Poôod sa nechce spustit prirodzene

andrea_ff
23. apr 2019
Dobry den mamicky. Viem, ze mi moc nepomozete ale moja nervozita narasta kazdym dnom a idem sa zblaznit. 😰😰😰 26.4. mam termin porodu a uz cca 10 dni mam stale nejakych poslickov....aj pravidelnych.... a stale si myslim, ze uz zaciname a potom sklamanie...ze sa intervaly predlzuju az skoncia. Vacsinou je to vecer, v noci a tak ani kludne nespim. Mam maleho syna 20 mes. a kvoli tomu som v pozore, aby som stihla zavolat moju mamu na strazenie a aby som sa dostala s muzom v spravny cas do nemocnice. No ale vlastne co ma trapi, ze si velmi velmi zelam rodit prirodzene bez zasahov lekarov. Prvy porod taky bol a dalo sa to vydrzat... pri druhom tehotenstve som bola az do teraz v klude, lebo som planovala, ze to takto zopakujem. Lenze ako sa blizi termin a mala nie a nie sa rozhybat...zacinam mat az panicky strach z vyvolavacky, alebo cisarskeho rezu. Vobec s tym niesom stotoznema a kazdy novy den si poplacem... ked vidim ze stale nic. Pijem caj z ostruzliny, cvicim s aniball, som aktivna, chodime na prechadzky, davam si horuce sprchy alebo kupel, sex a jednoducho nic nic nic. Uz sa normalne dostavam do stavu, kedy sa prestavam tesit na malu. Co do teraz som bola naladena tak, ze ked som si myslela, ze to uz ide...tak som sa tesila na babo ze uz to bude. Teraz citim skor opak. Ako rukojemnik vo vlastnom tele, ktory sa dostane do ruk lekarom a napichaju ma svinsvom a potom budem mat svinske bolesti. Sorry za uprimnost, ale fakt som zufala. A viem, ze ani tu na mk a ani doma mi nik nepomoze. A viem, ze mam byt trpezliva...ale nedokazem sa zbavit tejto negativnej energie, ktora mi zobrala radost zo vsetkeho teraz ku koncu tehu. Takze som sa vlastne vyrozpravala aspon. Moj muz ma chape..a je mi oporou...ale uz mu iste aj leziem na nervy...a rodina furt ze ako sa citim? No ako? Ako pred popravou...
Som jednoducho zufala a mrzi ma najma to, ze dva tyzdne do zadu som mala sebavadomie a citila som sa vnutorne pripravena a silna na vsetko. A teraz citim, ze tu silu stracam a tak velmi ju potrebujem..... aj teraz a aj potom, ked budem mat dve male deticky.
Dakujem za precitanie ♥️
jaroe
23. apr 2019
@andrea_ff prezivala som to podobne, tiez som bola z toho na nervy. Vsetky 3 deti sa mi narodili po termine cca 2-8 dni, ale len 1 bolo treba nasilu vyhanat, resp. neviem, ci naozaj bolo treba, ale lekari nechceli cakat, hoci nebol ziaden problem. Skus sa nestresovat, uz sa ti to sice blizi, ale este stale mas cas a porod sa moze kedykolvek rozbehnut. Nakoniec sa ti to mozno podari stihnut aj bez zasahov lekara. Drzim palce.
mogaa
23. apr 2019
@andrea_ff tak čo viem tak veľakrát je cisarák vyslobodením🙂zatiaľ nestresuj, si stále v termíne, zatiaľ neprenášaš🙂
nini1010
23. apr 2019
Vies co,najdi si nejaku robotu.Cokolvek,co ta zabavi a stravis pri tom nejaky cas.Lebo teraz len cakas.A sustredis sa na cakanie na porod a deptas sa lebo mas skratka strasne vela casu evidentne.Keby si mala co nanrobote tak nemaa tolko casu na dumanie a pride to ani sa nenazdas.
zeytin
23. apr 2019
Neboj, este stale mas par dni do terminu a ak aj neporodis presne, par dni ta nechaju prenasat. Obe baby som porodila presne na termin, maleho som prenasala. Porodila som den pred planovanou hospitalizaciou, bez vyvolavacky, uplne prirodzene. Drzim palce, je to normalne, ze to chces mat za sebou, ale vsetko je to o tvojom nastaveni... Mysli pozitivne. Ja som chodila posledny tyzden vzdy peso az na 8 poschodie, tepla sprcha a seeeeex 🙂
atislava9
23. apr 2019
Mne pomahalo nastavenie sa, ze dieta jednoducho vie, kedy von 😉 moj mal prvy termin podla PM 12.2., okrem toho kopec dalsich skorsich terminov, kedy som cakala, ze uz to bude. Nakoniec sa vypytal presne 12.2. A kedze sa neotvaral krcok, museli mi urobit cisarsky. Tiez som pila ostruzinu, jedla lanove semienka...niekedy proste veci nejde ovplyvnit 🤷‍♀️
natalipor
23. apr 2019
@andrea_ff ahoj, nepomozem ti, ale ked som to citala, tak skoro presne dnesne moje pocity... Preto ti dakujem za komentar 🙂 termin mam zajtra 24.4, ale naladou som to na tom bola dobre veru pred tymi dvoma tyzdnami. Asi som si prilis sugerovala, ze po Velkej noci je maly s nami... a zatial nic, moje telo akoby sa ani na nic nechystalo 😞 na rozdiel od teba ani neviem co su to poslickovia... cez Velku noc sme sa prechadzali s manzelom kazdy den 8-10 km... nic... Velmi sa bojim prenasania a vyvolania, bojim sa aby bol maly v poriadku, aby nebol velmi velky, ked ostane dlho v bruchu atd.... ach jaj, dnes uplna depresia 😞 vsetci na nas myslia, a pytaju sa ako, kedy... a ja nic... skusala som vsetko (sex, caj, anibal, drepy, chodza...) niekedy asi nic nepomoze. Drzim nam palce, aby sa to spustilo cim skvor a prirodzene! ❤
andrea_ff
autor
23. apr 2019
@natalipor ved to. Ja som mala aj v piatok od rana aj potom v sobotu vecer...ze je to naozaj tu. Kvoli sviatkom bol manzel doma. Mamu som zavolala..takze sa venovala synovi...a ja som sa sla prechadzat nedaleko a polievala som zahradu a pekne som citila bolesti sem tam....vsetko pekne poriesene.... dieta v dobrych rukach a ja v super nalade. Potom som si sla dat kupel a nic....tesila som sa...ze kym by som bola v nemocke.... kazdy by bol doma cez sviatky a syn by bol s rodinou. Teraz je utorok....kazdy siel do prace....a depka. Ale musime sa vzchopit a kedze vyvolavace nefunguju...tak kaslem asi uz na to a skusim podla rad sa upokojit a nemysliet na to...este mame nejaky cas. Faktom zostava...ze umelo vyvolaneho porodu sa bojim ako smrti. Nic dobre som na to necitala...same komentare o ukrutnych bolestiach.....
asia83
23. apr 2019
@andrea_ff Ešte máte tri dni do termínu, nechápem, prečo stresujete. Keby ste tri dni po termíne, to je iná reč. To už asi hormóny pracujú.
barbellka
23. apr 2019
@andrea_ff tym stresom, ktory si sama momentalne vytrvaras blizis sama sebe a babatku viac ako tie lieky, ktorych sa bojis, ze ta tym napichaju....skus sa nad tym zamysliet takto
kiara3
23. apr 2019
@andrea_ff No teda neviem ci je naozaj az tak myseľ zamestnávať tymto...ja som prveho porodila presne na termín...Rodila som od 6:00 ale do nemocky som isla o nejakej 10:00 kym som nemala častejšie kontrakcie...Nakoniec počas pôrodu problém a išiel drobec von cisarskym...No co už neda sa to ovplyvniť...Druhý pôrod som mala tak že deň pred sme boli v praku cely deň prechádzka ani pomyslenie na pôrod termin som mala asi o 10dni neskôr...ale malemu sa dlhšie čakať nechcelo...Rodila som od rana 8:00 maly sa narodil o 23:15 kliestovym porodom takmer som vykrvacala ale našťastie dr vedel co robí...Ako co bolo po porode nikomu neprajem...S porodnice asi na 3den som isla na pohotovost a mesiac bolesti ani sadnut...Tak moja rada je nemysliet na to najhoršie a drobček vie kedy chce ist von nie v tedy ked to ty chces...
lilijana
23. apr 2019
Ja mam za sebou 3 porody,2 z nich su vyvolavane a posledny 3 bol pred 10 tyzdnami .Isla som uz lezat 4 dni po termine do nemocnice,velmi sklamana ze nikdy nezazijem prirodzeny porod bez vyvolavacky 🙁 aaaale este v tu noc (uz v nemocnici asi 4h pred vyvolavackou)sa to spustilo samo ☺ comu som ani nechcela verit a vlastne som ani neverila ze je to plodova voda 😁 takze vsetko chce svoj cas a moze to prist ozaj kedykolvek 😉 takze hlavu hore,dietatko vie kedy je jeho cas 😊

Tu začni písať odpoveď...

Odošli