Orgazmus pri pôrode. Realita alebo mýtus?

amadora
7. nov 2009

Nedávno som sa dobre pobavila na tom ako sa sused pýtal svojej manželky po pôrode či pri tom nemala orgazmus, lebo že čítal niekde že niektoré ženy to majú 😀 Osobne si myslím že je to len mýtus ale tak ma napadlo založiť túto tému či sa tu nenájde dáka žena čo tú skúsenosť naozaj mala 😀

mywiel
7. nov 2009

Ja som bola ako konzerva, zato kontrakcie som fajne citila ale neotvarali ma... 🙄 ale aj tak to stalo za to, potom mi pichli oxitocin lebo uz som bola so silami pomaly v koncoch, ale rodila som bez CS aj ked uz rozmyslali, ze mi ho urobia ale ja som sa nedala. 😉

mywiel
7. nov 2009

Tlacila som 18 hodin. 😉

etnicka
7. nov 2009

wow, a to som si myslela, ze aka som hrdinka 😉

amadora
autor
7. nov 2009

no teda riadna diskusia sa tu rozprúdila 🙂 etnicka to si asi jedna z mála by som povedala ale som rada že som sa dozvedala že sa to fakt stáva 🙂

erikasadek
7. nov 2009

etnick aty nasa hrdinka.. 😉

mywiel si ma prekonala, ja len 16 😀 😀 😀

etnicka
7. nov 2009

erika 😀

amadora, asi na to treba mat uplne pokojnu atmosferu, absolutnu podporu okolia a uplne sa oddat rodeniu. Asi by to bolo vyzeralo inak, keby ma furt otravovali s nejakymi velmi dolezitymi zakrokmi a pokynmi 😉

mywiel
7. nov 2009

No videla som tri skupiny doktorov co sa za tu dobu menili v praci, a uz sa ma chceli aj zbavit aby som uvolnila miestnost, ze vraj cisarak a ja na to ze v ziadnom pripade, mala bola ok, tak som sa nedala... 😉

kosicanka1
7. nov 2009

baby, ja vas tromfnem, do porodnice som dosla otvorena na 7 cm, kontrakcie som asi prespala a do 45minut som porodila, skoro medzi dverami, nestihla sa epi ani klystir ani holenie... 😀

mywiel
7. nov 2009

pfffff kosicanka neprovokuj... 😀 😀 😀 no zavidim v dobrom 😉

etnicka
7. nov 2009

mywiel super

kosicanka, tak to Ti zavidim, aj ked zase mne sa velmi pacila prva doba, ked som si tancovala a rochnila sa vo vani a manzel ma masiroval 😀

kosicanka1
7. nov 2009

hm, ja som prvu dobu asi prespala, lebo som sa rano zobudila a bolesti a do 10 minut sme boli v porodnici a hned som rodila.

kosicanka1
7. nov 2009

jaj a k teme, teda orgazmus som nemala, sak som si ani rano oci nestihla pretriet

etnicka
7. nov 2009

kosicanka 😀 a ake si mala velke babo?

kosicanka1
7. nov 2009

3540g a 51cm, na mna velke, pred tehu som vazila 50kg

etnicka
7. nov 2009

ja som mala pred tehu 48 a maly mal 4 kila 😀 sa tu vystatujem jak kohut na smetisku 😀

amadora
autor
7. nov 2009

no ja som mala pri pôrode relatívnu pohodu, myslím že som si ho celkom užívala, doteraz rada naň spomínam a neberiem ho ako traumatický zážitok, ale teda orgazmus bol od toho ďalekooooooo 😀

dominka11
7. nov 2009

tak tomuto ja neverím, že take niečo sa môže stat, možno keby som ešte nerodila by som sa nad tým zamyšlala, ale teraz určite nie...určite je to velka ulava, dobry pocit atd. ale orgazmus???

omfahad
7. nov 2009

Dominika11 suhlasim s tebou.......... 😉

zuzana.k
7. nov 2009

Dominika aj ja suhlasim, ze nieco take sa ti nemoze stat v slovenskej porodnici. 😉

etnicka
7. nov 2009

zuzi, podla mna aj v slovenskej porodnici by sa to mohlo stat, len manzel musi odhanat personal palicou 😀

amadora
autor
7. nov 2009

Etnicka, som si to predstavila ako tam žena fučí na koze a muž tam šibrinkuje s dákou bakulou okolo nej, sestričky a doktori odskakujú a muž vykrikuje "heš, moja žena chce mať pri pôrode aj orgazmus tak ju nerušte" 😀

nnikka
7. nov 2009

čoooo??? to také existuje 😀 😀 😀 😀 😀

šak aspoň pri pôrode, keď už inak nie 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

etnicka
7. nov 2009

amadora 😀

inak ja som sa pocas porodu tak ponorila do seba, ze mi bolo uplne jedno, co sa okolo deje, takze mozno by to s tou palicou fakt fungovalo 😉 😀

mywiel
7. nov 2009

etnicka aj ja som sa tak ponorila do seba, ze doktorka mi nieco hovorila a ja som ju nepocula a zacala sa pytat manzela, ze ci rozumiem po francuzsky, jasné ze rozumiem ale ked mas bolestivu kontrakciu tak chces skor dychat ako odpovedat na nikdy nekonciace otazky... 😠 😀 😀 😝

bambusko
7. nov 2009

myslim, ze nemoze mat prijemne pocity pri porode zena, ktora ocakava bolest, ma strach a chce to mat uz za sebou. to zjavne nebol etnickin pripad a preto jej verim 😉 sama som mala pri 3. porode - prirodzenom, bez zasahov, bezprostredne po vytlaceni maleho velmi zvlastny stav, skor by som to nazvala nirvana 🙂

etnicka
7. nov 2009

mywiel ja som mala na stastie super porodne asistentky, nechali ma na pokoji a pomahali mi, az ked bolo treba

mywiel
7. nov 2009

etnicka tak by to malo byt... 😉

leniciatko
7. nov 2009

to je dobrá bykovina.

zitaje
8. nov 2009

etni, a kedy konkretne si mala ten orgazmus? 😅 Ked isiel uz maly von? Teda pardon za blbu otazku, ale ked uz to tak rozoberame... Ja si to cisto teoreticky viem predstvit, ale v praxi moc nie, i ked je pravda, ze ja som ani raz tak pohodovo nerodila, mozno niekedy nabuduce. 🙂
Inak ja nechapem ani ako sa da hodiny tlacit 😲 Ja som prvu dceru vytlacila na jednu kontrakciu a druhu "az" na tri alebo styri, a zdalo sa mi to strasne dlho. 😝

amadora
autor
8. nov 2009

Zitaje ja si tiež neviem predstaviť hodiny tlačiť 😅 Ja som mala kontrakcie 12 hodín kým sa malý narodil, každé 2-3 minúty hneď od začiatku a teda dalo to zabrať a nie hodiny tlačiť 😕 Našťastie tlačila som na tri kontrakcie a bolo 😵

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre