Obrat vonkajším hmatom - bábätko priečne

tained
27. nov 2018

Ahojte kocky, absolvovala niektora z vas obrat vonkajsim hmatom pri zlom otoceni babatka pred porodom? Doktor mi to navrhuje lebo mala je priecne sikmo ale ja s tym nie som uplne stotoznena...

pribinak
27. nov 2018

Syn bol velmi dlho KP. Nikdy by som s takýmito pokusmi nesúhlasila. Riziko poškodenia babatka je priveľké. To by som neriskla.
Radsej o 2-3 tyzdne skor sekciu

whatever1
27. nov 2018

@tained skusenost nemam, ale urcite by som sa strasne bala. Nerobi sa to casto, doktori v tom nemaju prax a babatko je v takej polohe v akej je z neakeho dovodu, ktory nepozname...bala by som sa ze pri otoceni si pritlaci pupocnik a zadusi sa...ale zase pravdepodobnost ze by sa to stalo je mala a tak isto su rizika pri cisarskom reze. A aj pri prirodzenom porode moze nastat problem a skonci akutnym cisarskym, takze otacanie by bolo zbytocne. Mas tazke rozhodnutie, vsetko ma pre a proti. Urcite sa rozhodnes spravne, drzim palce.

bobricek1979
28. nov 2018

Ahoj určite nie videla som video vyzerá, že to robil síce skúsený gynekológ no nedalo sa na to pozerat. Musí to robiť fakt macher. Nepokusaj osid necjal to na toho hore a čo vieš možno sa ešte otočí. V ktorom si? Však ženy rodia ak na sekciu precitaj si co všetko sa môže stať. Držím silno prsty.

dzulli1980
28. nov 2018

@tained Ahoj, moja dcérka bola celý čas hlavičkou hore, automaticky mi robili sekciu ... mala krátku pupočnú šnúru a ešte aj omotanú okolo krku ... preto sa sama neotočila, zadusila by sa ... nikdy by som nedovolila na sebe a svojom dieťati robiť takéto pokusy ... bábätko má dôvod, keď sa samo neotočí.

mk17
28. nov 2018

Ja som na tomto zakroku bola. Nerobia to "machri" ale specializovani gynekologovia. Dieta je neustale monitorovane cize aj pri minimalnej zmene pulzu dietata sa pretacanie okamzite prerusi.
Gynekolog dieta nesili, skusa dieta pretocit ale LEN AK DIETA "SPOLUPRACUJE A NENAMIETA" povedzme to takto🙂 Robia sa max 3 pokusy, ak sa dieta pretocit nenecha zakrok sa ukonci. Vtedy asi naozaj dieta v tekej polohe ma zostat. Moja dcera bola KP a ja som velmi chcela prirodzene rodit. V nemocnici mi ponukli moznost obratu vonkajsim hmatom. Tiez som dlho vahala ale nakoniec som to skusila. Tento zakrok je vsak uspesny v menej ako 50% a gynekolog to hned dopredu povie. Ziadna trauma, ziadne horory, nic sa nesili, gynekolog vie kedy dost. Moja dcera sa pretocit nenechala, gynekolog to zistil po minute. Urobil len 2 pokusy a potom povedal ze to bude cisarsky. Dufala som do posledneho dna ze sa mi dcera pretoci este, ale nestalo sa tak. Naozaj to tak teda malo byt. Predomnu bola mamicka ktorej synceka pretocili za 20 sekund na prvy pokus. Vedia co robia.
Takze zavisi od teba, ak chces rodit prirodzene mozes to skusit, je tam urcita moznost ze sa to podari.
Musis vsak byt aj ty presvedcena ze to chces a taktiez dopredu zmierena s moznym neuspechom zakroku.
Este ti poviem nieco k zakroku: Je to trochu neprijemne, kedze dieta musia spravne nahmatat tak ti trochu postlacaju brucho ale nic hrozostrasne. V pohode sa to da.

Urob ako citis...🙂

m_
28. nov 2018

@tained aj ja som to absolvovala🙂 veľmi som chcela rodiť prirodzene a podarilo sa🙂 bavila som sa o Tom s primarom pred zákrokom a vravel že riziká tam niesu. Že akonáhle by sa niečo nezdalo tak spravia cR a hotovo(počas pretscania bol pripravený celý operačný tym, monitor som absolvovala aj pred aj po Tom a ešte mi dali aj infúziu magnézia). Samotný zákrok nebol dva krát príjemný...🙂 Stlacali mi brucho snáď zo všetkých strán a nakoniec som sama cítila že už je hlavičkou dolu🙂 (čokoľvek spravili hneď kontrolovali sonom či bije srdiečko a ako je otocene bábo). Ja som zistila že sa musím uvoľniť a veriť im🙂 lebo akonáhle začneš ty stláčať brusne svaly proti nim tak oni s dieťatom nepohnú... Podľa mňa ak len trochu pochybujes tak sa na to vykašli🙂 ja som to chcela lebo som chcela rodiť prirodzene a po predchádzajúcom cr to bolo možné len ak by bolo dieťa správne otočené🙂 inak ešte je veľká výhoda že není úplne koncom panvovym otočené dieťa🙂 že je priecne to robí dosť veľa🙂

juliet86
28. nov 2018

mojej svokre v brusku vymenili poradie dvojicieka porod bol v pohode

dfybnfn
8. jan 2020

@m_ Ahojte, dievčatá, a kde ste absolvovali ten obrat? Na Slovensku to ešte nie je až také bežné,či?

veronikacasnicka
3. júl 2020

@dfybnfn v TN v nemocnici

henka123123
3. júl 2020

aj ruzinov v ba robi

juliet86
3. júl 2020

@dfybnfn v kochu

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre