Neustále tvrdnutie brucha v 40 týždni

5leni12
30. nov 2012

ahojte,prosím poraďte...posledné 3 dni mám už viac tvrdé brucho ako mäkké,až sa musím zohnúť, cítim tlaky dole, riadne sťahy,ale nie je to bolestivé,len veľmi nepríjemné. Nie je to pravidelné,ale brucho mi stvrdne aj na 5 minút,okrem toho ma akoby boleli panvové kosti,to sa vraj telo pripravuje na pôrod. Len ma trápi to,ako mám vedieť či sa to už blíži a preto mám také stavy alebo to môže trvať aj týždeň, nedá sa to už totiž vydržať ☹

zuzi0911
30. nov 2012

@5leni12 pokual to nie je pravidelne su to poslickovia a vedia byt dobre neprijemne niedy sa objavuju omnoho skor a trvaju az do porodu.

5leni12
autor
30. nov 2012

ach jaj...dakujem,,dá sa ale tomu nejak predísť? nejaký kľudový režim alebo niečo podobné? lebo mám pocit že nič nepomáha 😒

anjelicek26
30. nov 2012

@5leni12 - preco proti tomu bojovat, skor to skur zosilnit a urychlit, neviem, preco v 40.tyzdni oddalovat (?) Sexik, teply kupel, a potom uz len zelat vela stastia v porodnici.

5leni12
autor
30. nov 2012

nechcem proti tomu bojovať,len už som z toho mimo či je to blížiaci sa pôrod alebo len planý poplach trvajúci tretí deň.. samozrejme že by som to chcela urýchliť.. 🙂

5leni12
autor
30. nov 2012

a ak by to bolo pravidelné ale bez bolesti, môžu to byť kontrakcie? či tie musia byť sprevádzané bolesťami?...

dadka232
30. nov 2012

Podla mna sú to zatial len poslíčkovia, moje kontrakcie boli od začiatku sprevádzané bolesťami. Ale ešte pred tým mi odišla hlienová zátka a následne plodová voda.

monyccka
30. nov 2012

@5leni12 pri prvej dcere som mala kontrakcie len vo forme tvrdnutia brucha do otvorenia na 7cm. Dalej neviem, isla som na sekciu, ale bolesti som nemala, len to bolo neprijemne..cize podla mna to moze byt pokojne zacinajuci porod a do nemocky by som zasla aspon kvoli ozvam..

5leni12
autor
1. dec 2012

a mala si to tvrdnutie pravidelné? teda ako často? už som si to začala počítať, je to nejakých každých 10 minút a pri tom cítim riadne sťahy a tlaky.

zuzi0911
1. dec 2012

@5leni12 no neviem sle hadam si uz v nemocnici ale ak ti to preslo kludne mozes mat len pravidelne. tvrdnutie bez bolesti.adrzim. palce 🙂

zubrienka1
1. dec 2012

@5leni12 ahoj, ja som mala taketo kontrakcie pred porodom, neboli bolestive, len poriadne neprijemne a tiez neboli pravidelne. dala som si teply kupel, ci nahodou neprestanu... potom mi zacala odtekat plodova voda, to som uz vedela, ze rodim 😀 kontrakcie boli stale takmer bez bolesti. tie prave zacali, ked mi v nemocnici odpustili zvysnu vodu a dali klystir, to uz bola ina sou 😀 zachvilku uz bola potom mala na svete 😵

5leni12
autor
1. dec 2012

Dakujem vam...nejak somv noci zaspala,no teraz znova citim to tvrdnutie a nutka ma ist stale na wc. No najhorsie je,ze necitim akosi pohyby. Asi je najvyssi cas ist do nemocnice...

marduliena
1. dec 2012

Tvrdnutie brucha su kontrakcie aj ja som mala taketo tvrdnutie brucha len čo som prešla kúsok už my tvrdlo, a boleli ma kríže to je len dobre znamenie že sa pôrod blíži. Je to nepríjemne aj mna furt nutkalo na wc a bala som sa že porodim lebo ma to strašne dole tlačilo.Tak len držím palce
@5leni12

sissika
1. dec 2012

@5leni12 ako si dopadla v nemocnici?

5leni12
autor
1. dec 2012

Volala som do nemocnice,povedali mi ze nemusim chodit kym nie su pri tvrdnuti aj bolesti alebo kym mi neodtecie voda. Pohyby som dnes az ku veceru zacala citit.. tak uz som z toho fakt na nervy..no teraz akoby brucho tvrdlo menej. .mozno su to fakt len poslickovia...ci? ☹

zuzi0911
1. dec 2012

@5leni12 asi ano.ked to preslo

samantha223
1. dec 2012

@5leni12 mam 3 deti a brucho mi snimi tvrdo cele tehotenstvo, posledne 2 mesiace velmi, Posledne 3 tyzdne mi tvrdlo kazdych 5 minut, a to silno, riadne kontrakcia. a to som ako tretorodicka stresovala ze neviem ci to je uz ono, nacvicuje maternica a to je dobre, lebo najlachsi porod bol, ked mi najviac tvrdlo brucho. prvu dcerku mi maternica az tak ,, nenacvicovala,, a to som mala najhorsi briebeh porodu. drzim palce

marduliena
1. dec 2012

Ja mam tiež tri deti a tiež my tvrdlo brucho a brala som magnezium a ked my ho vysadila tak ani chodit poriadne ani žehlit veci mala som pocit že už porodim a nakoniec som pretahovala až 6 dni po termine 🙂

5leni12
autor
1. dec 2012

veď práve...ja mám už posledné 3 dni stále pocit že rodím...len pár krokov prejdem a až sa zohnúť musím čo nemôžem ani stáť normálne... dúfam že nebudem tiež prenášať... 😒

samantha223
2. dec 2012

@5leni12 a pri pohybe sa to zhorsuje a aj v teple. Ze?

marduliena
2. dec 2012

Neprajem rodit po termíne je to o nervi lebo neviem kedy, kde ma to môže chytiť bola som strašne nervozna a ešte ked som videla že ženy ktore mali po mne termín už porodili bolo to onervi.

5leni12
autor
2. dec 2012

Praveze ani nemusim byt v teple,tvrdne ci som vonku,doma,ci stojim,sedim,lezim,je to jedno.. ale dnes stvrdlo maximalne 2x,uz tomu fakt nerozumiem,to je prvy den po asi dvoch tyzdnoch co mam takto klud.. 😒

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre