Odvoz do a z pôrodnice

milka1978
6. nov 2012

Ahojte tehuľky. Chcem sa opýtať či náhodou neviete ako je to teraz. Má manžel nárok na platené voľno keď ma vezie do a z pôrodnice? Viem, že niekedy to zamestnávateľ bral ako platené voľno. No neviem či sa to teraz po zmene zákonníka práce nemenilo. Ďakujem 🙂

xlucia
6. nov 2012

@milka1978 manzel ma volno na nevyhnutne potrebny cas. cize odviezt ta tam moze a potom musi ist do roboty

milka1978
autor
6. nov 2012

@xlucia ano tot oviem, že je to len na čas, ktorý potrebujem na dopravu do a z nemocnice, len som nevedela či má na to nárok. pamätám sa, že z pôrodnice mal na to nárok a normálne mu tie hodiny zaplatili, no neviem ako je to keď ma chytia bolesti a odvezie ma, či aj za tie hodiny mu zaplatia

veselavrba
30. nov 2012

Tvoj manzel ma narok na to aby ta kedykolvek odviezol do nemocnice a potom aj z nej,je to v zakone,pokial vam bude cesta trvat 2hodky tak mu musia zaplatit 2 hodky,ale mal by ist potom do prace,ine je ak je aj pri porode,vtedy musi zobrat cely den,kedze nevie kedy budes rodit.Ma narok na 7krat do roka si vziat doktora,len nech nezabudne si vypytat peciatku od tej nemocnice kde bol s tebou.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre