Panika pred pôrodom

6. sep 2022

Ahojte, ani neviem čo čakám, možno len podobne skúsenosti mamičiek. Mám pár dní do pôrodu, je to už druhý pôrod, takže viem čo ma čaká. Akosi sa neviem dať do pohody a chytá má doslova panika, mám obrovský strach...Prvý pôrod bol veľmi bolestivý. Pamätám si, že som povedala sestričke, že ja tu asi zomriem, že už to nezvládam. Doslova ma prepadajú myšlienky "že by som od toho chcela utiecť", myslím od pôrodu... Snažím sa ukľudniť, dať do pohody, ale akosi sa mi to nedarí. Každým dňom je to len horšie.
Mali ste to niektorá takto?

nikasekese
6. sep 2022

Ahoj. Ja som si prežila toto iste pred pár mesiacmi. Prvý pôrod bol katastrofa, druhé tehotenstvo má trápila nespavost, ktorá popudzovala negatívne myšlienky na pôrod, prežila som si muky v noci, niekedy to prerastalo až do úzkosti. Popritom som sa snažila na pôrod pripravovať, vyvarovať sa chybám z prvého pôrodu, spisala som si porodny plán, cvičila som s aniball, masirovala som hrádzu, pila som malinik atd. Noc pred porodom som nespala ani minútu a porodila som úplne v pohode, nabrala som ohromnú silu 🙂 po pôrode strach prešiel a prišlo nádherne obdobie 🥰🥰 držím palce 🍀

bela89
6. sep 2022

Bola som na tom presne takto ako píšeš.Prvý pôrod-20 hodín v bolestiach,v myšlienkach že nastala moja posledná hodina.Tiež ma pri druhom prepadala panika že čo ak sa to zase celé zopakuje.Nezopakovalo 😃 celé to trvalo asi 3 hoďky a bolo po všetkom.
Neboj nič,si silná žena,zvládla si prvé, zvládneš aj druhé... 💪

1maminkaaa
6. sep 2022

Ja vás úplne chápem. možno si väčšina ľudí bude ťukat na čelo ale ja som mala obrovskú paniku z pôrodu od okamihu ako som zistila že som tehotná. Prvý pôrod bol vyvolávaný a veľmi bolestivý. Ja som bola na tom tak zle, že som vyhľadala liečiteľa aby ma psychicky dal do poriadku, aby mi odbural ten stres z pôrodu. A pomohlo mi to 🙏 nehovorím, stále mám rešpekt ale už nie tu prvotnú paniku. Dosť pomohol aj fakt, že tentokrát som sa rozhodla pre cisársky rez, prirodzený pôrod by som druhýkrát nedala...

ildiko36
6. sep 2022

Ja som mala podobny pocit pri prvom pôrode na druhy pôrod co som rodila po 17rokoch som sa snazila pripravit a som používala anibal, a vobec to nelutujem, sice druhy porod viac bolí ako prvý lebo rýchlejšie sa zena otvortý, ale ti poviem mala som krasny porod bez nastryhu bez poranenia a bez šitia, syn mal 4,5kg.Prva kontrakcia a 2 x tlačeniea bol vonku
3.porod bol hrozny, podali oxitocin a mala som hrozne bolesti, maly sa zamotal do puocnika

kapanek1
6. sep 2022

Pred druhym porodom som zazivala presne to iste. Hroza, zas rodit. Bala som sa, vedela co ma caka. Ale tesila som sa na babatko a porod jednoducho jedneho dna prisiel. Snazila som sa ako sa dalo tlacit, rodit, pocuvat personal a moja krasna babika sa narodila zdrava, vonava. 🥰🥰🥰

autor
6. sep 2022

@bela89 ďakujem krásne, bodaj by ste mali pravdu 🙂

autor
6. sep 2022

@ildiko36 ja som dostala oxytocín pri prvom pôrode...dovtedy sa to dalo, potom to už bol des

ildiko36
7. sep 2022

Ved prave ten oxitocin je sice pre niektore ženy velky pomocnik ale nechapem preco to davaju aj ženam ktoré sa otvárajú bez problemov.
Ja viem že maš strach ale nemysli na predošlí pôrod, rovnaký pôrod mať nebudeš, ked nemáš žiadne komplikácie pocas tehotenstva uplne stačí ked pojdeš do nemocnice keď maš kazdych 10min bolesti, urob si doma pohodlie, zapni si telku, daj si teply kupel, velmi tlmý bolesť.Keď pojdes skorej do nemocnice zase ťa napoja na oxitocin.
Ked som rodila v Roznave (2.pôrod) primar mi to nedal, pri tom mi odtiekla aj voda, 2h som nemala žiadne bolesti, tolko povedal nebudeme robyt zasah do organizmu, priroda to zariadí, telo vie samo čo ma robyt.po 7h som porodila a mala som pekny porod

andrea_ff
7. sep 2022

Ahoj 😀Nedovol si dať oxitocin, iba v nevyhnutnom prípade.....
Nechaj to na prírodu. Tvoje telo vie, čo má robiť. Aj mne ho ponúkali aby to išlo rýchlejšie, ale odmietla som. strach som mala aj ja....držím palceky a mysli iba na bábätko....a každou kontrakcií si k nemu bližšie, ako keď ideš po schodoch.

autor
7. sep 2022

@ildiko36 ďakujem pekne za skúsenosť, takže pri druhom pôrode aj keď bol dlhší, ale tie bolesti boli znesiteľnejšie lebo do toho nebolo umelo zasiahnuté oxytocínom? Ak som to správne pochopila ..žiaľ mala som viaceré komplikácie počas pôrodu (v 8m ma dokonca operovali na slepák, mám zavedené stenty k obličkám ...) Dokonca mám nariadený cisársky v prípade komplikácií či dlhého pôrodu ... možno aj preto tie zvýšené obavy

autor
7. sep 2022

@andrea_ff ďakujem pekne, ja som sa počas prvého neotvárala preto mi to dali aby som nebola vyčerpaná potom

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre