Priebeh pôrodu bez otca

tanicka124
14. sep 2018

Vidim vela diskusii a clankov, kde oteckovia pri porode su. Zaujima ma vsak priebeh porodu ked otec pri porode nie je. Stara sa personal v takomto pripade viac a nahradza aspon zcasti blizku osobu? Alebo vedia ze ich tam otecko nezbije a dovoluju si aj k rodicke viac? 🙂 Po vysetreni babatka s nim idu vonku a ukazu mu ho? Je niekde otec maleho poblizku? Ma info o priebehu? Partnera nutit nechcem, chcem teda vediet kedy bude mat prvu moznost stretnut male po porode. Mate aj konkretne skusenosti s porodom v novej nemocnici? Dakujem

lubik87
14. sep 2018

@tanicka124 prvý pôrod môj muž nestihol cestoval z pracovnej cesty .personál bol úžasný milý aj sme sa zasmiali 🙂 keď prišiel akurát má.prevazali.na izbu a malého mu ukázali a pri druhom pôrode bol personál bol úžasný opäť..proste dobrá pôrodnica alebo som mala šťastie na dobrých doktorov 🙂 a personál 🙂 nemocnica Zvolen

jeltica
14. sep 2018

Strasne to zalezi od toho v akej nemocnici budes robit a kto bude sluzit, ake sestricky chytis ale myslim, ze hnusnejsi na teba nebudu a uz kedy ukazu dieta otcovi to sa asi musis uz konrektne spytat tam kde budes

luc289
14. sep 2018

@tanicka124 tak ja som mala zazmluvneneho lekara a pri porode som mala sesternicu kedze muz nestihol bola somnou uz od zaciatku az kym ma nesli dat na sestonedelie . Muz txm padom mohol maleho vidiet len za sklom

17juraj17
14. sep 2018

@tanicka124 Je to uplne rovnaky porod ako s otcom ibaze tam nikto nezavadzia . Personal ma iste trosku viac priestoru sa starat o rodicku pretoze nemusia sledovat ci sa otecko nezosunie alebo nebeha okolo s mobilom co fotakom. V takych pripadoch ticho caka niekde na chodbe alebo v cakarni a caka na spravy.

sissy27
14. sep 2018

@tanicka124 síce som rodila už dávno, ale otca dieťaťa som tam nemala a ani by som nechcela. Neviem, pre mňa je to úplne zbytočné. Plne som dôverovala personálu, pôrod bol super, bez problémov, nikto na mňa nebol nepríjemný, sestrička ma celý čas držala za ruku, bola veľmi milá a ľudská a zároveň profesionálka, veľmi mi pomohla. Dodnes ma mrzí, že som nevedela ani jej meno a nestihla som jej ani osobne poďakovať.
Ja si zas neviem predstaviť, čo tam taký otecko robí, okrem toho, že stresuje a "zavadzia" 😂 (týmto sa nechcem dotknúť žiadneho, ktorý to absolvoval, nech ho k tomu viedlo čokoľvek). Videla som pár dielov toho Babyboom a teda ani jeden z tých chlapov mi neprišiel ako nejaká super pomoc pri pôrode. Skôr mi to celé príde len ako že je to trend a čo by na to ľudia povedali, že tam nebol...

fiafia
14. sep 2018

Ja som partnera pri pôrode nemala ani nechcela. Na cakacke s maminou pomáhala, podporovala. Salu som už absolvovala sama a vtedy my skutočne bolo jedno kto tam je a kto nie 🙂 ja môžem len obdivovať mamicky, ktoré to všetko zvládli samé. Palec hore

wieruska1
14. sep 2018

Pri prvom porode bol, pri druhom som ho nechcela 😉 bolo pre mna dolezitejsie aby bol so starsou. Rozdiel v starostlivosti som nevidela. Akurat ma tam pri druhom nimto nerozculoval 😊 maleho prisli spolu so starsou pozriet 2hodiny po porode uz na izbu

jaja1707
14. sep 2018

ja som mala partnera pri sebe a bolo to super, dufam,ze aj pri druhom bude môct byt pri mne. vsetko zvladol perfektne a nikomu tam urcite nezavadzal 🙂

ukulela
14. sep 2018

@17juraj17@sissy27
ze nezavadzia ... personal ma priestor ... ja som bola vdacna, ze bol pri mne na vzdycharni, pomahal mi do / zo sprchy, na wecko, obuval papuce, ponozky, pomahal z tej blbej vysokej postele - robil by to niekto z personalu? asi nie ... otec pri porode (aspon pocas tej prvej doby porodnej) personal vyrazne odbremeni. tak ako matka pri chorom dietati - a este mame tu skvelu moznost si za tu pomoc aj zaplatit 🙂🙂🙂
uz na kresle/sale - tam moze byt zbytocny, mojho kvoli komplikaciam aj vykazali (ale kym bol, pomahal aj tam, aspon na tu blbu kozu ma vylozil a tak ... )

letnykvietok
14. sep 2018

ja som nemala manzela pri ani jednom porode, lebo nechcel byt pri porode. Nenutila som ho, kedze sama nemam rada, ked ma do niecoho tlacia, co nechcem. Po pravde si ani neviem predstavit, co by tam robil. Pri tretom tehotenstve som mu aj na zaciatku povedala, ze pojde so mnou, nech to vidi, ale postupne bliziac sa k porodu som mu sama povedala, ze nechcem ho tam mat. Na sale som mala telefon, takze hned po porode som mu volala krasnu spravu. Potom prisiel v priebehu par hodin, pri druhom a tretej aj so starsimi surodencami.
Rodila som v Martine a personal bol super, dokonca sme vtipkovali. Stale nechapali, ze mi je do smiechu aj pocas najvacsich bolesti.
Este jedna vec, pocas prveho tehu som lezala 2 tyzdne v nemocnici a bola tam jedna tretorodicka a ta mi poradila, aby som pocuvala a riadila sa instrukciami sestriciek a personalu a fungovalo to perfektne. Drzim palce, nech ti vsetko dobre dopadne.

kormelia11
14. sep 2018

@tanicka124 ja som mala porod s manzelom aj bez takze viem porovnat a bolo to uplne rovnake dokonca druhy bol personal ovela doslednejsi a milsi zalezi od personalu na aky natrafis

ukulela
14. sep 2018

@letnykvietok ked riadit sa personalom je niekedy tazke, ked ty sa zvijas v krcoch a len ti hlesnu, ze to preda este tak velmi boliet nemoze 🙂 ale uznavam, dobry personal urobi naozaj vela.

sorciera24
14. sep 2018

ja som pri oboch porodoch muza namal, dohodli sme sa tak, on moc nechcel a aj som chcela byt sama a utriedit si myslienky, pri prvom na chodbe potom pockal a pri druhom strazil doma starsieho syna.....oba porody trvali 15,5 hodiny....a nemozem povedat rive slovo....normalna starostlivost, komunikovali so mnou vsetci na urovni, hovorili mi co robia a to sa ich prestriedalo dost, babo mi dali hned po porode prisat a odbornost na vysokej urovni....vzdy je vsetko o ludoch....za mna spokojnost

katus87
14. sep 2018

Nemala som a ani teraz nebudem mať manžela pri pôrode. Mne to tak vyhovuje, sestričky sa starali celkom v pohode, len naposledy kmitali lebo nás rodilo skoro naraz 5 žien. Ale pomáhali. Aj keď som ich pekne poprosila napríklad o mobil, aby som zavolala manželovi že mala sa narodila tak mi ho podali. A manželovi ukázali malú, keď dobehol do nemocnice. Ja som bola spokojná.

letnykvietok
14. sep 2018

@ukulela ano uznavam, ze zalezi od personalu, ja som mlaa asi stastie, aj ked si sestricky neodpustili poznamku, ze zilincanky len do MT chodia rodit. Moja odpoved bola, ze som dostala vyborne referencie a pri dalsich som odpovedala, ze idem tam, kde som sa dobre citila. Mala som stastie, ze som vystihla sluzbu dvoch sestriciek pri kazdom porode, vobec som to nebrala, ako nejake frflanie. Po porode asi po dvoch dnoch ma aj na izbu prisli pozriet, ako sa mi dari. Podotykam, ze znamosti som nemala ziadne, lebo pochadzam z dolniakov.
Ja mam asi aj vysoky prah bolesti, lebo pr emna poordy su najkrajsie zazitky v zivote a po prvom som bola sokovana, z eto je vsetko lebo tie ozaj bolesti su poslednu cca pol hodinu a samotny porod max. 10 minut, neratam tam porod placenty, to uz je v pohode.

ukulela
14. sep 2018

@letnykvietok stastna to zena 🙂 v dobrom zavidim 🙂 ja mam prah bolesti v druhom suterene na podlahe ...

hettinka
14. sep 2018

@tanicka124 porodila som obe deti v pohode bez otecka na sále (dokonca nebol ani v nemocnici, ale doma), obe deti zdravé a nemyslím si, že keby tam otec detí bol, tak by mi pomohol.

17juraj17
14. sep 2018

@ukulela Ale ja som nepovedal ze muz pri porode je to najhorsie co sa moze stat. Ja doporucujem kazdemu aby tam isiel. Moja si tiez nevedela vynachvalit ze som tam bol.
No mam vela kamaratov lekarov a sestriciek tiez z porodnice a viem co sa tam deje ak to nevide. Hlavne u chlapov co sa na to naozaj necitia. Napr. Zakopavanie o hadicky, casto ich musia kriesit, nezmyselne fotenie a kamerovanie za chrbtom porodnika, nedisciplinovanost ..... atd atd. Nebudem to tu rozpisovat aby som nikoho nestrasil. Proste ak sa na to chlap neciti netreba ho do toho tlacit. Porod prebehne aj bez neho .

sissy27
14. sep 2018

@ukulela ja som fakt nemala problém, personál bol super. Pomoc som nejak extra nepotrebovala, ale stále bol niekto nablízku a keď bolo treba, tak pomohli, poradili, aj sme si pokecali so sestričkami, fakt sa nemám na čo sťažovať, po ľudskej aj profesionálnej stránke. A to som rodila v štátnej nemocnici, bez úplatkov alebo protekcie.
Ale ono záleží na viacerých faktoroch - aj na samotnej rodičke, aj na chlapovi, aj na personále. Ja napríklad nie som z tých, čo potrebujú aby im niekto ofukoval prdel, keď niečo chcem tak si to vezmem alebo vypýtam, nebudem sedieť a čakať, kým sa ma niekto neopýta, či niečo nepotrebujem. Chlap tiež musí byť na to povaha, aby to tam dal bez toho, že polezie na nervy alebo bude navyše (toto fakt môžem posúdiť len z toho, čo som videla v tv - každý sa tam motal ako prd v gaťoch, očividne to tam ani jedného nebavilo, nevedeli čo majú robiť a len čakali, kedy už bude po všetkom). No a personál to všetci vieme, že sú takí aj onakí, ja som mala možno šťastie a možno je to do istej miery aj o tom, že čo dáš to dostaneš.
Napríklad dr. nás chodil celú noc každých 15min všetky kontrolovať, ako sme na tom, ako sa máme. Sestričky tiež nespali, boli k dispozícii a aj keď si spravili povinnú robotu, tak sa zastavili a pokecali sme. Úplná pohodička, chlapa som tam fakt nepotrebovala. A hlavne ja som si napochodovala na príjem okolo 20.00 večer, porodila som ráno 9.30, minimálne jeden z nás by bol nasraný na pol roka vopred 😅

ukulela
14. sep 2018

@17juraj17 s tym suhlasim, na kresle pri tlaceni ma chlap stat max pri hlave, drzat za ruku a tlacit s nou. ale na vzdycharni a cakacke dokaze neuveritelne pomoct, preto ma mrzi, ze nie vsade tam muzovi umoznia byt - niekde sa to neda, vezmu ho len na finale, pritom tie hodiny pred tym si to mohol aspon trocha odmakat 🙂

hettinka
14. sep 2018

@ukulela ja som prve porodila do 2 hodín, druhé do hodiny od prvej bolesti ... takže neviem, kedy by tam asi pri mne stíhal partner byť, viac by zavadzal, ako pomáhal ... ale jasné, ak má žena bolesti pol dňa, možno partnera pri tom ocení.

katkakovac
14. sep 2018

Ja som mala pri porodoch sestru. Ale nie pocaz celej doby. Pri prvej sekcii bola pri malom. Pri druhom prisla az ked som bola otvorena na 3-4 cm, inak by tam zabila den cakanim. Som si pokecala, ale nejaka speci podpora nebola. Len vysvetlovala pocas zasivania lekarom, ze ja nekolabujem, ja len konecne po dvoch dnoch spim😆 Ten koniec uz isiel rychlo. Ak bude tretie, tak ju uz k porodu volat nebudem. Treba vybrat dobru porodnicu a ide to. Pri prvom mi bolo naprd, ze bola pri mne. Na krmaaroch na JIS ke sa ku mne spravali ako k handre a nikto mi nepomohol, lebo som tam bola sama. Druha porodnica bola starostlivo vyberana a zvladla by som to aj sama. Takze starostlivo vyberaj porodnicu a nemusis mat obavy

dzulik_
14. sep 2018

@tanicka124 rodila som len nedávno, bez manžela, ja som ho tam nechcela, pravdupovediac nechcela som aby ma videl rozčapenú na koze v bolestiach, niektorí muži majú z toho traumatizujúci zážitok, nedokážu potom so ženou sexuálne fungovať atď, ale to je už o inom. Ani muž nechcel ísť, totiž nebolo mu všetko jedno keď so mnou doma predýchaval kontrakcie a musel mi obúvať ponožky a topánky a z parkoviska do pôrodnice ma už skoro vliekol 😂 Zvládla som to super aj sama, sestričky sa o mňa starali, chodili ku mne každú chvíľu na vzdycháreň, podopierali ma keď som šla už na sálu, pomohli mi vyjsť na kozu, radili mi čo a ako a počas samotného tlačenia ma morálne podporovali, povzbudzovali a niekto ma aj hladil po vlasoch 😂 aj doktorka čo tam bola ma povzbudzovala a aj robila všetko pre to, aby som sa nezranila pri tlačení.. takže všetci boli super a nemusel na nich nikto dohliadať či už pred, počas alebo po pôrode. Netreba tam muža silou mocou ťahať keď nechce ísť 😉 my ženy sme silné stvorenia, zvládneme to.

baja15
14. sep 2018

@tanicka124 ja som veľmi chcela manžela pri pôrode ale on nechcel tak som ho nenútila. Oba pôrody boli rýchle, čakal na chodbe a sestričky som poprosila nech ho zavolajú hneď po pôrode. Pri prvej mu malú ukázali keď ju niesli z pôrodu a potom bol pri mne až kým som nešla na izbu. Pri druhej nám nechali aj malú tak až kým som nešla na izbu sme boli spolu. Personál bol v pohode ale nejako extra mi nepomáhali že by nahrádzali partnera sa určite nedá povedať.

ukulela
14. sep 2018

@hettinka stastna to zena - v dobrom zavidim 🙂 tak ja prve 14 hod v nemocnici, a to som sla uz s pravidelnymi velmi silnymi kontrakciami - takze som bola vdacna aj za to, ze ma mal kto na wecko odsikovat - lebo som sa v kontrakciach lamala.

evalin88
14. sep 2018

@sissy27 mne otecko pri porode pomohol.. doktorka mu ukazala ako mi ma zatlacit na brucho.. krpec sa dusil.. aj ked personal by to tiez zvladol urcite.. nenutila som ho.. povedala som ze ak na to nema zaludok..moze kedykolvek odyst

sense
14. sep 2018

@hettinka stastna zena, ja som.stvrtpk prisla do nemocnice na vyvolanie a mala sa narodila v sobotu

sense
14. sep 2018

Mne muz pomohol,...a dost a doteraz sa vsade chvali ze bol prvy videl a drzal svoju.princeznu....

betunka39
14. sep 2018

Rodila som 5x a vzdy bez manzela.Pri prvych troch to nebolo mozne..pri stvrtom ked uz mohol tak na poslednu chvilu vycuval a pri poslednom so mnou do porodnice sirl vtedy 21 rocny najstarsi syn a moja kamoska.Bola som s nimi kym na mna neprisli silne bolesti...potom som chcela byt uz sama so sestrickou...syn a kamoska cakali na chodbe mm bol vtedy odcestovsny a prisirl az o 2 dni...pri vsetkych porodoch sa ku mbe spravali velmi pekne mili boli a vsetko bolo bez problemov...nikdy som nijakemu lekarovi ci sestram dopredu nic nedavala a ani potom...max bonbonieru...neviem ja mam iba dobre skusenosti...a co som si vsimla viac problemov mali tie rodicky co si lekarov dopredu objednali zaplatili...viac si k nim potom dovolili co sa tyka prisnosti a zvyseneho hlasu...😯

evitka83
15. sep 2018

@tanicka124 pre mna bol muz velka psychicka podpora v prvej dobe porodnej. Pomahal mi na wc, prechadzat sa s pod. Rodila som 18hodin, samu by ma asi piclo, ale ked som tlacila a doktorka mi zacala hovorit ako mam tlacit a potom ma do toho zacal buzerovat on, tak som sa ho spytala, ci sa nechce vymenit, ked je taky mudry 🤣 za mna super mat ho tam pocas kontrakcii, ale pri druhom neviem, ci uz ho na tlacenie nevyhodim von. A paradox je, ze ja som cele tehu chcela aby tam bol, on nechcel, bal sa, ja som ho nechcela tlacit, tak som si nasla dulu a postupom tehu, resp jeho pokecom s inymi kamosmi sa sam rozhodol, ze tam chce byt a dulu som musela zrusit 😊

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre