Po pôrode

babika020
3. dec 2022

Ahojte mám dosť intímnu otázku takže sa ospravedlňujem za otázku 😅som dva týždne po pôrode bola som šitá na štyri stehov, z priateľom by sme chceli strašne už sex 😀😀mám už jeden , lenže keď som sa pozrela do zrkadla tak neviem ako to má vyzerať či už je v pohode alebo nie lebo no je tam obrovská dieraaa a povedzme že ešte taká gulaa veľká 😳 pardón pre všetkých ktorí to musia čítať 🤣🤣ale som prvorodička

thereisabear
3. dec 2022

Počkala by som 6 týždňov...

martyzpp
3. dec 2022

@babika020 rozhodne pockat. Telo sa potrebuje zahojit. Po kontrole u lekara, ked odobri, mozete na to “vlitnout” 🤭

bobo2433
3. dec 2022

@babika020 no cez šestonedelie by si sex nemala mať .vraví to aj lekár pri prepúšťaní s pôrodnice .nemusíš byť úplne zshojena ,poranis si to tam alebo zavesdies nejaku infekciu do rany ... Snáď zvládneš vydržať bez sexu 🤷hádam ti to zato nestojí..

aurorastone2
3. dec 2022

Radšej počkaj, zanesies si zápal, infekciu a potom to bude "sranda" teprve a budeš rada ak si vrznete o pol roka

petamich
3. dec 2022

ono sa to 600-nedelie nema dodrziavat, lebo lekari su sadisti a nechcu nam dopriat sex, ma to predsa svoje dovody, prave si cez porodne cesty vytlacila dieta, maternica sa stahuje, vsetko je citlive a treba to zregenerovat 🤷‍♀️ a uz vobec nehovorim o moznych zapaloch, infekciach, rozpadnutom siti, ...ale teda ako myslis, odpoved na tvoju otazku je ano je to skoro a som si viac nez ista, ze za dva tyzdne nemozes byt uplne zahojena a nie nadarmo sa potom chodi ja kontrolu, aby lekar skontroloval ci je vsetko ako ma

lienka.7
3. dec 2022

@babika020 nepoucili ta v porodnici ze počas 600nedelia sa mas zdržať sexu? 🙈

babika020
autor
3. dec 2022

@lienka.7 práveže nie 😀😀

janezz
3. dec 2022

Úprimne, ja som bola rada že môžem chodiť, sedieť a starať sa o novorodenca. Aj pri prvom aj pri druhom. Takéto veci ma teda absolútne netrápili a ani nenapadli. Takže gratulujem k super pôrodu, keď ťa trápi to, či už si môžeš vrznút. Každopádne to 600nedelie na niečo slúži. A to je regenerácia tvojho tela. Ako ti písali baby vyššie, koleduješ si o natrhnutie šitia a zanesenie infekcie. Budeš to znášať ty, nie tvoj nedočkavý priateľ a už sa zariad ako chceš.

nevenka
3. dec 2022

My sme po tretom dietati skusili po 5 tyzdnoch, ale ja som nebola sita vobec a nebolo to este ono. Cele opuchnute, citlive, cudne, aj sme prestali. Dokonca som tam mala trochu taku slabu mykozu potom, tak som si to musela preliecovat, nic hrozne, ale po 2 tyzdnoch este zo mna lialo ako z vola a tie bolesti pri zavinovani, ani nehovorim. Ked si predstavim, ako sa mi tam ma pchat daco navyse, az mi divne doslo.
Pri prvom dietati som jedine mala nastrih a sitie, tak to sme skusili tak po 3 mesiacoch a auuuu...
Tak ja neviem, no...🤷‍♀️

lua278
3. dec 2022

Určite počkaj do konca šestonedelia.

sono2
3. dec 2022

@babika020 čo máš jeden?
Ako neverím otázke.
Niečo strašné. Koľko máš rokov? Ani riadne napísané, a keď nevieš, či už môžeš mať sex? Tu sa pýtaš, normálne si robím starosť o tvoje dieťa že či vieš čo s ním, keď nevieš sama že čo

babika020
autor
3. dec 2022

Ďakujem za odpovede, určite sa dám na vás,veru by som si nechcela ublížiť a ani infekciu zaviesť len tá chuť k sexu je neznesiteľná tak ma neodzujte za takúto otázku 😀😀 ale vaše odpovede si zoberiem k srdcu a z priateľom počkáme 😊

sono2
3. dec 2022

@babika020 tak vylízať ti priateľ môže prečo nie?
A ty mu vyfajčiš

babika020
autor
3. dec 2022

@sono2 pýtala som sa normálne nič zle na Tom není chcela som vedieť len názor, nemusíš byť taká hnusná a písať vecí ohľadom môjho dieťaťa

babika020
autor
3. dec 2022

@sono2 ja som sa pýtala slušne tak prosím prestaň písať také veci

jaskolka
3. dec 2022

@babika020 šestonedelie nie je "zo srandy" je to obdobie, v akom sa celé telo ženy dáva do stavu pred otehotnenim, hojí sa, maternica a krcek sa sťahujú.
Keď si to vezmeš, v podstate 9 mesiacov sa tam všetko menilo, presuvalo, natahovalo a na úpravu je len tých 6 týždňov.
Tak preboha, kam sa ponáhľas? Naozaj je problém vydržať tých pár týždňov? Nie len zo vzhľadu na bolesť, aká ešte môže byť, ale aj na infekcie, vieš si predstaviť, ako asi vyzerá tvoj krcek maternice? Je ešte stále pootvoreny, takže riziko infekcie je veľmi veľké.
Mimochodom, aj keby ste to napriek našim vysvetlenuam skúsili, myslím, že by bolo to pre teba vzhľadom na to, že máš tam ešte dosť čerstvú jazvu po šití, riadne bolestivé.

ivangeline
3. dec 2022

Urcite pockat 6t.

martinka13
3. dec 2022

Určite by som neriskovala. Hojenie sa môže skomplikovať a potom budete musieť čakať ešte dlhšie.

anavixy
3. dec 2022

Pane boze 🤦🏻‍♀️

54tinka54
3. dec 2022

@babika020 neriskuj ozaj.. buď rada že sa ti nástrih pekne hojí ale počkaj si až do kontroly po šestonedelí. Ja som sa tiež pekne hojila a po troch týždňoch sa mi jeden steh zapálil a začal hnisať (a to sme teda neskúšali sex ani nič). Takže ešte nemáš vyhraté, dva týždne sú ozaj málo.

zuzkaa1991
3. dec 2022

@babika020 chut moze byt ale urcite.pockat kazda z nas je ina ;) my sme tiez isli po kontrole ale.ta bolest sexu 🙈🙈utrpenie takze skoro 6mes som si vobec neuzivala

lenagawel
3. dec 2022

len dva tyzdne po a 4 stehy? fuha tak to vela stastia 🤣 ja som mala porod bez sitia a bez nastrihu, skusili sme prvy krat po sestonedeli a hned som pochopila ze to tak rychlo nepojde…mna to bolelo dost este 3 mesiace….az po vyse 4 mesiacoch to uz bole fajn

beata_k
3. dec 2022

Zeny, tato mamicka si vrzla 2 hodiny po porode 😆☝️
https://m.topky.sk/cl/13/1783663/Matka-mala-sex...

lenagawel
3. dec 2022

@janezz presne

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre