Nočné potenie a zimnica v šestonedelí

viktora26
2. okt 2016

ahojte. chcem sa opytat mam malinke 8 dnive babatko, dojcim a v noci ked sa zobudim na sojcenie som.sttrasne spotena cela mokra a zaroven mam zimnicu ze sa klepem cela..moze to byt sposobene hormonmi? vy skusene s babatkami by ste mohli vediet poradit.. dakujem

frankie2018
2. okt 2016

@viktora26 ahoj. Ja som to mala rovnako. Par dni po tom ako som uz bola doma som mala cele dni zimnicu. A pri kojeni som sa strasne potila. Pomohlo mi to ze som si na noc dala hrubu deku pod paplon a zupan na seba. Vypotila som sa tak ze som musela menit periny. A odvtedy to preslo. Tym mi odisli aj bolesti co som mala po sekcii. Takze vrelo odporucam.

janinah
2. okt 2016

po tej zimnici máš aj horúčku?

llaurita
2. okt 2016

Taketo stavy som mavala aj ja, postupne to preslo 🙂

vorkola
2. okt 2016

@viktora26 Pokial nemas teplotu, moze to byt aj hormónmi.Ak teplota je ,treba to riesit

magimary
2. okt 2016

@viktora26 mávala som to aj minule, aj teraz (som 15 dní po pôrode a už je to stále menej), horúčku som nikdy nemala-určite je to hormónmi 😉
prejde to, keď sa telo viac vyladí...

jankamichelova
2. okt 2016

Presne toto isté som zažila aj ja, ale na to sa po pár dňoch dostavili vysoké horúčky a skončilo to tak, že son hneď šla za mojim gynekológom a po odboroch mi v močových cestách zistili streptokoka. Asi po pôrode pri cievkovani nedodržali sterilitu. Dali mi atb a prešlo to za pár dní. Tak uvidíš ako sa to u teba bude vyvíjať.

charity
2. okt 2016

@viktora26 To by chcelo lekara. Takto sa moze prejavovat napriklad aj mononukleoza...

elfi1
2. okt 2016

ja som toto mala pri oboch detoch. ak nie je horucka, tak by to nemalo byt nic vazne. jasne, ze treba sledovat. a nachystat si na noc veci na prezlecenie a ked sa spotis, prezliect. ja ked som v noci vstavala z posteli k detom, tak sup zupan prehodit,aby mi nebolo chladno. preslo to postupne.
v tehotenstve sa dost zadrzuje voda - hlavne ku koncu. a potom to postupne odchadza a tiez vplyvom hormonov samozrejme

magimary
2. okt 2016

ja som to dokonca raz mala aj v pôrodnici-asi na druhý deň po pôrode-s tým, že tá zimnica bola fakt extrémna, skoro som s posteľou nadskakovala, sestričky prestrašené, že čo sa deje, hneď mi merali všetky vitálne funkcie, odoberali krv a všetko bolo negat., takže lekárka skonštatovala len-hormóny a pôrodná záťaž 😉

viktora26
autor
2. okt 2016

citala som kdesi ze to moze byt aj infekcia nejaka ale neviem.. teplotu som nemala.. ak by sa to opakovalo mam navstivit gynekologa alebo obvodaka? v utorok idem aj na stitnu tam mi zoberu hormony

eviq
2. okt 2016

@viktora26 je to bežný jav, spôsobuje to pokles hormónov, dávajú sa do normálu po pôrode. Mala som to pri oboch deťoch, postupne to prejde, predpokladam, ze do toho týždňa max dvoch. Nechodila by som s tým k lekárovi.

lumma
2. okt 2016

Ja som mala to isté, v noci som sa prezliekala aj 2x počas šestonedelia normálne.

petratina
2. okt 2016

Ja som to mala. Dva krat som v noci prezliekala pyzamo. Triaslo ma zimou a cela mokra. Preslo to trocha po dvoch tyzdnoch ale potila som sa cele sestonedelie. Telo sa odvodnuje. Mala som dost nahromadenej vody plus hormony sa menia. Je to normalne. Kazda zena to ma inak ale ja vravim ze sestonedelie v posteli s babom a hotovo.pa

taculka
18. aug 2019

@jankamichelova prosim ta, toho streptokoka ti zistili z mocu alebo museli robit kultivaciu alebo daky ster. Dakujem za info

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre