Otecko pri pôrode

tatianka79
19. sep 2012

planujete mat otecka pri porode??? nebojite sa, ze to ovplyvni vas sexualny zivot (na nete su zaujimave clanky..niektore az strasidelne, ale vacsina hovori ze je to pozitivne pre vsetkych, ale ak to nevyjde, moze to aj rozvratit vztah)...

biancarv
14. okt 2012

@misuka05 aj ja ho tam veľmi chcem, neviem si predstaviť, ako by som to zvládla sama, preto ma zaujímali názory mamičiek čo to zvládli samé, že ako to prebiehalo a tak. Doma už mám skoro 6 ročného syna a idú vianoce, takže toto je dôležitejšie, aby sa mal z čoho tešiť pod stromčekom, ale tak ja furt niečo vymyslím aby dobre bolo 😉 , kým som chodila do roboty, tak to bola pohoda, vždy som vedela aj ušetriť, ale teraz som bola doma polroka na PNke kvôli rizikovému tehu, hrozil mi potrat, no a bolo to oveľa náročnejšie, lebo náš príjem tým klesol o 200 eur mesačne a to je dosť. Hrozné s tými peniazmi 😒 , ale tak najdôležitejšia je láska a pokiaľ sa ľúbime, tak je všetko fajn a všetko prekonáme. Takže ty budeš mať otecka pri pôrode? to je super, nech len vidí, že koľko si mi ženy musíme pretrpieť 😀

biancarv
14. okt 2012

je tu nejaká mamička čo to zvládla sama pri pôrode? a aké má pocity? aké to bolo? nie je vám ľuto , že tam otec nebol? díky, musím zvážiť všetky možnosti 😉

misuka05
14. okt 2012

@biancarv budem budem a on aj veľmi chce, tak to ma teší o to viac, že ho nemusím prehovárať alebo tak 🙂 .... Dúfam, že vám to vyjde, šak nech svokrovci prispejú 🙂 myslím, že je dôležité aby tam bol, je to taká podpora podľa mňa a aj zážitok. 🙂 No a inak neboj keby vám to nevyšlo, zvádneš to tiež určite - veď si žena, aj moja mama rodila mňa a sestru bez muža a zvládla to a určite nie je jediná🙂... Tak držím palčeky vidím, že termín máš v novembri tak to máš čo chvíľa 🙂

sorciera24
14. okt 2012

@biancarv ja som bola sama pri porode, bez manzela, lebo sme to tak chceli....pocity.....normal, asi take, ze som predsa silna zena a zvladnem to ( a aj tak bolo), kedysi vsetky zeny rodili same, bez muzov......a vsetky to zvladli, mne sa skor zda, ze je to len dnesny modny hit maz muza pri porode a zvaluju to na obrovsku podporu bez ktorej by to nezvladli.....ale zvladli, len by to museli chciet 😉 .....a usetrene peniazky sli na nieco pre babatko🙂......a to som mala dost dlhy porod, sestricky a doktori sa striedali a chodili ma kontrolovat, boli mili......neviem, co chces pocut....?....ak to, ze ci by si to zvladal, podla mna ano, ako vravim, kazda by to zvladla, keby chcela🙂

simca06022011
14. okt 2012

@biancarv nas ocko bol a niektore veci by som bez neho v Stiavnici nezvladla, ale kedze mi nic nedovolili, tak pol dna mi bol zbytocny. Asi by som ho chcela pri dalsom porode, ale v inej porodnici 🙂

marcelasandrika
14. okt 2012

@biancarv ahoj Ja som rodila teras v juli 4dieta ale po 🙂 11rokoch.mam 4 dcreky,a zakaždym som bola pri porode sama sice manžel aj chcel byt ale predtym to nemohol lebo pracoval na kamionoch a stale bol preč,teras po 11rokoch sanam narodila 4 dcerka a t ieš som rodila sama nebol tam manžel.netreba sa bat ked dojdu bolesti zabudnes aj na chvilku ze ako sa volas,a nie este misliet na to ze deje manžel al e je to krasny pocit a niečo užasneho cely ten ciklus okolo porodu?držim vam mamička silno palčeky 😵

biancarv
14. okt 2012

@misuka05 no čochvíľa 😀 už sa nevieme dočkať, bohužial manželova aj moja mama je mrtva, manželov otec ako keby bol mŕtvy tiež, lebo nemá záujem a môj otec je super, ale nie na finančnú podporu , nakoľko je evidovaný na úrade práce, sme odkázaní sami na seba a sme radi , že máme jeden druhého a hlavne , že máme robotu, lebo v našom regióne je to hrúza 😅 držím aj ja tebe palce, nech ti tehuľkovanie dobre dopadne a hlavne nech máš na pôrod len tie najkrajšie spomienky, teda obidvaja nech máte krásne spomienky. Je to to najkrajšie ,keď vidíš to bábo po prvý krát, ja na to nikdy nezabudnem a stále mám syna pred očami, ako keby to bolo včera 😀

biancarv
14. okt 2012

@marcelasandrika Ďakujem, prvý krát som nebola sama, ale teraz rozmýšľam, že možno by to bolo aj v pohode, no neviem, ešte mám chvíľu na rozmyslenie 😀

misuka05
14. okt 2012

@biancarv To ma mrzí no hlavne máte svoju rodinku, a v nej kooopec lásky a to sa kúpiť nedá 🙂 A ďakujem veľmi sa teším hlavne som strašne nedočkavá už na pohlavie 🙂....Tak dúfam, že to bude všetko v poriadku a možno že vyjde aj ten mužík pri pôrode 😉

biancarv
14. okt 2012

@simca06022011 nespokojnosť s pôrodnicou poznám, u nás sme za opicami 😒

biancarv
14. okt 2012

@misuka05 ja som prvý aj druhý krát vycítila, že to je chlapček a mala som pravdu a všetci , ale to je dievčatko a ja NIE je to chlapček... určite aj ty podvedome už tušíš pohlavie 😉

ludkalukas455
14. okt 2012

ja som na to bola sama, môj manžel nestihol prísť. Keď dorazil, tak už bolo Po malá už bola na novorod. oddelení. Pustili ho až na sál a keď videl holku vedľa v bolestiach tak mu všetko jedno nebolo a nezdržal sa ani 3 min. Neskôr sa ma pýtal či to bolo aj so mnou takto...a je veeeľmi hrdý, že má doma takú Ženu...malá ma teraz 7 mes.a keď si nato spomeniem, som na seba hrdá...ale chýbal mi tam :(

misuka05
14. okt 2012

@biancarv tuším ale aj túžim - dievčatko 🙂... Tak neviem či je to tušák alebo že si to tak želám 😀 uvidíme 🙂))) ale tak nejak mi to nejde ani do úst že malý, stále hovorím, že malá no uvidíme heh 🙂)

biancarv
14. okt 2012

@ludkalukas455 presne toho sa obávam, že by mi tam chýbal, ako nepochybujem, že by som to zvládla aj bez neho, ale predsa len aj pre neho to musí byť zážitok, vidieť svoje dieťatko prvý krát sa nadýchnuť a tak. Keď budete mať druhé treba urobiť všetko pre to, aby to stihol 😉

biancarv
14. okt 2012

@misuka05 ha tak isto ani mne nešlo do úst , že malá 😀 a kedy budeš vedieť pohlavie? vidím že si v 19 tt

misuka05
14. okt 2012

@biancarv no teraz idem 22. k dokymu tak uvidíme, ale môj doktor hovoril že neľúbi hovoriť pre 24.tt... Tak uvidíme, určite sa ho opýtam či niečo nevidí :D... No ale tak za vyše mesiaca idem na 3-4D sono tak hádam sa ukáže 🙂

ludkalukas455
14. okt 2012

@biancarv Dúfam, ze druhé už stihne 🙂 ...a možno nestihol zámerne ale nechce si to priznať 😉

biancarv
14. okt 2012

@ludkalukas455 aj to je možné 😀

doty1
15. okt 2012

môj muž povedal hneď na začiatku tehu, že pri pôrode nebude a ja som to viac neriešila, rešpektovala som a hotovo. Ale situácia sa vyvrbila tak, že nakoniec pri pôrode bol. Prišiel, keď som bola už v pôrodnej sále a mal to všetko v priamom prenose aj s malými komplikáciami - trvalo to cca 2,5 hodiny. Pre mňa to bolo super a on s odstupom času zhodnotil, že je rád, že to nakoniec dopadlo tak, že tam bol. Vzťah to skôr posilnilo a na sexuálnom živote nám to stopy nezanechalo 🙂

koldun1
7. nov 2012

@drobcek1993 uuuplne si ma sokovala.... lebo presne ako @alenka600 je to dost nezvycajny postoj...a uprimne...klobuk dolu pred tebou to takto priznat.. 😉

drobcek1993
7. nov 2012

@koldun1 co budem klamat...nemam problem napisat pravdu....len som opisala veci ako su 🙂

koldun1
7. nov 2012

@drobcek1993 ale aj tak...si tusim prva zena od ktorej som pocula takyto nazor...a ked sa vzijem do tvojej koze musim povedat ze sa ti ani necudujem 😅

prasiatko30
7. nov 2012

Ja si este pamatam ako pred vyse stvrtstorocim som si nevedla predstavit ze by mal byt muz pri porode neslo to k tomu pristupu ktory sa daval rodiacej zene vo vtedy soc zdravotnictve - vsak ako by to vyzeralo kebZe vojde na porodnu salu kde byvalo aj osem devat posteli/stolov s prislusnymi rodickami s rozcapenymi nohami, 20 medikmi a s dvomi skupinkami vyhukanych studentiek zdravotacek kde by tam este pasovalo osem vyhukanych novopecenyh oteckov a k tomu si treba uvedomit ze tie porodne stoly nebolo ani len oddelene plentou a klystir sa podaval doslovne pod pohladom novopecenych medikov a zdravotacek - ja som vzdy mala z toho trumu ze ja ak pojdem do nasej nemocnice tak ako odmietnem aby sa mi medzi nohy pozeralo polovica mesta 🙂 ale ked prisiel moj cas a videla som ze sa to da aj inak tak veru som drahemu povedala ze ja chcem aby bol pri porodeon nebol tou ˇyslienkou ani nadseny ani sa tomu nebranil - pri prvom tehotenstve absolvovl vsetky vysetrenia a ultrazvuky veru bol to super pocit mat ho pri sebe a vidiet ze sa tesi z tej malej omrvinky a pri porode mi bolo tiez dobre drzat ho za ruku a opytat sa jeho ci to nase drobatko je v poriadku - vobec to nenarusilo nas partnersky zivot, dokonca mi pomahaval pri osetrovani stichov a aspon vedel co je to porod i ked moje oba porody boli rychle. Inaksie ja som mala moznost mat na vzdycharni aj dalsih ludi cize v podste ma sprevadzalo niekolko ludi az kym sa nezacali vychadzat hlavicky🙂 a bomba spominam si nato s usmevom

blackcat8885
10. nov 2012

Môj partner pri tom bude,už sa na to celkom teší.Neviem si predstaviť byť tam sama alebo s niekým iným,viem,že mi bude oporou

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre