Podstúpila niektorá z vás sterilizáciu pri pôrode?

nikolet_89
5. júl 2019

Ahojte kočky nenašla som za posledné roky informácie o tejto téme tak zakladam. Chcela by som sa spýtať podstúpila niektorá z Vás sterilizáciu pri pôrode? Ak áno aké sú skúsenosti, zotavovanie prípadne cena? Viem všade je inak, ale aspoň cca. Taktiež ma zaujíma aký je život hlavne sexuálna stránka či ako by nič, alebo strata chuti či citlivosti všetko čo Vás napadne sa mi zíde. Ďakujem

macko1007
5. júl 2019

@nikolet_89 ahoj sice nemam osobnu skusenost,ale dost casto robievaju dr sterilizaciu pri cisarkych

evittam
5. júl 2019

@macko1007 Ano ale tiez to musíš nahlasit ze ju chces a poziadat gynekologa. Ten vypise žiadosť,caka sa mesiac a az potom je to mozne. Neurobia ti to len tak,ze povieš pri pôrode.

sunshine1311
5. júl 2019

@nikolet_89 bola mi odporúčaná gynekologičkou počas tretej gravidity. Mala som plánovanú sekciu ,aj predchádzajúce pôrody boli sekcia... Dala mi čas na rozmyslenie ,keď som súhlasila ,vypísali sme tlačivo ,ktoré som následne doniesla do pôrodnice kde som sa rozhodla rodiť ,tam mi tlačivo musel potvrdiť primár gyn.-pôr. oddelenia a následne aj riaditeľ nemocnice. Mnou podpísaný súhlas so sterilizaciou musel byť minimálne mesiac pred týmto zákrokom a v ten deň som ešte znova musela podpísať papier ,že súhlasím.Je to pre to ,aby bolo jasné ,že pacientka bola riadne poučená , a že nebol na ňu vyvíjaný nátlak. Takže počas sekcie mi urobili aj sterilizáciu ,čiže neviem posúdiť rozdiel ,všetko po prebehlo rovnako ako predchádzajúce dva cisárske. Neplatila som vôbec nič keďže išlo o sterilizáciu kvôli zdravotnému stavu ,ale viem ,že je to rôzne. Teraz som dva roky "po" a všetko je ok,nepozorujem žiadne zmeny. Jedine ,ale neviem či to má s tým súvis ,že počas svojich dní veľmi krvácam.Čo sa týka sterilizácie samotnej ,dnes ľutujem ,že som súhlasila ,ale to sú moje individuálne pocity. Je to na každom,aj ja som mala čas na rozmyslenie ...

nikolet_89
autor
5. júl 2019

@sunshine1311 chcela by si 4te dieťa?

zabka1987
5. júl 2019

@sunshine1311 prečo by si už do toho nešla? Tiež zvažujem, že by som si dala

sunshine1311
5. júl 2019

@nikolet_89
@zabka1987 ako som písala ,je to naozaj individuálne. Určite to nie je pravidlom ,ale u mňa nastala situácia hneď po pôrode kde som oľutovala ,že som sterilizáciu podstúpila.

pininka1
5. júl 2019

Ja som si dala urobiť sterilizáciu pri treťom pôrode, tretí cisársky. Keď mi to doktorka navrhla,nechcela som o tom ani počuť, ale nakoniec zlé výsledky z hematologie ma presvedčili. Nič nenastalo,žiadna zmena, žiaľ aj menzes mám naďalej taký nepravidelny aký som mávala celý život. Pretože sterilizácia neurobí nič s hormonami, je to iba blokovanie, ten vajecnik nevie že na konci je laserom prerezany. Takže za mňa, žiadna zmena ani nič podobné, akoby som to ani nemala.

silesias
5. júl 2019

Mám aj ja. Su tomu už tri roky a som maximálne spokojná. Robili mi pri treťom pôrode ( rodila som cisárskym kvôli vážnej dg počas tehotenstva ) som maximálne spokojná. Žiadny rozdiel pred a po dokonca s manželom si to lepšie užívame lebo vieme, ze sa nič nemôže stať.
Riešila som to už cca v šiestom mesiaci tehu. Tie papiere sa vypisujú výrazne dopredu a potom ešte pred pôrodom. Robia to kvôli tomu že kedysi si to veľa žien dalo spraviť a potom sa súdili s nemocnicou.
Keby som sa mala rozhodnúť znova tiež by som takto volila. Ale u mňa zohráva úlohu aj vek. Mám tesne pred štyridsiatkou a tri detičky vyše hlavy plus posledný drobec má problémy.
My sme spokojný všetci 😂

macko1007
5. júl 2019

@evittam jasne to viem,ja len ked sme chodili ku porodom tak to robili popritom..je to zalezitost par minut

katkaseiner
5. júl 2019

Sterilizácia sa teda u teba môže urobiť bezplatne. Pri druhej gravidite mi to tiež ponúkol gynekológ. Papiere treba doručiť do nemocky minimálne mesiac pred pôrodom. Nakoľko máš zdravotnú indikáciu a ďalší pôrod sa už neodporúča, je to zadarmo. Ja som do toho nesla preto, že tiež som nič konkrétne nevedela vygooglit ako to je po sterilizáciu, ale ja som mala zatiaľ len 2 tehotenstva a teda 2 cisárske. Myslím ze sa o tomto ešte veľmi nehovori

nikolet_89
autor
5. júl 2019

@katkaseiner ja som mala dva prirodzene teraz pôjdem koly tomuto hlavne na cisarak tak snáď

mravvcek
5. júl 2019

A baby existuje nejaky papier oficialny? Mne gynekolog povedal,ze to mam napisat normalne na papier,hlavicku a pod to,ze ziadam o steliziciu...

katkaseiner
6. júl 2019

@mravvcek je na to tlačivo. Mala som všetko vypísané ale nakoniec som to cele zrušila. Mne to prišlo príliš konečne riesenie

bodkolienka81
6. júl 2019

@nikolet_89 pocas cisarskeho, zdarma, par minutova zalezitost. Ziadne zmeny nebadam. Ziadost davala porodnica, podpisane min 30 dni pred zakrokom. Za mna spokojnost, ale mam uz vysoky vek a pocet deti, kt som chcela

pininka1
6. júl 2019

@mravvcek presne tak, je na to tlačivo, ma to asi tri alebo štyri strany, kde to aj on podpisuje

tina1988
Autor odpoveď zmazal
Zobraz

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre