na šieste poschodie a skúsili sme aj sex na vyvolanie. A poviem vám, ak môžem poradiť, sex úplne hlboko zaberá. Za pár hodín mi odtiekla voda a za 5 hod som mala odrodené.
Nechceli vyvolávať zatiaľ, keďže sme boli len pár dní po termíne. Ale hoci sa bábätko narodilo len tri dni po termíne (termin bol presný podľa ovulácie), voda bola už úplne skalená. Takže dobre, že som to sama nejak rozhýbala, lebo čím dlhšie by bol v tej špinavej vode, tým viac zdrav. komplikácií hrozilo.