Odmena pre lekára za pôrod

23. apr 2021

Baby, dali ste pôrodníkovi nejake “všimne “? V prípade peňazí koľko? Dnes som ostala v šoku ked známa sa mi zdôverila ze primárovi dala do obálky 500€ za prirodzený pôrod v statnej nemocnici.

martinkatinka
23. apr 2021

@pandorra no je a este sa sami usvedcili 🙄

heidy222
23. apr 2021

Odmenu za porod by som ja potrebovala a nie Doktor 😂

leeo
23. apr 2021

Keby v 80 rokoch nedali moji rodicia vsimne lekarom, tak tu uz nie som.

hipuska
23. apr 2021

Ja som sa informovala pri prvom o zazmluvneni. Dr mi povedal, že mi dá zľavu 15% ak pôjdeme priamo na ruku, nie cez nemocnicu. Akože, vravelo sa, že je dobrý. Ja som to odmietla. Potom mi to jedna sestrička vysvetlila, že keď sa zazmluvia, peniaze idú nemocnici. Oni z toho moc nemajú ale aj tak musia byť v pohotovosti. Ze to radi nemajú

ahyt
23. apr 2021

@vikybotka smeju se,doktor odrodi, nedostane nic,je to jeho prace,sestricky osetruji a dostanou Neni to taky jejich prace?

tenerifka
23. apr 2021

Davat aj brat uplatok je trestny cin. Zeny, zobudte sa uz z toho skorumpovaneho komunistickeho sna

martina1201
23. apr 2021

U nás dávajú pri zazmluvnenie tuším 180-200€. Ale lekári potom robia tak, že vyvolajú pôrod keď majú službu aby nemuseli k pôrodu mimo služby. Tiež poznám prípad že mali zazmluvneného lekara a ten pôrod odflakol a dieťa doživotný mrzak.

Ja som rodila 5x a všetky razy som rodila pri tom kto mal službu. Nič som nedávala len sa pekne poďakovala....

unicornlady
23. apr 2021

U nás tak zazmluvnený lekár urobil kamarátke cisársky, aby mohol ísť skôr domov.

poslednepogo
23. apr 2021

Nie, ani neviem kto má rodil, doktorka tam bola posledných možno 5 minút+šitie

vikybotka
23. apr 2021

@ahyt je akurát že sestričky mi zachránili dieťa keď sa dusilo 12h po pôrode 🤷🏼‍♀️ Takze mi to prišlo normálne 👌 nedávala som im peniaze do obálky 😉

maminkasisa
23. apr 2021

Ked to tu citam, asi som jedna z mala, ktora som mala zazmluvneneho porodnika. Pred 7 rokmi som rodila dvojicky, prirodzene, bez ziadnych komplikacii , isli sme po 5tich dnoch domov. Davali sme asi 200 EUR, vobec nelutujem Mozno by som aj tak odrodila v pohode, ale stalo mi to zato.

laura_222
23. apr 2021

Nie je to trestne, nie len pre toho kto uplatok prijme ale aj pre toho co ho dava. Rozmysli si to radsej, aby si si nevyrobila problem. Ja tiez kazdu chvilu rodim a mam zazmluvnenu lekarku za oficialny poplatok a po porode resp. Na najblozsej kontrole jej este zanesiem nejaku peknu bonbonieru, ak vsetko bude ok

gubiko
23. apr 2021

dievky, ale čo je na tom úplatok, keď tomu lekárovi už skončila starostlivosť o pacientku? teda že zdravotný úkon nie je už nijako podmienený úplatkom? pacientka to po pôrode, dajme tomu odchode z nemocnice daruje lekárovi?
o tých 500 eurách teraz nehovorím.

vevesh
23. apr 2021

@gubiko pretoze dar nad urcitu sumu sa zdanuje. A urcite ako pacient, tak ani lekar nema ziadnu "darovaciu" zmluvu a urcite ani jeden z nich to neodvadza oficialne= je to na cierno...a bez papiera nemas dokaz, ze to nie je uplatok za nejaku protisluzbu, to je jedno, ci pred alebo po porode...

sara07
23. apr 2021

nie nikdy sme nič nedávali, pri poslednom myslím že to čo som mu povedala aky je genialny pôrodník bolo aj viac ako prachy
ja by som to ani nevedela, ako maju královské platy, je to ich povolanie

queen_mary
23. apr 2021

Mne pride trapne davat cokolady a bonbonieru 🤣 ak je zazmluvneny tak zaplatit, ak nie tak nic.

jay_j
23. apr 2021

Podľa mňa stále nie tak divné, ako fararovi obalky za krst 😁
Podľa mňa nejaké poďakovanie je v poriadku (nech ide o akékoľvek povolanie). Závisí od situácie. Je to diskutabilné. Ale peniaze ... no pre niekoho to môže byť dosť trápne (ale možno len naivný názor 😁)

andreatytler
24. apr 2021

Poslala som do nemocnice kartu s podakovanim lekarom a sestrickam.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre