Popôrodný pás na brucho

palomka
2. feb 2012

rozmyslam nad nejakym poporodnym pasom ale je ich tolko, ze sa neviem rozhodnut ktory vybrat. Pomohol vam, mate nejake skusenosti? budem vdacna za kazdu odpoved, dakujem ;)

feb13
2. feb 2012

@palomka Prvykrat som ho nemala ani nepotrebovala. Kamaratka mala nejay a ona to chvalila. Ale ako ona popisovala svoje pocity v bruchu po porode tak ja som nic take necitila proste pohoda. Teraz som si kupila pas v ludovej predajni za cca 4 eura, pre istotu, lebo budem potrebovat maleho nosit uz skoro po porode kvoli starsiemu, ale viac za taku vec by som urcite nedala. Poznam originalne medicinske brusne pasy za kopec penazi a tento co som si ja kupila vobec nevyzera inak. Mozno by sa nejake rozdiely v kvalite prejavili pri dlhodobom noseni, no ale po porode ti to bude na dobu maximalne 6 tyzdnov ale skor tak tyzden-dva a do dalsieho porodu sa ta latka moze "unavit" aj bez nosenia.

anabelleee
2. feb 2012

@feb13 a ja koza som si objednala za 17 e, kde si nasla taky lacny? mam aj jedny stahovacie nohavicky, ale do porodnice mi prisiel vhodnejsi ten pas, kvoli hygiene

feb13
2. feb 2012

@anabelleee Hovorim v Ludovej predajni som to tak nahodne objavila. Nie je to specialny poporodny pas ale klasicky brusny ale podla mna v tom ani nie je ziaden rozdiel. Ale tych 17 eur mas podla mna este stale lacny...

palomka
autor
2. feb 2012

@feb13 vaaazne? a nemozes ho odfotit a dat tu foto aby som videla ko vyzera? 🙂
po prvom porode som nemala a mozem lutovat 😠 a teraz by som chcela vyskusat. nasla som jednu stranku kde su aj za prijatelne ceny, no ale 4€ su 4€ 😀 ak by mal niekto zaujem tak mozte pozriet a poradit, ja sa neviem rozhodnut medzi troma: http://www.e-mama.sk/index.php?id=shop&kat=pre-...

palomka
autor
2. feb 2012

@anabelleee a ty si si aky objednala? a velkost je asi ako si mala pred porodom, teda myslim obvod pasa, ze?

feb13
2. feb 2012

@palomka Mozem skusit ak nezabudnem, ale neviem ci zajtra budem mat cas nakolko budeme prec.
No oproti tym co si tu dala link ten moj vyzera otrasne 😀 ale brucho to stahuje dobre (skusala som, bola som cca. v 4m) a pod oblecenim alebo na doma mi to vobec nevadi. Je to taky obycajny brusny pas, aky sa predpisuje aj po brusnych operaciach no ale o necele 4 mesiace budem vediet povedat viac. 😀

anabelleee
2. feb 2012

ja som hladala cez heureku ten najlacinsi, tak neviem, co to bude zac a velkost som mala pred otehotnenim S ale predpokladam, ze po porode budem mat velkost M, no i tak som si objednala Sko, radsej nech ma to dobre stahuje

feb13
2. feb 2012

No predsa skusim teraz, dufam ze je to vidiet aj pri takomto osvetleni. Zapina sa na suchy zips. Cena podla obalu 3,95.

palomka
autor
2. feb 2012

ako vyzera na to nezalezi, hlavne aby splnil ucel 🙂 ja skusim pohladat n iekde u na sv takom obchode a ak by nebol tak by som ta mohla poprosit aby si mi taky kupila ? 😅

feb13
2. feb 2012

@palomka Jasne, len ci ho budu mat neviem, ja som to tam videla len raz (sice tak casto tam nechodim) a to mali len velkost akoze XL (neviem podla coho to merali, mne sa nezda byt taky velky) a nejakych 4-5 kusov. Myslim ze takyto tovar stale nemaju ale ak mas do porodu este dost casu tak mozno niekedy aj budu mat.

anib
8. feb 2012

tak tento pas,co odfotila feb13 som si aj ja vcera kupila u cinana u nas stal 3,3 e, a este som si kupila take stahovacie nohavice co sa vytiahnu az pod prsia cierne tiez za 3,3e, na jednom zlavovom portali som ho min.tyz kupila za 6,6 a to ze aka 90%zlava 😒

aja07
19. máj 2012

anib, smiem sa spytat kde u cinana? ja ho potrebujem surne do vikendu dakujem za odpoved! 🙂

zuzkaamato
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
lucinocka
5. júl 2012

mam kupeny, tu to nosi kazda baba po porode, aj s porodnice s tym vychadzaju kolo pasa. 🙂 Ja som kupovala tak od oka, tazko pomerat cez brusko...a dava sa vzdy poleziacky🙂

zuzkaamato
5. júl 2012

@lucinocka a velkost si kupovala cca taku, aku si mala pred porodom? alebo asi o nieco vacsi, ze?

lucinocka
5. júl 2012

@zuzkaamato ja som si ho dala kolo brucha / nezapinala som ho, len som primerala od oka/ on ma dost siroku plochu na zapinanie, teda na regulovanie...kupovala som ho cca v 20 tyzdni a v predajni mi vraveli ze po porode budem mat trosku mensie brusko, tak som si vymerala ci zapnem🙂

lucinocka
5. júl 2012

ale poviem ti tu ziadna zenska nevyzera ze rodila...asi to bude mat nejaky efekt pri stahovani maternice aby sa aj brusko stahovalo, este planujem dokupit spevnovacie kremy ..uvidime ci to bude mat efekt🙂

zuzkaamato
5. júl 2012

@lucinocka no ja uz som na konic tehu, takze teraz by som si ho uz nemohla primeriavat 😀 ale asi si objednam nejaku strednu velkost. mozno Mko... okej, dakujem 🙂

zuzkaamato
27. júl 2012

baby, kedy mozem zacat nosit ten pas? brucho mam celkom pekne po porode a myslim, ze ked sa budem stahovat, tak som za chvilu kocka 😀 a ako dlho pocas dna ho nosit?

moonlighting
15. feb 2013

@zuzkaamato Ahoj, chcela som sa spýtať ako si dopadla s tým pásom? Kupovala si pred porodom alebo až po? Bol vobec treba? Akú veľkosť? A aký? Mám veľa otázok lebo mám 3 mesiace do porodu a napadlo ma že by to mohla byť dobrá vec.

zuzkaamato
15. feb 2013

@moonlighting Ahoj. Ja som ho zacala nosit par dni po porode. Kupovala som presne tento:
http://www.mimibazar.sk/foto.php?id=8118795&tab=0
Tusim velkost L-XL. Lebo brucho som mala pomerne velke.. A bolo to super. Ja som rodila v lete, cize aj ked som isla s malou kocikovat von, tak som si ho dala pod tenke tricko alebo tielko a takmer nebolo vidno, ze som rodila 🙂 Cize jednak som sa citila lepsie a nemusela som ukryvat brucho a myslim, ze mi to aj celkom pekne stiahlo brucho. Kupila by som si ho kludne znova. Inac ten moj je neposkodeny, keby si mala zaujem a sadla by ti velkos..

moonlighting
15. feb 2013

Ten je tuším na zapínanie na háčiky, na tri polohy ako u podprsenky, ak dobre vidím, a dalo sa v ňom hýbať, zohýbať a tak keď tam sú tie háčiky? Akú veľkosť ešte fakt neviem, lebo najväčšie zväčšovanie brucha ma ešte len čaká a ako budem vyzerať po porode fakt netuším, možno pása ani nebude treba (bodaj by 🙂) ale pripravujem sa vo všetkom na všetky alternatívy 🙂

zuzkaamato
15. feb 2013

@moonlighting ano, je na haciky, presne ako podprsenka.. no vobec ma netlacil.. mala sa narodila v juli a to boli vyse 30 stupnove horucavy, takze aj v tomto teple sa celkom dobre nosil..

monika15
15. feb 2013

@palomka ja som mala ten :

http://www.abdomend.ca/abdomend-basic-c-section...

a bol super !!!! strasne mi pomohol, lepsie sa mi chodilo, soferovalo 🙂)
dala som si ho tyzden po sekcii.

elli891
17. feb 2013

@zuzkaamato ahoj ja by som mala zaujem o ten poporodný pas, len kolko to asi tak je ta velkost L/XL? lebo ja som pred tehu nosila tak Mka.

vika9792
17. feb 2013

@zuzkaamato Ahoj, stale predavas ten poporodny pas? ake ma rozmery? tam pise, ze 75 - 95 cm (podla toho linku, co si poslala). to je tak nastavitelny? ze od do? dakujem

zuzkaamato
17. feb 2013

@elli891
@vika9792 vyrobca udava velkost od 75-95. Je to priblizne tolko, teraz som ho merala. Ale pozerala som na neho, a je trochu vytahany v tej casti pri zapinani. Ale nie je to na zavadu, podla mna je stale v dobrom stave. Dohodnite sa medzi sebou baby, ci by ste ho niektora chceli. Prva sa ozvala @elli891, takze mas prednost.

elli891
17. feb 2013

@zuzkaamato ja by som si ho teda zajednala zavezne...🙂ak by sa dalo...len mi povedzte cenu a ja vam udam adresu ak by sa dalo poslat postou na dobierku...

bifiz
2. jún 2014

dievčatá chcela by som sa opýtať, či má niektorá skúsenosť s tým pásom aj viac rokov po pôrode.Totižto som štíhla len brucho akosi nejde dolu. Po pôrode som už 8 rokov. Myslíte, že by to pomohlo aj teraz, ak by som ho začala nosiť???

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre