Po prepustení z nemocnice domov alebo k rodičom?

nadka01
19. feb 2008

Ahojte kocky.
Mam taku dilemu.Som prvorodicka a ako kazda zacinajuca mamina nemam o niektorych veciach ohladom starostlivosti o babo ani paru.Mamina mi chce pomoct ,ale je tu hacit.Kam ist po prepusteni z nemocnice?K nasim do rod.domu na tyzden -2 , kde maju dnu psa alebo radsej ist k nam domov?Mamina sa ma snazi presvedcit,aby som sla k nim na par dni a vsetko mi poukazuje,ale ja sa bojim,ked malicke nema este ziadnu imunitu atam maju psa.Navyse vsetky veci su u mna doma a potrebujem sa vsetko naucit na moje podmienky doma. Len mamka si to neda vysvetlit a silou mocou chce aby som bola u nich.Poradte co robit...

nadka01
autor
20. feb 2008

Dakujem kocky za nazory. Rozpravali sme sa o tom vecer s manzelom a uz sme sa definitivne rozhodli,ze pojdeme s malickou rovno domov.Ked mamka bude streckovat tak nech.Ja si uz nejak poradim.V krajnom pripade mam svokru na skok asi 500 m 🙂 aj ked mama je blizsia ako svokra...A ako to idete riesit s navstevami po porode?Vsetkym som dopredu oznamila,ze navstevy akceptujeme az po 6 tyzdnoch najskor.Samozrejme rodicia a surodenci maju vynimku,ale cudzich az po 6 tyzdnoch.Ked budu velmi otravni posleme im fotku 😀

tribitka
20. feb 2008

nadka, kedže sa naša malá narodila o 2 mesiace skôr, tak sme sa so známymi a širšou rodinou dohodli že návštevy môžu prísť až v marci, kedy by sa mala narodiť....dovtedy potrebuje malá klud.... 😵
neboj sa,zvládneš to aj sama, uvidíš...mne všetky baby hovorili aby som sa nebála že to príde samo tá zručnosť okolo bábatka.....
neverila som im, bola som v strese, ale mali pravdu..... 😅 😅

sveva
20. feb 2008

U nás každý čakal na pozvanie, Väčšinou na návštevy chodili až po krstinách, samozrejme až na najbližšiu rodinu. 😉 (brat sestra s rodinou)

katrin
20. feb 2008

Nadka, my sme isli s krpcami rovno domov. Celé tehotenstvo mi každý sľuboval (mama, tetky, babky...) ako mi budú po pôrode pomáhať, ako ma naučia decká kúpať... Keby som čakala na ne, tak decká do dnešného dňa nie sú okúpané.. Naši malí išli neplánovane z nemocnice domov (po pôrode boli na nedonoseneckom oddelení, mali tam byť do Vianoc, ale domov sme šli už 27.11, pretože išli maľovať oddelenie). Na všetku starostlivosť (domácnosť, deti, ...) som bola úplne sama, pretože manžel si nemohol vtedy zobrať dovolenku, dokonca som si aj decká z nemocnice viezla sama domov... Takže, hlavu hore, starostlivosť o bábätko určite zvládneš, niečo ti ukážu v pôrodnici, niečo vycítiš ako matka sama... Ešte musím napísať, že som bola prvorodička, bez predchádzajúcich skúseností s malými deťmi (tak malé dieťa, ako sme mali my dve, som nikdy v živote predtým na rukách nedržala 😉 )

Každopádne, odporúčam ísť rovno domov, manžel nech si vybaví dovolenku a budete na to dvaja dospelí ako rodina... 🙂 Mama a svokra môžu dochádzať, veď to dieťa si v prvom rade musí zvyknúť na domáce prostredie, svoju postieľku a nie na nejaký cudzí byt, kde bude povedzme len dva týždne...

Čo sa týka návštev, my sme prvé návštevy prijimali až po 6-tich týždňoch, aj to som to nedovolila celej rodine. Po 6-tich týždňoch prišli môj brat, jeho žena, švagor a svokrovci, naši boli už aj predtým. Vzdialenejšia rodina až po 2-3 mesiacoch (ale to len kvôli tomu, že malí boli nedonosení a boli viac ohrození ako ostatné detičky)

alififi
20. feb 2008

suhlasim s katrin, domov.
ja som tiez prvorodicka a islo to uplne v pohode. nikto mi nepomahal ( okrem muza samozrejme ) a islo to v pohode. mna by asi z niekoho * cudzieho * v byte slak trafil 😀
a s tymi navstevami sa fakt netreba panahlat, nestoji to za to riesit potom chore babo, kvoli tomu, ze sa niekto hrabe ho okukavat 😉

mimi26
20. feb 2008

zuzi, neboj zvládneš to, to sú bežné obavy 🙂 ale v nemocnici ti fakt všetko ukážu a za tých pár dní tam to natrénuješ 😅 . Ja som šla pri prvom dieťatku tiež domov. Doma je doma a zdalo sa mi to nefér aj voči mužovi, že so mnou prežíval celé tehu, tešil sa na maléhom a ked sa narodí, tak ujdem k svojej maminke.. 🙄 Ale bolo by fajn keby si ten prvý týždeň, keď budete doma , manžel zobral dovolenku, aby ste boli na to dvaja a aby si sa ty necítila sama doma a s bábom a nikde nikoho... My čakáme až v júli a tiež to tak spravíme.. 😵

fabiana
20. feb 2008

Nadka, tiež by som volila tú variantu, aby mamina prišla k vám domov, predsalen bábätko si potrebuje zvyknúť na svoje nové prostredie a aj s vecami by mohol byť problém, nie je sranda všetko prevlákať... Inak je fajn, že sa mamina prihlásila, k nám neprišiel pomáhať nikto, sami sme si museli poradiť... aj keď niekedy je lepšie, ak je človek sám... 😀 Aspoň nepočúva tie "múdre rady" a riadi sa podľa seba. 😉

dorotelka
20. feb 2008

Určite choďte baby rovno z nemocky domov, dá sa to v pohode zvládnuť, a nie je nad to, keď si tú výnimočnú atmosféru vychutnáte doma s manželom a tou maličkou bublinkou... Čo sa týka prvého kúpania a starostlivosti - materinský inštinkt Vás iste nesklame a časom budete na seba hrdé ako ste to bez problémov ustáli aj samé bez pomoci mamín. Tiež mám s maminou suprový vzťah, ale od prvej chvíle som bola precitlivelá na starostlivosť o malého a cítila somi, že ja mu dokážem poskytnúť všetko najlepšie a mama to úplne chápala a hovorila, že ona bola pri mne a mojej sestre úplne rovnaká. 🙂 Avšak niekedy sa stane, že okolnosti prinútia napr. po cisárskom, prípadne po náročnom pôrode požiadať o pomoc pri starostlivosti o baby.. Nie je na tom nič nenormálne, určite to neodcudzujem.

anka.
20. feb 2008

Taky si myslím, že lepší je jít rovnou domů. Máma mi též nabízela, jestli nechceme jet z porodnice k nim (i s manželem) třeba na 6 týdnů... 😨 no, řekla jsem prostě "ne". Myslím, že budu chtít být sama s miminkem a manželem v soukromí - přece jenom jsme rodina. A z tech návštěv mám taky celkem strach...všichni se už teď jenom třesou 😝

berynka
20. feb 2008

Ahoj,
mám stejný názor jako většina... že je lepší jet z porodnice domů a do jiného prostředí až tak po šestinedělí. Nejslepší je se s miminkem sehrát hned doma (přebalování, koupání, kojení atp.). Než nejdřív si zvykat u tchýně nebo mámky a pak po pár týdnech ve svém.
Co se týče péče o mimi, tak to snad zvládne každá z nás a maminky můžou pomáhat s vařením, žehlením a procházkami s kočárem.
Já byla po příchodu z porodnice jen s manželem, který je ochoten vyplnit každé moje přání, bohužel hned první víkend musel pryč, ale dalo se to taky v pohodě zvládnout 😉 .

karthur
20. feb 2008

Ahoj,
ja myslim, ze rob ako citis, ja by som rada sla domov, my sme aj sli k nasim a psov mame doma 3 a 4 deti a bolo vsetko v pohode.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre