Ponožky pri pôrode

9. aug 2022

Ahojte, viem blbá otázka ale mňa by zaujímalo či je možné mať pri pôrode na sebe ponožky? Mne sa extrémne vždy potia nohy a keď som v strese o to viac.

zuzzinkaa
9. aug 2022

Myslím že v tej chvíli budeš riešiť niečo úplne iné než spotené nohy. 😅 Ale teraz vážne, musela som sa zamyslieť, a som si úplne istá že som bosé nohy nemala 🤔

andrejka211
9. aug 2022

Ja som mala pri oboch 😂...a nikto nič nehovoril a dole by som nedala ja sa bridim chodit bosa 😂

anavixy
9. aug 2022

Môžeš kľudne mať ponožky 🙂

liloastitch
9. aug 2022

Pri normálnom neviem ako to chodí, ale teda po sekcií mi zlatá sestrička ešte na operačke natiahla ponožky lebo neznášam bosé nohy. Mala som ich dopredu nachystané 😃

maribell
9. aug 2022

Fúha, tak to budeš riešiť úplne niečo iné.. Ja si ani náznakom nespomínam, či som mala ponožky 😅 .. Ale môžeš ich mať určite 😁

nevenka
9. aug 2022

Vies co, prvy raz som rodila koncom novembra a bol to dost rychly porod, cez porod som ponozky isto nemala, ale potom mi ostala strasna zima, ladove nohy, tak mi sestricka povedala, ze nech sa dobre prikryjem a mozem si dat ponozky, doniesla mi z kufra. Ja som ladova v kuse. To bola moja zachrana vtedy, fakt. A druhy porod bol pocas horucav, to som nemala ponozky isto, ani mi pri porode nebolo treba. Treti porod v zime a hoci to bolo nedavno, neviem, ci som mala ponozky, asi nie, az na izbe som si dala - na chvilku, kym som sa zohriala. Ale tam na izbach bol hic...ci v lete, ci v zime.

mariet24
9. aug 2022

Ja som ponožky nemala určite, lebo si pamätám že po pôrode som prosila pôrodnú asistentku či by mi obula moje teplé hunate, mala som ich pripravené v taške a mala som úplne ľadové nohy. Myslím že hlavne aby vám bolo pohodlne...

anavixy
9. aug 2022

Neviem, prečo by mala vtedy zasadne riešiť niečo iné, veď si nechce dať ponožky až na tlačenie 🤷🏻‍♀️ Ženy zvyknú byť lucidné aj v druhej dobe, keď jej tak bude pohodlnejšie, tak si nájde čas aj na ponožky v predstihu 😃

zuzanka.zuzu
9. aug 2022

hmmmm ja teraz naozaj premýšľam čo som mala na nohách, že či topánky áno alebo nie... a keď nie tak kedy som sa obula a kedy vyzula 😀 ja si to fakt nepamätám 😀

srferreira
9. aug 2022

Uprimne, teraz som sa tak zamyslela a neviem ani ci som ich mala, alebo nemala 😂

sima1415
9. aug 2022

Ja som mala lebo z duše nenávidím keď ich nemám ešte aj v lete s nimi spím :D

kathyvg
9. aug 2022

Ja som mala ponozky 🙂 ale bolo tam vsade dost teplo podla mna 😄

mamamasama
9. aug 2022

Mala som ružové s alpakami 😅 doteraz ich mám odložené 😁

anavixy
9. aug 2022

@zuzanka.zuzu hahaha topanky urcite nie 😄😅 aj ponozky ma fakt minimum zien, moja kolegyna ma nocnu moru zo spinavych ponoziek rodiciek (stane sa 🥲), ja som si robila parafinov zabal praveze nech si neurobim hanbu 🤣 a lakovala som si nechty den pred nastupom do nemocnice, co sa fakt hodilo, kedze som napokon mala sekciu (pri operacii by mali byt nechty nenalakovane) 😄💁🏻‍♀️

biankaaaa
9. aug 2022

Ja som mala😄

zuzana2299
9. aug 2022

Ja som mala ponožky.

ibrunova
9. aug 2022

Ja som si ich musela dať dole, boli mokré od plodovej vody 😂

leuska0910
9. aug 2022

Mala som, a este stale ich mam, vzdy si na ten porod spomeniem ked si ich dam😇 zlte s melonikmi😄

svetlonos
9. aug 2022

Ak stihnes, urcite si ich daj 🙂 Ja som mala nachystane ale nestihla som, mne bola po porode zima a hlavne od noh. A neboj, spotene nohy ti budu uplne ukradnute v tych momentochv😂

lienka.7
9. aug 2022

Mala som kým ma neposlali do sprchy. Tam ma chytili kontrakcie. Bola som rada ze som na seba nejako natiahla košeľu, vyšplhala sa potom na kreslo a tam vzdychala 🙈 doletela PA ze coze sa deje, kukla ma a ze rodiiiime. Ani neviem, ale tuším som prešla dokonca bosa šľapky som nechala v kúpeľni 🤣 tuez som zmrzlos, dokonca na vizite som mala také tie hunate a prednosta sa ma spýtal ze ci malo kuria 🙈🤣

bajka16
9. aug 2022

Kokso ja ani Neviem, či som mala alebo nie. Nepamätám ani pri druhom, ani pri prvom, netuším 🤣 dobre mám nad čím premýšľať celú noc. 🤣 Kriste mala som ich či nie? 🤔🤯

ibrunova
9. aug 2022

Teraz mi napadlo. Neviažu sa pred pôrodom nohy obväzom?

anavixy
9. aug 2022

@ibrunova iba pri SC, pripadne rodickam s trombozou, krcovymi zilami apod.

ibrunova
9. aug 2022

@anavixy Lebo ja som bola pred týždňom na operácii a vŕtalo mi v hlave, či si mám nechať ponožky. A hneď ráno prišla sestrička, že ponožky dole, ideme zaviazať nohy 😃

mikadooo
9. aug 2022

Áno, môžeš mať ponožky. 🙂. Nikto to tam nerieši pri pôrode 🙂.

1mina
9. aug 2022

Pri prvej si nepametam asi som nemala lebo som chodila stale zo sprchy do sprchy, a pri druhom som mala kedze to ma vyzuvali zo zimnych topaniek sestricky na porodnom stole len mi ich stiahli aj nohavicky a nic vyse sa nestihalo 😂

ajsha123
9. aug 2022

Ak ti na nohy nebýva zima, tak si nedaj. Ale ak býva, tak si daj, aspon kotnikove... Nikomu to nebude vadiť a ty aspoň neprechladnes...

lenlenulik
9. aug 2022

Jasné, ja som mala pri oboch pôrodoch hrubé ponožky,lebo mi bola zima. Nikto to v tej chvíli neriešil

zuzinka888
9. aug 2022

Kludne mne byva na nohy zima tak a ked mi tiekla infuzia tam mi mile sestricky navliekli.🙏🙏🙏

mamatroch
9. aug 2022

Ja som mala pri vsetkych troch... Pri prvej ma plasili, ze porodim predcasne, ze ved som otvorena na 4 cm... Tak ma zavreli na rizikovom, po kontrakciach ani chyru ani slychu... Tri tyzdne som tam kysla... Ked ma potom konecne vyslali na OTT, ci mi to spusti kontrakcie a ako bude babo reagovat, dala som si take pekne ponozky, ze ak zacnem rodit, bude mala zvedava, co za pekne ponozky to mam a rychlejsie sa vyplazi... A aj tak bolo, o tri hodiny bola na svete 🤣 ...evidentne motivovana zvedavostou na mamkine krasne ponozky 🤫🤭
...pri druhom sa ale manzel cudoval, ze ci budem v ponozkach rodit... Hovorim mu, ze ci si mysli, ze doktorku to bude zaujimat, ci mam ponozky... Si to predstav ze "...a ked som bola pred 10 rokmi pri porode tej... No vies, tej s ponozkami..." 🤦

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre