Odvezie ma sanitka do pôrodnice do inej časti mesta?

31majka12
8. aug 2011

Ahojte momentalne ma trapi jedna vec... ☹
Minuly tyzden sme sa museli vystahovat z podnajmu...a jediny byt co sme nasli...kde domacej nevadilo ani nase babatko co cakame a ani to ze v BA budeme este zhruba 2 mesiace....je na druhom konci BA... 😖
Problem je v tom ze do poradne chodim na Antolsku a momentalne byvame v Dubravke. A dalsi problem je ze chcem rodit na antolskej,ale ked si zavolam zachranku,tak ta ma odvezie do najblizsej porodnice a ta je na Kramaroch.
Je mozne aby ma zachranka zaviezla do tej porodnice kam chodim do poradne,ak tam nemam zazmluvneneho porodnika?
Viete mi poradit ako sa da pomoct?
☹ ☹

ninaoli
8. aug 2011

Ahoj ak im povies ze do poradne si chodila na Antolsku tak ta tam odvezu aj ked nemas zazmluvneneho porodnika.

wieruss
8. aug 2011

@31majka12 ja to vidim dost jednoducho... nezavolaj zachranku ale taxik 😉 porod predsa netrva pet minut ako to ukazuju vo filmoch, takze si vezmi taxik a nechaj sa zaviest do tej nemocnice co chces 🙂 a problem vyrieseny

katy1979
8. aug 2011

@31majka12 taxikom ci nejakym ochotnym susedom co vas odvezie.

linduska27
8. aug 2011

@31majka12 obávam sa, že sanitka odvezie práve do tej najbližšej nemocky alebo sa bud pýtať kam patríte podľa trvalého bydliska a keď to nieje v BA tak určite pôjdu do tej najbližšej..je aj riešenie že pôjdete do nemocnice ešte keď nebudete rodiť a poviete že máte pocit, že rodíte a že cítite menej pohyby alebo niečo v podobnom zmysle a možno si Vás tam už nechajú ležať 😉 prinajhoršom pošlú domov 🙂

31majka12
autor
9. aug 2011

@ninaoli To mi poradila aj sestricka u gynekologa...ze im mam povedat kam chodim do poradne...
A co sa tyka taxika tak ti len frflu...on je sice rad ze zarobi ale nic viac...
Vo stvrtok mam poradnu tak uvidim co a ako mi povedia este nove...ak moj maly este zatial vydrzi v brusku aj ked uz mam po termine

31majka12
autor
9. aug 2011

@linduska27 A neviete mi povedat aka je porodnica na kramaroch....na antolskej chcem preto rodit ze je tam velmi mily personal a ze aj co sa tyka vybavenia je na tom najlepsie co sa tyka bratislavy...

31majka12
autor
9. aug 2011

@katy1979 ten taxik by som nevolila to mi povedal aj doktor...zvyknu frflat...a sused?
no neviem...kedze tu byvame dokopy tyzden aj s cestou....vsak dufam ze sa maly bude pytat na svet vtedy ked budem mat manzela doma....

leteku
9. aug 2011

@31majka12 . no mne príde celkovo zvláštne volať sanitku k pôrodu, tiež by som to riešila taxíkom. No a pôrodnica na Kramároch je podľa môjho názoru a skúseností oveľa oveľa lepšia ako Antolská. Prvé dieťa som rodila na Antolskej (bývam od nej asi 10 minút chôdze - čiže do pôrodnice som šla pešo) a bola to čistá katastrofa druhé dieťa na Kramároch a úplne super bola som spokojná úplne so všetkým aj keď sú Kramáre vzdialené od môjho bydliska. Ale je to len moja skúsenosť, určite sú tu baby, ktoré sú spokojné s Antolskou ale ja už radšej všetko riešim na Kramároch.

31majka12
autor
9. aug 2011

Len neviem ako by sa ku mne spravali na tych Kramaroch...kedze chodim do poradne na Antolsku...
Ved uvidime...dam vediet ako to vsetko dopadne...lebo ako sa hovori clovek mieni a pan Boh meni....
Kramare ako moja prva skusenost a la pohotovost nedopadla moc dobre...bola som v BA dva dni aj s cestou a neboli ku mne prave najprijemnejsi....
Preto som nikdy nad Kramarmi nerozmyslala....ale ved necham sa prekvapit...
Dakujem vsetkym za Vase odpoved...e a pekny den prajem. 🙂 🙂 🙂

bosoriak
9. aug 2011

@31majka12 Ako sa budu spravat vobec neries, ja som pri prvej dcere nebola na poradni na Kramaroch ani raz, radsej som chodila k svojmu lekarovi. A boli uplne v pohode, len na prijme sa ma sestricka prekvapene spytala, ci som k nim nechodila na poradne.
Inak ja mam na Kramare len prijemne spomienky, uvidime, ako to dopadne tentokrat. Mozno sa tam stretneme 😉

katy1979
9. aug 2011

@31majka12 kto zvykne frflat? taxikari? tak vacsiu volovinu som este nepocula. cele tehu som chodila s taxikom este ma aj viezol z antolskej rychlo domov pre veci a naspat. este ti aj vela stastia zazelaju oni nekusu su to len ludia a vacsina z nich ma aj deti a rodinu.
a keby aj kramare tak to je jedno ja mam odskusany ruzinov aj antolsku a je mi jedno kam by ma odviezli. baby si kramare chvalia. na pohotovosti vacsinou nie su prijemny a je jedno ktora nemocnica.

kukujka
9. aug 2011

nechapem preco by si si mala volat zachranku ved neporodis za 15minut do porodnice sa da dostat aj inak

ninaoli
9. aug 2011

@31majka12 na Kramaroch som odrodila tri deti a odrodim aj to stvrte bola som tam spokojna aj so sestrickami aj doktormi samozrejme vzdy sa nieco najde ale kde nie 🙂 a na Antolskej ma odradza trochu to ze deti moze rodina vidiet iba cez sklo 😒

andrejka1974
9. aug 2011

ahoj s tym problem by nemal bytl mna odviezla svagrina pretoze pri porode bol aj manzel a tiez som z dubravky a poslednu dcerku som porodila na antolskej ked tak si zavolaj taxik a ten ta tam urcite dovezie ja som 2 deti porodila na kramaroch a nebola som spokojna s antolskou som bola velmi

31majka12
autor
9. aug 2011

Mozno preto mi doktor odporucil zachranku,lebo mam rizikove tehotenstvo.
A pred niekolkymi rokmi som uz o jedno babatko prisla... ☹
Ale verim ze v tom case ked sa to vsetko stane ....budem mat manzela doma ...a ten ma zoberie autom

31majka12
autor
9. aug 2011

@katy1979 pocula som taky nazor...tak interpretujem...tak ale verim tomu ze zachranka mi skor pomoze ako taxikar ...ked nahodou budem krvacat....
Vsetko je o tom ako sa babatko bude chciet rychlo dostat na svet....

31majka12
autor
9. aug 2011

@bosoriak Ahoj chcem sa opytat kedy mas termin?
Lebo ja uz mam po termine....

katy1979
9. aug 2011

@31majka12 tak ked chces mat istotu nemoze si zobrat dovolenku uz si po termine. ak pracuje v ramci bratislavy ci okolia tak snad nebude mat problem pre vas prist a odviezt. som myslela ze ste bez auta.

bosoriak
9. aug 2011

@31majka12 Ja mam 6.8., takze ja uz prenasam 3 dni.

31majka12
autor
9. aug 2011

@katy1979 Manzel chodi na tyzdnovky a akurat v pondelok ho povysili na veduceho pobocky,tak ho nechcem moc tahat na dovolenku....ked ani lekari sami nevedia kedy sa ten moj maly batoztek vychysta na svet... 😕
Hadam to nejako zvladneme... ☹

31majka12
autor
9. aug 2011

@bosoriak Takze budes rodit na Kramaroch?
Tak ale urcite budes mat zaplatene nejake nadstardantne sluzby....my si to nemozme dovolit.... ☹
Cakas prve babatko?

pink_lady
9. aug 2011

@31majka12 osobne myslim ze ked to na teba pride a nedajboze s komplikaciami bude ti uplne jedno kde ta vezu budes cim skor chciet byt v rukach lekarov a bude ti jedno kde 😉 ak to bude bez komplikacii, nebudes mat kontrakcie kazde dve minuty nebude hrozit ze ti praskne voda v taxiku - tak taxik by nemal byt problem... 😅

31majka12
autor
9. aug 2011

@pink_lady Dam si poradit a skusim ten taxik aj ked zachranka ma nebude nic stat....
A mozno ma zavolaju aj skor do nemocnice... 🙂
Aspon to bude to lepsie riesenie....

bosoriak
9. aug 2011

@31majka12 No mam zatial vybavene EPI a otca pri porode, nadstandard chcem, ale je mozne, ze bude plny. Ale najdolezitejsie je, aby som to uz mala za sebou, nic ma uz netrapi 😀 Toto je druha dcera a nechce sa jej von, prva bola vonku tyzden pred terminom..

31majka12
autor
9. aug 2011

Tak gratulujem k dievcatkam...aj ja som chcela dievcatko... 🙂
Ja zase epidural nechcem...a moj manzel byt pri porode nemoze byt...lebo ten by rodil aj za mna...a s nim by mali viac starosti ako so mnou...

linduska27
9. aug 2011

@31majka12 ja som rodila na Antolskej a som spokojná s personálom aj s nemockou ako takou keby som nemala komplikácie pri porode a maly nemusel ist sekciou tak som spokojna na 100percent.. na Kramare som nepocula dobre ohlasy, hlavne na personal

reanda
9. aug 2011

@leteku preco zvlastne, ved este nedavno sa bezne volala k porodu sanitka, nie kazdy mal auto 🙂

katy1979
9. aug 2011

@31majka12 tak este par dni a si ta tam veru nechaju. neboj sa a hlavne nestresuj. vsetko bude tak ako ma byt a kasli na personal dolezite je vase zdravie.

veronicka1901
9. aug 2011

Ja tiez nevidim nic zle na tom, zavolat si sanitku, ked budem rodit. Asi to aj tak budem musiet urobit, kedze budem s najvacsou pravdepodobnostou sama doma 🙂. 31majka12 nech ti to teda dobre dopadne, potom sa ozvi 😀.

leteku
9. aug 2011

@reanda ja neviem, my auto nemáme a sanitku som nikdy nevolala, je pravda, že k prvému pôrodu som si to odkráčala a druhý som mala plánovaný takže som tam bola o deň skôr ale sanitku by som asi nevolala pokiaľ by som nerodila behom pol hodinky 🙂 .

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre