Pohyby vášho bábätka tesne pred pôrodom

tatianka79
12. nov 2012

Ahojte, som na konci 41 tt a dnes rano som bola na pasoch,kde bolo vsetko ok a poslali ma domov, v stredu ma vsak budu hospitalizovat, bude to 9 dni po termine. Maly ke KP takze to s velkou pravdepodobnostou bude sekcia. Mna vsak velmi zaujima ake ste mali alebo mate pohyby tesne pred porodom, pretoze moj maly v poslednych dnoch kope a kruti sa, zacne to poobede a do vecera je teda riadne aktivny, co bol aj takmer cele tehu ale teraz 🙂 Upokojuje ma to, ze v piatok aj dnes rano bolo na okzazname vsetko ok...Dakujem za kazdu odpoved 🙂

skarabeus1111
12. nov 2012

Ahoj, ja som mala prveho syna KP, sekcia nebola.... nestihli.... co sa pohybov tyka, moj maly bol presne opacny, par dni pred porodom, asi tyzden, pohyby boli minimalne 🙂 ... len aby ma upokojil, ze je v brusku a viac nic 🙂 .
Drzim palce, nech to mate za sebou cim skor 🙂

pakin
12. nov 2012

ahoj, v den porodu som uz necítila kopanceky len kontrakcie (40tt). Zacalo sa to o 08:00 a maly bol vonku az 16:20 🙂

nicky07
12. nov 2012

@tatianka79 ja som cítila tiež len minimálne pohyby len keď som si uvedomila že už dlho nič a vyľakala som sa tak sa trošku pohniezdil aby som vedela že je v poriadku. Posledné 2 dni som mala dosť bolestivé pohyby také ostré akoby sa odieral o moje kosti čo sa vlastne aj vysvetlilo - nemala som už žiadnu plodovú vodu a drobček už bol na sucho a musel urýchlene von... 🙂

verronicka
12. nov 2012

@tatianka79 ahoj, ja som citila pohyby uz cca posledne 2 tyzdne take intenzivnejsie aj som citila ako sa tam kruti 😀 ...tesne pred porodom ani neviem, lebo to som uz citila skor kontrakcie...ale ja som to mala sup sup priala by som kazdej mamicke taky porod. Ked ma dali na salu o 2,5 hodinky uz bol vonku 🙂 (a take uplne fest kontrakcie som mal len tak poslednu hodinku)

niquska
12. nov 2012

@verronicka a ja ze to nieje normalne ze sa mi mala tak strasne vrti a hybe a som v 39tt uz to trva vyse tyzdna ale dava take udery pod pas ze az niekedy nemozem spavat celu noc...akurat zajtra idem do poradne a chcela som sa dokyho toto spytat ci je vsetko ok 😉

verronicka
12. nov 2012

@niquska opytaj sa radsej samozrejme Dr. ak citis, ze to je vela....ale mozno to dava len babatko najavo, ze uz pojde onedlho von 😀 ...ved cas uz aj ma pomalinky...tak drzim palceky 🙂

niquska
12. nov 2012

@verronicka ved vsade citam ze treba sledovat ci sa babo za hodinu 10x pohne no jamozem sledovat kedy sa 10minut aspon nehybe éD no spyta a von uz by teda mohlo ist uz sme nakonci aj so silami 😵

vocko3
3. dec 2012

ahoj ja som 7 dni pred terminom, mala sa hybe stale dost intenzivne ale co mi je divne je jeden druh pohybu, ktory nechapem. Mali ste niektora pocit akoby sa babatko v brusku triaslo akoby mu bola zima alebo malo nejaku triasku? Okrem klasickych kopancov a prevalovania sa obcas tak na kratku chvilku cela zatrasie jemnymi traslavymi pohybmi ako ked sa vy strasiete od zimy. Je to normalne?

franina
3. dec 2012

@vocko3 ja to tiez mávam, tak hádam je to ok...

leilab
4. dec 2012

@vocko3 aj ja mam par dni pred terminom a moj maly sa strasne moc vrti a kope a tiez ho obcas tak zatrasie akoby od zimy 😕 ale ja si uz z toho nic nerobim 🙂

vocko3
5. dec 2012

no tak pytala som sa na to doktora v poradni a povedal ze s takymi pohybmi sa este nestretol 🙂 takze mi neporadil ale ze snad je to v poriadku

zuzana127
5. dec 2012

aj moj maly kope a sem tam ho striasa ako od zimy a este mava aj stikavky. som v 36tt a nechce sa otocit dolu hlavickou. :(

kadan
10. dec 2012

@zuzana127
ahoj môj malý je otočený už od 30 tt čo som zostala dosť prekvapená že tak skoro a doktor mi hovoril že do 38tt má kopec času na otočenie tak nezúfaj 😉

kadan
10. dec 2012

@zuzana127
ozaj a čo cítiš keď má štikútku?
ja som bola na ultrazvuku, akurát ju mal ale nič som necítila

zuzana127
10. dec 2012

@kadan citim take pravidelne mykanie v brusku nejakých 5min a potom to prejde, je to aj vidiet, brusko sa trochu natriasa.

ninus2009
22. jan 2013

ahojte som v 28tt a na poradni mi povedali, že malinká sa mi už dáva dole, aby som viac oddychovala a ležala, sa bojím, aby sa niečo nestalo, nemáte s tým niekto skúsenosť, dakujem

0909116700
11. dec 2019

Ahojte 😇chcela by som sa spýtať som v 38 týždni a stále má bábo kope niekedy je to až bolestivé ...no niekdy my tuhne aj bruško??

ninka2014
24. jan 2021

C

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre