Operácia očí laserom. Ako sa rodí?

adulik16
21. mar 2008

Ahojte,sice mam este cas premyslat nad porodom, ale dost ma zaujima, ako ste rodili tie, ktore ste mali operaciu oci laserom?Ja som ju podstupila pred par rokmi + dve korekcie. Niekde som citala, ze sa neodporuca rodit normalne.

petra1985
5. jan 2009

asi zalezi na tom aky dlhy cas uplynul od operacie.. no ja teda riskovat nebudem🙂

marcelocka
23. jan 2009

No ja s tym osobnu skusenost nemam. No nejako ta operacia oci a porod urcite suvisia. Moja priatelka tuto operaciu oci mala a lekar jej vyslovene nedoporucil otehotniet cca rok po tom zakroku. Tiez som sa tomu cudovala, ale je to tak. Tlak v tehotenstve sa asi meni a pri porode ani nehovorim ake tlaky su 😀 Tiez si ale myslim, ze zalezi od uplynulej doby medzi operaciou oci a porodom.

tribitka
30. jan 2009

presne tak, pol roka po zákroku by sa nemalo rodiť, preto sa ani nerobí táto operácia tehotným...
a rodí sa normálne...klasika, pri tlačení treba mať zavreté oči, aby nepopraskali žilky....ale to platí pre všetky rodičky....

petra1985
30. jan 2009

ja budem mat rok po tejto operaci v marci a koncom marca rodim v marci som bola na operaciu a v lete som otehotnela.. ked ma operovali povedali mi, ze ked otehotniem potom to mam len spomenut svojmu gnyekologovi.. a lekarka co som k nej chodila na kontroly mi povedala teda vysetreniami zistila, ze rodit mozem normalne, ze nevidi prekazky, ze s ocami je vsetko v poriadku.. len mne sa to zda tiez kratka doba po operacii a mam strach tak ci tak, ze sa nieco opat poskodi.. no uvidime este sa so svojim porodnikom o tom porozpravam..

stankatt
2. feb 2009

ahojte. Babenky ja som bola na operacii 02/07 a 08/08 som normalne rodila 🙂 Bola som kvoli tej operaciii na vysetreniach v CMO- kde ma aj operovali- a doktorka mi povedala ze laserova operacia neni dovod na cisarsky 😉

janinad
22. apr 2009

Ahojte. Ja som bola na vysetreni vcera kvoli operacii oci. Bola som operovana pred 10 rokmi, krátkozrakost asi 6,5 dioptrie. Doktorka tiez hovorila, ze operacia nie je vzdy smerodajna, ide o stav sietnice. Jedno moje oko nepreslo kontrolou, tak mi odporucila cisársky rez. Moja sietnica je oslabena, a aj keby tam nebola operacia, musela by som ist na cisarak. Takze to asi nesuvisi s operaciou, ale so stavom oci. Docitala som sa, ze pri tazkej kratkozrakosti sa vzdy rodi cisarskym rezom. Za tazku kratkorakost sa povazuje nejakych 8 dioptrii. Takze, ak mate vyssie dioptrie, dajte sa radsej vysetrit.

mishelin
19. okt 2009

ahojte,aj ja mam operovane oci laserom kratkozrakost -7 dioptrii,ocna mi sice potvrdenia na CS dala,ale lekari su vtomto maximalen neochotni,aspn u nas necchu to urobit aj napreik tomu 😖

barbarka
4. dec 2009

ahojte . ja som mala operovane oci pred cca 4rokmi, dioptrie som mala 10 a 7,5 takze dost. zajtra mam termin porodu. mam papier od ocnej ze mozem normalne. takze nemal by byt problem ale treba sa vysetrit.

mirkaza
7. dec 2009

Ja som takisto po operacii oci laserom. Moj gynekolog ma pre istotu poslal na ocne vysetrenie ohladom vedenia porodu. Pri ocnom vysetreni mi doktorka vysvetlila, ze operacia oci laserom nie je dovod na CS. Ze je to viac-menej zastaraly predsudok. Oci mi vysetrila - vsetko ok a dala papier s povolenim rodit prirodzene.

jonas17
7. dec 2009

aj ja som dnes absolvovala vyšetrenie u očnej, operovali mi laserom oči pred piatimi rokmi a všetko je O.K.tak nemusím na cisarský.

dejna3
7. dec 2009

ja som bola na laserovej operácii pred 8 rokmi, pred pôrodom som bola na kontrole u očnej a takisto mi neindikovali sekciu... tiež dr. vravela, vraj samotná operácia nie je indikáciou na cr... samozrejme pokiaľ je zachovaná doba, kedy žena nesmie otehotnieť... mna doporučili neotehotnieť pol roka od operácie 😉

biba12
9. dec 2009

Ja mam po operacii 7 mesiacov a pytala som sa nato ocnej lekarky. Lekarka mi povedala, ze je mozne rodit normalne, zavisi od stavu sietnice. Pred porodom treba ist ocnej, nech sa pozru na sietnicu a ked bude v poriadku, na CS nie je dovod.

andy75
9. dec 2009

Ja som vcera bola na kontrole u ocneho,do spravy napisal,ze na rohovke nie su ziadne stopy po operacii /oper. v r.2006/a tiez mi povedal,ze nevidi dovod,preco by som nemohla rodit normalne.

tetapetra
9. jan 2012

@lulu77 viem ze neskoro, ale mam za sebou dve operacie laseom, citala som, ze si sla cisarakom, lekar nad alternativou normalneho porodu ani len neuvazoval? dakujem za odpoved

sjuzan77
17. feb 2012

@tetapetra mne oci operovali minuly rok v maji, na poslednej kontrole v oktobri som na klinike povedala, ze som tehotna, este raz mi prezreli oci a vraj nevidia problem v tom, ze by som nemohla rodit normalnym sposobom..

tetapetra
17. feb 2012

@sjuzan77 uz mam za sebou kontrolu oci, takze aj ja idem normalne. Tento tyzden vsak bolo v TV, ze uz len korekcia oci je dovod na cisarak, ostala som trochu mimo. Vyjadroval sa primar na Kramaroch a lekar z Koch 😉

sjuzan77
17. feb 2012

@tetapetra no ja som tiez o tom citala a pocula, ze je to indikacia na cisarsky, ale na klinike, kde mi oci operovali to dost jasne vyvratili. ale pre istotu sa o tom este poradim s mojim lekarom na najblizsej poradni. inak, myslim si, ze k tomuto sa skor vyjadria ocni lekari ako gynekologovia, predsa len, maju k tomu blizsie 🙂

tetapetra
18. feb 2012

@sjuzan77 co lekar to nazor. Podla mna asi vo vsetkom kazdy si brani svoje 😀

cicimon
18. feb 2012

tak ja som tiez bola asi pred 8 rokmi operovana lasekom, pred porodom som bola u ocnej a indikacia na CS to nebola - nakoniec som rodila uplne v pohode normalne.... takze radsej ist k ocnej ako zbytocne rodit cisarskym

fretka
18. feb 2012

Ahojte, je tu niekto taky, kto mal operaciu oci "skleroplastiku" (spevnenie sietnice) a rodil prirodzenou cestou? Dik.

sjuzan77
18. feb 2012

@cicimon tiez si myslim, ze tato operacia nie je indikacia na cisarsky. pre istotu sa o tom poradim s doktorom, ale ja som jednoznacne za prirodzeny porod..

tetapetra
15. jún 2012

@sjuzan77 po 4 mesiacoch sa hlasim. Mala som rodit normalne, ale isla som na cisarsky, maly mi nezostupoval. Takze 2x laser oci a sekcia 😉

habibi78
15. jún 2012

ja som mala laser este pred 12 rokmi, podlamojho ocneho lekara ani gynekologa nebol dovod aby som nerodila normalne, ale nakoniec som aj tak musela necakane rodit sekciou.... zalezi podla mna aj od toho, po akej dobe od operacie budes rodit 😉

sjuzan77
21. jún 2012

@tetapetra ja som rodila normalne a co sa tyka oci, bolo to bez problemov 😉

elly23
27. jan 2020

Kamoška išla cisárskym, ale jej povedali po operácii, že nemôže už nikdy robiť žiadny šport, lebo môže oslepnut, ona išla jednoznačne cisarskym

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre