Neklesajúci plod v 41. týždni

liza199
21. mar 2018

Ahojte, kedy Vám deťúrence klesli nižšie do pôrodných ciest a koľko na to ste porodili? Som prvorodička a ani za svet sa nemôžeme dočkať kedy začne naliehať. Potrebujem nejaké babské recepty, celý deň gúglim a nič.

nika898
21. mar 2018

@liza199 ahojky kedy mi prvy zacal naliehat presne neviem ale babske rady. Pri prvom mi pomohol pohar cerveneho vina, horuce sprchy a sex do 3 dni som porodila. Pri druhom cervene vino ani sex nezabrali no zaberali horuce kupele. Asi 3x som si dala horucu vanu a maly sa narodil. Co este asi pomaha su dlhsie prechadzky a chodenie po schodoch. Drzim palce aby to cim skor prislo 😉

janickacrazy
21. mar 2018

@nika898 hehe, mne nič z toho veru nepomohlo, prenášala som 10 dní, porod museli vyvolať, no ale za pokus nič nedá, podľa mna to nefunguje

mogaa
21. mar 2018

Volakedy sa hovorilo že treba začať umývať okná....je to ako s tými schodmi...ja sa prikláňam skôr viac dní po sebe dlhšia teplá sprcha aspom 2x denne - to ti určite nemôže uškodiť...

liza199
autor
21. mar 2018

Okná mám už umyté 😀 zdá sa mi dosť divné, že niekto má celkovo brucho dole už v 7.mesiaci a ja takto, dúfam že s tým ešte nebudú problémy ak predsa len neklesne ☹

mirka17
21. mar 2018

@liza199 niekedy ma možno dôvod prečo neklesá, napr. krátka pupočná šnúra, ja som mala napr. veľký plod - tlačil ma tam dole už od 7 mesiaca o sto šesť, hovorili mi že bude predčasniatko a ani zanič nechcel isť von, v 40. tt cisársky rez. ani jednu kontrakciu som nemala, nič

senta_sofia
21. mar 2018

@liza199 mne vzdy dieta kleslo az po tom, co zacala porodna cinnost, vzdy krcok vysoko, ze ho nahmatat nevedeli

monkrs
21. mar 2018

Vyskusaj este sed a pohojdavanie na fit lopte, tym by malo babo klesnut nizsie, a tiez drepy. A ostatne poznam uz ako pisali baby vyssie, milovanie - moj gyn. povedal, ze ejakulat rozpusta zatku, tym sa vyvola porod, no u nas nezabralo 😀. Moj muz sa uz smial, ze je neustale len darca spermii, najprv ked sa snazime o babo a potom zase chceme aby slo von 😀, nieco na tom bude. No a klasika upratovanie, dlhe prechadzky a teply kupel. Drzim palce, dufam, ze to pojde vsetko pekne samo bez vyvolavaciek a samozrejme vsetko so stastnym koncom. Prajem vela trpezlivosti a sil pri porode

pininka
21. mar 2018

Ja som mala pri prvych dvoch az do konca brucho pod prsiami hore,ziadne klesanie nenastalo a hlavne pri prvom kebyze mi neurobia cisarsky neviem do kedy chodim s bruchom a o mal skor 5kg. Pri poslednej som mala pocit ze uz uz mi vypadne,strasne naliehala a to bola nohami dole.

asia83
21. mar 2018

@liza199 Dupat dole schodami, ale dlho. Tym si tlacite na krcok maternice, ktory moze povolit. Mne zabralo.

mata682
21. mar 2018

Ahoj. Nie kazdej musi "klesnut" brucho. Napr. Ak je babo velke.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre