Pôrod a poplatky s ním spojené

ivkapal
18. jún 2018

Ahojte. Som prvorodička a tak by som Vás chcela poprosiť o info. Včera ma totiž zaskočila informácia, že jedny známy platili po pôrode nemocnici 800€ (pritom žena bola poistená normálne), neviem však bližšie podrobnosti.

Práve preto mám otázku - s akými poplatkami treba rátať? S čim ste sa stretli? Čím aktuálnejšie info, tým lepšie. Trošku ma táto suma vydesila, mala som za to, že sumu navýši hlavne nadštandard izba. Plánujem rodiť buď v Šaci, alebo starej nemocnici v Košiciach. Ďakujem každému za info 🙂

whatever1
3. aug 2018

@29simona29 dovolim si nesuhlasit😮Zdravotnictvo na sk a v cr je podla mna na velmi dobrej urovni. Napr v takom irsku nemas ani gynekologa, chodi sa len k gp, alebo do nemocnice, vaginalne sa nevysetruje len ak na to nie je ozaj vazny dovod atd, ani nechcem pokracovat.. Neda sa to porovnat tu a tam.Co sa tyka pohotovosti v inych krajinach napr. v anglicku, amerike atd normalna cakacia doba je aj 12hodin.Stali sa pripady kedy pacienti zomreli v cakarni, lebo neboli nacas osetreni. Ani system v poisteni u nas nie je zly. Inde ti poistenie pokryje iba nieco, u nas malo kedy musis otvorit penazenku. Jedine co uznam je ludsky pristup. A ze sa este stale najdu nemocnice a ambulancie kde to vyzera ako za" komunizmu"... Inak vacsinou vsade teraz modernizuju a personal je doslova vedeny k tomu aby sa k pacientom spraval s uctou. Mozno tam kde si rodila ty je to este lepsie a spickove, nebodaj za take peniaze to ti neberiem ale nezatracovala by som nase zdravotnictvo.

lindusss2016
3. aug 2018

@whatever1 uplne suhladim, rodila som dvakrat v dvoch roznych porodniciach a vzdy to bol porod akutny, nic planovane, nestalo ma to ani cent, ale nepripadalo mi to nijak pod uroven, o mna aj o deti bolo vzdy dobre postarane a aj napriek komplikaciam vsetko dopadlo dobre, takze ja sa na nase zdravotnictvo stazovat nemozem.

katkabii
7. sep 2020

Saca

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre