Pitie čajov ako príprava na pôrod

2. jan 2022

Ahojte baby. Chcem sa opýtať ako ste sa pripravovali na pôrod a aké čaje ste pili? Viem že sa pije alchemilka a malina ostruzina ale mám obavy či to neurýchlili pôrod. Akože by sa bábätko narodilo ešte pred termínom. Máte s tým nejaká skúsenosť? rada by som sa nejako pripravovala ale bojím sa že to vyvolá pôrod skôr

petamich
2. jan 2022

pila som vsetky hnusne veci co sa dali a nepomohla mi ani svatena voda 🙂 ono sa to aj tak pije az v case, ked uz porodit pokojne mozes, lebo dieta je dovyvijane, kazdopadne ja aj tak skor verim, ze kazda porodime vtedy, ked mame a ked je dieta pripravene alebo mu pomozu, ked nic ;) tuto tabulku mam a podla nej som sla, drzim paste ❤️

autor
2. jan 2022

@petamich to všetko si použila? 😁 a k čomu sú vlastne tie čaje? Že či to nie je len na vyvolanie pôrodu ako som si doteraz myslela 😅 ja už som 35+5 🙈

zuzanockamt
2. jan 2022

Pila som pri obidvoch alchemilku aj ostružinu malinovú asi od 34.-35.tt. Pri prvom aj ľanové semiačka. Prvé dieťa sa narodilo o 3 dni skôr, druhé dieťa o týždeň skôr. Obidva pôrody síce brutálne bolestivé, no veľmi rýchle. Druhý celkovo od prvých kontrakcií asi 3.5-4 hodiny (v pôrodnici necelú hodinu). Prvý od prvých kontrakcií 14.5 hodiny (v pôrodnici 1.5 hodiny).

autor
2. jan 2022

@zuzanockamt a ako si ich pila? 2x alechemilka a 2x malina denne?

petamich
2. jan 2022

nie 🙂 to je tabulka vsetkych veci, co "existuju" ja som jedla lanove semiacka, pila alchemiku a malinik a prenasala som 8 dni, na 10. uz mi mali vyvolavat ale maly sa vypytal sam

lanove semiacka by mali pripravit porodne cesty, malinik by udajne mal vyvolat stahy maternice a tym teda skorsi porod, u mna nefungovalo 🙂 viacere baby z nasich terminoviek tiez pili a oni aj cvicili s aniballom a niektore porodili skor a ine neskor, cize ja tomu uplne neverim, skor to pre mna bolo, ze som mala pocit, ze nieco robim ako pripravu

zuzanockamt
2. jan 2022

Áno, 2-krát denne, keď som stihla, aj 3-krát, ale to málokedy.

autor
2. jan 2022

Ja mám doma sypane čaje a môžem to uvariť aj spolu či reálne musím pit každé zvlášť? Chápete čo myslím 😂

autor
2. jan 2022

@petamich tiež som chcela cvičiť s aniballom ale nemôžem tak som chcela vedieť že ako inak by som sa mohla pripravovať. Som prvorodička

zuzanockamt
2. jan 2022

Pila som každý zvlášť

petamich
2. jan 2022

tiez som pila zvlast 🙂

cimage
2. jan 2022

Tieto caje nevyvolavaju porod, len pripravia telo na porod. Baby si zvyknu robit aj naparku, alebo masirovat hradzu, cim predchadzaju natrhnutiu.

autor
2. jan 2022

@cimage áno o tom som taktiež čítala s tým by som chcela začať

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre