Otecko pri pôrode

bajaaaaa
30. jan 2014

Ahojte žienky, som síce len na začiatku 5 mesiaca, ale tak som rozmýšľala. Otecko chce byť pi pôrode, je to dobrý alebo zlý nápad? Máte s tým niekto skúsenosti? Ďakujem

luba28
30. jan 2014

@bajaaaaa nam to nevyslo,lebo som mala sekciu,ale chcela by som urcite ak by chcel aj otecko,...

tenerifka
30. jan 2014

@bajaaaaa ma s tym skusenost urcite viac ako 50% prispievateliek na MK a viac ako 90% zien v zapadnej Europe. Skusenosti su v prevaznej vascine pozitivne(aj v mojom pripade) 🙂

tamarka
30. jan 2014

@bajaaaaa pri oboch porodoch manžel bol a na 100% odporúčam. On sám sa vyjadril, že to bol najkrajší zážitok v jeho živote 😉

janka830
30. jan 2014

ahoj manžel bol pri pôrode, a obaja si pochvalujeme ...takže u nás super, pozitívne ohlasy 🙂

tajka1986
30. jan 2014

@bajaaaaa jednoznačne som sa za, mm bol celý čas s nami čo sme boli v pôrodnici a neviem si to vynachváliť 🙂 a ženy čo tvrdia , že keď je chlap pri pôrode tak sa páru zmení sexuálny život, prípadne že ho nejak negatívne ovplyvní to je takááá kravina 😀 Nikdy by som ho nechcela pripraviť o ten krásny zážitok, keď malú uvidí a prvý krát zaplače 🙂

janzde
30. jan 2014

manzel bol pri porode a u mna mozem len a len odporucit 😉 ja som bola velmi rada, ze tam bol, bola to pre mna obrovska opora 🙂

terezka1947
30. jan 2014

my sme boli pripraveni a aj sme pri zaciatku boli spolu,ale skomplikovalo sa to a manzel musel cakat a nacuvat za dverami,ale citila som,ze je blizko a modli sa za nas,takze mi bolo lahsie 😉

namarie
30. jan 2014

môj bol, mimo toho čo ho poslali domov vyspať, keďže malá si to kvalitne natiahla, vkuse so mnou, najmä už ku koncu mi neskutočne pomohol... a náš sexuálny život to neovplyvnilo a to som rodila v noci oproti oknu, takže on chudák videl všetko ako v zrkadle do detailov... o to viac si to dokáže vážiť....

lucikos
30. jan 2014

Je krásne nebyť pri tom veľkom okamihu života sama len s cudzími ľuďmi. Obaja budete plní emócii a šťastia. Rozhodne odporúčam.

stano4000
30. jan 2014

ja som bol pri porode. manzelka bola urcite rada, porod sa neskomlikoval tak ze by som musel odist ale syn sa narodil dost priduseny a hned ho brali do inkubatora na stabilizaciu. takze pre nas oboch dost zly zazitok, a ja citlivejsia povaha, trvalo mi par dni kym som sa dal dokopy.

andrejka1974
30. jan 2014

urcite ano, moj bol pri 4 porodoch a bolo to fakt skvele, velka opora 🙂 🙂 🙂 🙂

terezka1947
30. jan 2014

@stano4000 ...moj muz je tiez dost citlivy a ked mu ho sestricka,po tom vsetkom(komplikaciach,strate krvi a strachu lekarov a ich pobehovaniu) dala na ruky,bol tak mimo,ze hned isiel fotit a rovno z bleskom,co si potom vycital dva tyzdne,ze co ked mu ublizil....ale je to super,ked sa muzi takto aktivne zapajaju do zaciatkov rodicovskych povinnosti 😉

lalaboo
30. jan 2014

@bajaaaaa za mna ANO, odvtedy mam pocit, ze si ma muzicek viac vazi 🙂

lulistek
30. jan 2014

@bajaaaaa my sme najprv boli rozhodnuti ze nebude tatino pri porode ale napokon ku koncu tehu sme sa rozhodli ze pojde. Bol to vyborny napad. Dohodli sme sa ze bude so mnou pokym babatko nepojde von ( to som nechcela aby ma tak videl - ale bol hned v druhej miestnosti tak pocul ) a bol som mnou 7 hodin az pokym som neporodila. Mala som vyvolany porod. Zblizi Vas to a tie bolesti i ked su silne, aspon cas prejde rychlejsie a mas tam niekoho na koho sa mozes spolahnut a koho milujes.

monhla
30. jan 2014

Môj chcel byť pri oboch. No prvú nestihol ☹ Takže mám za sebou jeden pôrod bez manžela a jeden s ním. A ver mi, že ak pôjdem rodiť znovu - dotiahnem ho tam aj nasilu 😀 😀 😀
Bol mi super oporou a bola som rada, že tam pri mne stál a držal ma za ruku. Bol až do konca a dokonca držal dcérenku skôr ako ja /blbá placenta 😝 /

adelusha
30. jan 2014

Aj ja odporucam. Moj manzel bol pri oboch mojich porodoch, pred prvym bol som mnou aj na predporodnu pripravu, takze mi pri porode vedel aj pomoct, dvihal mi hlavu a drzal ma za ruku, potom ho doktor zavolal prestrihnut pupocnu snuru a pri druhom porode (nahodou s tym istym lekarom) uz iniciativne isiel sam 😵

bajaaaaa
autor
30. jan 2014

žienky ďakujem vám krásne 🙂 tak už verím že to bude dobrý nápad 🙂 dúfam že otecko svoj názor nezmenil 🙂 je pravda že aj ja som čítala na internete že to po tomto zážitku môže žena muža odpudzovať a že sa to zmení aj po sexuálnej stránke :( ale tak podľa toho čo hovoríte, som sa rozohodla že pokiaľ tatko bud chiceť bud prítomný 🙂 ďakujem vám 🙂 len dúfam že to dobre dopadne 🙂

broskilinka
30. jan 2014

moj manzel vahal do poslednej chvile ale nakoniec bol pri porode... nenutila som ho ale verila ze sa takto rozhodne... velmi mi pomahal, masiroval krize, hovoril na mna pokojnym hlasom to co som potrebovala pocut... ked bolo treba rozhodovat tak rozhodol spravne (nevedela som totiz maleho vytlacit a uz mi hrozili vselicim), ale on sa ma zastal , dodal silu a na druhe zatlacenie bol vonku 🙂.... ten okamih ako sme sa na seba pozreli a v rukach zrazu drzali maly uzlicek nezabudneme nikdy!!!!!!
a bol s nami cele styri dni v porodnici, naucili sme sa spolu co a ako a doma to bolo jednoduchsie... nemusela som nic vysvetlovat, vsetko slo automaticky...

bajaaaaa
autor
30. jan 2014

@stano4000 a ako si to prežíval?? chcela by som vedieť ako to vidí muž... je to pre muža naozaj také hrozné že by smenil svoj názor na ženu? alebo sa dá z toho spamätať a všetko je tak ako pred tým 🙂 ďakujem 🙂

ervenka
30. jan 2014

@bajaaaaa moj bol pri porode. Statocne od 7rano az do konca do 23,36, potom spal spolu s nami v nemocnici,na dalsi den rano o 10,30 vsetci traja smer domov... Do prace isiel az ked mal drobec 2 dni. 😉 A pacilo sa mi a aj jemu. Nebola som sama. Mohli sme spolu rozpravat, rozosmial ma (oslovil ma nezne-Ty moj terminator- ked som mala zavedenu epiduralku a vsetky tie hadicky) a tak. LEn moment, ked drobec uz vychadzal na svet- vtedy trochu zbledol, ale inak sa drzal. A jeho pohlad na mna ako na zenu, sa nezmenil. A ak tak k lepsiemu- vie,ze rodit (robit) deti nie je len zabava, ale vazna makacka. 😉 Prestrihol pup. snurku, odfotil drobca, bol pri vazeni, vypisal papiere a tak...

raza
30. jan 2014

môj muž bol pri mojom pôrode a ja som velmi rada.. nešlo to lahko, doktor bol hrubý a neviem si predstaviť, ako by sa ku mne správal, keby som tam bola sama... mm bol stále pri mne, strašne mi to pomáhalo, vedela som, že nedovolí, aby sa stalo niečo zlé.. potom mi povedal, že sa pred pôrodom veeeelmi bál, že to bolo hrozné pozerať sa a nemôcť mi pomôcť, ale nevie si predstaviť, že by "len" sedel v čakárni a nechal ma tam v bolestiach a strachu samu.. vraj si ma ovela viac váži, že ani nevie, ako som to mohla dokázať, no a keď to malinké voňavé bábenko prvý krát videl, išiel sa z toho zblázniť... podla mňa je to krásne, že sme sa na neho obaja mohli hneď pozerať, podržať ho.. júúj, taký bol malinký 😵 😵 😵 😵

princesspetra
30. jan 2014

Ja by som urcite brala manzela pri porode..pri nasom prvom bol pri mne celu dobu a bol mi fakt oporou..pri druhom nebol,lebo lekar chcel spravit sekciu a tam manzela nechceli pustit..nakoniec vsak sekcia nebola..lebo prisli tlaky a maly bol vonku rychlejsie ako som sa stihla nadychnut..ale urcite ked raz bude tretie,tak bez muza ani rodit nepojdem 😀😀

charlie1980
30. jan 2014

No moj chcel byt silou mocou pri porode a ja som proti. Pre mna je to cisto zenska zalezitost. Neviem, ako prebieha prirodzeny porod, lebo nakoniec sa to zvrtlo na sekciu, ale neviem si predstavit, ako by tam so mnou stravil 2dni v bolestiach, no....ani si to nechcem predstavit. A o tom uz radsej ani nehovorim, ako ho skoro vyrutilo, ked sa porezal asi 2 tyzdne pred mojim porodom. Vtedy som sa ho opytala, ze ako teda chce byt pri porode...??? Kedze som rodila vo Svajciarsku, tu je povolene byt aj pri CR, ale to uz bolo neskoro a nechcela som ho budit. Volala som az naobed, ked bolo po vsetkom.

charlie1980
30. jan 2014

No a ake nasledky moze mat pritomnost muza pri porode...kedze vo Svajciarsku je to uz skoro bezne, mala som moznost o tom hovorit s viacerymi ludmi...jeden znamy povedal, ze nikdy viac...iny zase, ze mu to nic nerobi, dokonca si to uzivali, ale napr. pocula som od jedneho znameho, kt.ma 4 deti a bol pri prvom pri porode, ze nikdy viac a odvtedy sa jej uz ani nedotkol. A dodnes ma z toho "traumu" taku, ze nikdy by sa nedokazal vyspat so zenou, babou ktora uz ma dieta. Preto ma asi 4deti od 4 roznych zien 🙂

awalancha3
30. jan 2014

.....prvy manzel nebol, lebo som prenasala a rodila na 4x, a az na ten stvrty sa to podarilo, takze po 2 neuspesnych pokusoch porodit som ho uz na treti a vitazny stvrty pokus nevolala- a tobolo dobre, nezasluzil si to..Pri druhom porode a pri druhom manzelovi to bolo ine... bol pri mne, predychaval so mnou, a ked sme tlacili tak funel a tlacil tiez... obaja doktor ajmanzel na mna v duete vrestali "este, este, este trochu".....mala som pocit, ze manzel odtlaci doktora a bude to tam rezirovat sám.....A spominame casto, bol nesmierne rad, ze tam bol... a prave naopak, nez sa hovori......bol po porode pri chuti este viac.....ale mozno to bolo tym, ze hocibol porod 8 hodinovy a vyvolavany, bol bezbolestny (fakt, nechapem to, ale bol).... urcite bude mat iny zazitok a postoj muz, ktory vidi zenu ukrutne trpiet, tazko vytlacat, hromady krvi, krik, vycerpanie...... chapem to...... bude mat az taku uctu a respekt, ze telo zeny berie ako chram..a ten je nezlucitelny so sexom.........

lindyhop
30. jan 2014

my sme boli spolu - dvojičky cisárskym. pôvodne som rozhodne nechcela, je stresmen a panikár a bála som sa, že nakazí aj mňa 🙂 ale zvrtlo sa to takto. pôrod bol plánovaný a moc dobre mi padlo, že sme boli spolu v nemocnici už deň predtým. plusom jeho prítomnosti na sále pre mňa bolo len to, že pôjde skontrolovať prckov 🙂 takže videl aj rez (vraj mu nedalo) a neomdlel a z prezentovanej podpory rodičke nebolo nič - akonáhle začul miminá, zmizol a na mňa zabudol (ale to je moja verzia,on tvrdí opak 🙂 ) na vzťahu sa nezmenilo nič - nemám pocit, ani že by si ma vážil viac alebo mi viac pomáhal, ani o zmene chuti nemôže byť reč. márne som sa snažila zneužiť moje utrpenie, všetko je ako predtým a tak to je dobre :D :D

lennicka
30. jan 2014

Aj moj Bol so mnou, hoci som vahala kvoli sebe, ci ano alebo nie. On chcel, rozhodnutie nechal na mne a Nakoniec som bola Velmi rada, ze tam Bol so mnou. Pretoze to trvalo dlho, rozpravali sme sa, smiali a boli sme v tom spolu, a hoci som si myslela, ze budem na neho zla, vobec to tak nebolo, praveze som bola uplne pokojna. Medzi nami to nic nezmenilo ;)

monika15
31. jan 2014

@bajaaaaa ja som nechcela vobec, mala som sekciu vsetci pchali mm dnuka ze chod chod ale neeeeeeee, ja som to nechcela, ani on velmi.... a este dobre ze neprisiel lebo mi blbok tlak :(pri cisarskom :(((

norwayka
31. jan 2014

Ja asi ani neviem predstavit, ze by tam nebol so mnou. Cely cas, pomahla mi, ist na zachod, prechadzat sa, sestricky zavolat a dohliadnut, ked bolo treba, masiroval ma, podal veci, ked som potrebovala. U nas 8Norsko) mal aj postel vedla mojej pri prvom porode, pri druhom a tretom mal take pohodlne lezacie kreslo, ale vacsinu casu aj tak nespal a pomahal mi. Potom aj prestrihoval pupocnu snuru...

kristina39
31. jan 2014

muz bol pri vsetkych porodoch a ja mozem len a len odporucit..je to skvela vec...a so mnou bol od zaciatku od prijmu aj na vzdycharni az kym ma neodviezli na izbu 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre