Pocity pred termínom

mirkava
1. mar 2014

Ahojte baby, aké ste mali pocity cca týždeň pred termínom? Mám občas bolesti v podbrušku ako ked mam dostat ms a tvrdne mi bruško a nikedy ho mám také "ťažké" ako keby chcelo spadnúť 🙂

cerez
1. mar 2014

Bruško ti už klesá a bolesti v podbrušku sú normálne. Môže to byť čochvíľa. Vidím, že máš krásny dátum pôrodu. To by si si dala sama krásny darček ku dňu žien. Držím ti palčeky!

sabina1975
2. mar 2014

ahoj ja som rodila 5.11 tretie dieta bola som v 42 tt a ked mi rano na pasoch sesticka povedala ze aha kontrakcia tak som na nu cumela jak puk ja som myslela ze mala ma kopla nemala som ziadne zvlastne pocity nic a babula sa narodila o 13.10

januska62
5. mar 2014

@sabina1975 ahoj aj ja som mala vcera na pasoch kontkrakcie o ktorych ani neviem pretoze nic ma nebolelo a predychavala som palenie zahy 😀 jedna bola kolo 50tky a ostatne len take malicke kolo 20 ale nic..mala by som ich citit? aspon tu velku nie? ved pri porode je okolo 100 ci sa milim? ako to je?

sabina1975
5. mar 2014

@januska62 v tomto ti neporadim ja neviem ake hodnoty mali moje kontrakcie ale ked som uz citila tlaky tak mi sestricka povedala ze este netlacit ved kontrakcia neni taka silna a mala sa narodila 7 minut po tom jej vyroku

erickaa
5. mar 2014

@januska62 ja som okolo polnoci, čiže 7 hodín pred porodením mala kontrakcie okolo 70 a iba mierne to bolelo, ako silnejšie menštruačné kŕče. Potom prišlo to pravé orechové, ale to už som mala epidurálku. Potom som necítila ani 100-vky, iba som si pozerala na monitore, kedy je kontrakcia, lebo som musela predýchavať (aby bábatko malo dosť kyslíka).

mirkava
autor
5. mar 2014

@erickaa ahoj, píšeš ze si mala epidurálku. Ja mám termín v sobotu a mám všetko pripravené na epi takze ak bude treba tak mi ju pichnu. Dala by si si ju znova? Inak mala si pred porodom poslíčkov? 🙂 V noci som mala pocit, ze uz budem rodit bolelo ma dost podbrusko a krize a rano som mala taký stah, ze som myslela ze to uz bude, ale prešlo to 😲

erickaa
5. mar 2014

@mirkava Jasné, ja mám iba pozitívne skúsenosti s epidurálkou. Aj mi ju dobre pichli, skoro som necítila, zabrala ako mala a ani sa mi nestopli kontrakcie. Teda prvé 2 sa mi tak znížili a potom mi nabehli zasa naplno. Asi po 2 hodinách mi znova dopichli, keď už som začala cítiť bolesti, ale to už bolo chvíľu pred pôrodom. Pôrod som potom cítila dosť, ale hlavne skôr tlaky ako nejakú ukrutnú bolesť, ale aj to trochu bolelo - nepopieram. Lebo to už je asi megabolesť. Šitie som cítila tiež, ale nič hrozné, dalo sa prežiť. Neviem si predstaviť tie bolesti bez epidurálky a dúfam, že teraz pri druhom pôrode to bude tiež také v pohode.
Poslíčkov som nemávala vôbec a tom som rodila 40+6. Až v ten deň, ako som porodila mi nabehli také menštruačné bolesti sem-tam, ani som tomu nevenovala pozornosť. Behala som po schodoch, nech už to príde. 😀 Ale brucho mi tuším tvrdlo riadne ku koncu..

silvinuska6
5. mar 2014

osobne ja som mala ako píšeš cca týždeň pred nenormálne bolesti ani chodiť som nevedela každy krok pre mna neskutočna bolest bola ....bolo to ešte horšie ako samotny porod cesta na wc trvala 15 minut s plačom 😀 lekar že to sa mi len panvove kosti roztahuju no hrozne to bolo pre mna samotny porod ked zacal tak to bola rychlovka 😀

mirkava
autor
5. mar 2014

@erickaa tak som veli rada, ze som si dala vsetko pripravit na tu epi 🙂 ved preco tak trpiet ak sa to da aj lahsie 😵 Ja mám poslíčov uz asi týzden a stale čakám ze uz uz to príde a stále nič 😨 Ako prvorodička mám trošku strach, ale ved uz drobček musí nejkao "vyjsť" 🙂

mirkava
autor
5. mar 2014

@silvinuska6 to važne až tak? Ojoooj tak mna to chytá hlavne v noci, zobudím sa na bolest krizov a podbruska a na stahy a uz sa "teším" ze uz sa to skonci, ale ono to stale prejde a nic a uz mam len 3 dni do termínu 🙂

sonka_d
5. mar 2014

@mirkava Prve dietatko som rodila bez epi, bola kupena, ale odmietla som. Bola som uplne v pohode. Jasne ze to bolelo, ale mala som pocit, ze sa to stale da. Babo sa narodilo uplne v poho.. pri druhom som epi nekupila, ze naco a dala by som za nu cokolvek.. mala som megabolest vyse hodiny a medzi kontrakciami som uz odpadavala- nazvali to ze spala.. nakoniec to dobre dopadlo, mam dve krasne deticky, ale epi je dobre mat v zalohe urcite.. drzim palce baby..

zara0201
5. mar 2014

@mirkava Ahoj. Presne tyzden pred terminom- poslickovia, ako silne ms bolesti. Ale iba jednorazovo a potom nic. Tri hodiny pred prasknutim vody sa mi na brucho vysplhal nas yorki a lahol si navrch 😀
Voda mi praskla o polnoci, kontrakcie na zazname boli, necitila som ich vobec. Az ked mi napichli infuzku- urychlovacku rano o desiatej. O stvrt na dvanast na obed sa narodil.
Drzim paluchy!!!!

silvinuska6
5. mar 2014

@mirkava ono u každého to je iné pre mna osobne to bolo velmi bolestivé chodiť som poriadne nevedela šak tolko som sa naplakala v noci ako som zaspala tak som rano vstala lebo som sa ani pohnut nevladala ....pre mna vseobecne od toho 7-8 mesiaca bolo tehotenstvo velmi nepríjemne .....a pôrod samotný nebol až taký hrozný ...už ked som bola na sale tak to bolo take dramatické ale v pohode sme to s drobcom nakoniec zvladli

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre