Pôrod a pôrodné bolesti. Rodili ste potichu?

munu
18. jan 2009

Chcela by som vediet, kedze ma to onedlho caka, ake ste mali pocity ked vam zacali porodne bolesti a pri samotnom porode.. ci to nebolelo az tak, ze ste kricali alebo ste rodili pekne po tichu? Mam na mysli, ze vas nebolo pocut az vonku alebo tak.. 🙂 napiste mi svoje skusenosti prosim

munu
autor
22. apr 2012

ja som rodila obidve deti v uk a tu je epi zadara.. len si povies, ze ju chces a daju ti hned.. pri druhom som pytala epi,ale to len preto, ze som sa bala, ze pridu take nekontrolovatelne bolesti ako pri prvom porode.. nakoniec mi ju nestihli dat, lebo sa cakalo na izbu, kde jedna mamicka rodila a odpadla pri tom.. no a potom som sa uz velmi rychlo otvorila, tak uz netrebalo ani epi 🙂 tak som si vyskusala oba porody, aj vyvolavany,aj nie.. aj s epi, aj bez nej..a musim povedat, ze epi sice pomoze pefektne na bolesti, ale bez nej je porod ovela krajsi, lepsi, zahojila som sa strasne rychlo.. po sestonedeli som bola uz uplne fit, proste neporovnatelne.. po prvom porode som mala aj nejake tie problemy a zahojena som bola az pol roka po porode.. teraz uz rada na vsetko spominam 🙂 a vy planujete este viac deti? lebo my uz nie, dve nam stacia uplne..

tic_tac22
22. apr 2012

@munu no chceme kupit byt a do ftedy dokim ho kupime zariadime a chcem aspon dva roky robit a dost toho musime stihnut tak len ftedi bude druhe

munu
autor
23. apr 2012

@tic_tac22 a kolko ma tvoja mala? to je pekne, ze si chcete kupit byt a zariadit a aj do robotky potrebujes ist medzi ludi trochu, ze? inakje to stale ten isty stereotyp.. ja som tiez mala Matka a potom som po roku a pol zacala robit a robila som asi rok.. potom som zase otehotnela, ale vsetko to bolo planovane.. druhe babatko sme tiez chceli, aby mal Matko surodenceka a chceli sme aj chlapceka a zadarilo sa, tak som happy 🙂 tretie uz neplanujeme, ale keby malo byt este niekedy, tak by som velmi tuzila po dievcatku 🙂 no ale spat k realite, fakt tretie uz neplanujeme, ja sa davam teraz po dvoch tehulovaniach dokopy, chudnem a chodievam do gymu cvicit ostosest, lebo sa chcem vratit na svoju povodnu vahu, ktoru som mala este pred prvym tehotenstvom, tak mi drz palce.. nieje to lahka cesta, kopa sebaovladania, co sa diety tyka a same odopieranie si maskrt a ciel je este daleko.. snad to do septembra stihnem, lebo vtedy sa vraciam naspat do prace zase 😉

tic_tac22
3. máj 2012

@munu ahoj uz po dlhom case som prisla naspet sem bola som u nasich zato som neotpisala hned,no moja mala bude mat teras deviateho 6mesiacou,rada by som robila chyba mi to ale ked ti mam pravdu povedat zatial si toto materstvo uzivam na plno lebo je velmi vytuzena moja mala cakala som na nu 5rokov,mozem sa spitat kolko mas rokov zabudla som si to pozret,mohla by som si ta dat do priatelov,mali sa drzi dobre papa kojis vsak

munu
autor
8. máj 2012

@tic_tac22 ahoj, jasne, ze si ma mozes dat do priatelov 🙂 ja mam 29 rokov a Samko je zlatucky, strasne velky smejko a Matko 3-rocny je uplny poklad dobrucky 🙂 Samka som kojila 3 mesiace a potom sa stala taka vec, ze som v jeden vecer ochorela, bolo mi zle, vracala som kazdych 5-10 minut, hnackovala, zoslabla ako mucha a nevladala som sa ani otocit na posteli.. tak som povedala Matovi (muzovi), nech da samkovi umele mliecko, lebo nevladzem.. no a on samozrejme ako ochutnal z flase umele, tak sa mi vykaslal na to moje mliecko..prisiel ku mne domov doktor, pichol mi injekciu a dal mi lieky na hnacky a zvracanie a nakazal mi, aby som teraz nekojila.. no a kym som dobrala lieky, tak Samko si uz tak zvykol na umele mliecko, ze odmietal stale viac a viac moje mlieko, az nakoniec do tyzdna bol uplne na umelom a ja som to moje musela nechat len zasusit, aj ked s tazkym srdcom, ale nedalo sa nic robit, lebo ked videl prsnik, tak az hysaky chytal, ako chcel flasu.. potom som si povedala, ze to vyriesil za mna Samko, lebo aj tak som planovala v jeho 5-tich mesiacoch ho postupne odstavovat a prechadzat na umele mlieko, lebo potom nastupujem do prace v druhej polovici augusta - konci mi vtedy materska a budem robit na smeny, takze by nebolo mozne ho aj kojit, aj chodit takto do prace na plny uvazok.. boze, 5 rokov cakania dalo zabrat, ze? ale oplatilo sa cakat, mas svoju krasnu vytuzenu bambulku teraz 😉 my sme na Matka necakali, vysadila som antikoncepciu a hned prvy mesiac sa zadarilo.. a pri Samkovi sa podarilo druhy mesiac.. vtedy som uz antikoncepciu nebrala, len sme si povedali, ze ideme skusit druhe babatko a vedela som, ze sme sa prvy mesiac netrafili do ovulky, lebo ja som robila na smeny, aj Mato robil na smeny a niekedy sme sa aj 3 dni poriadne nevideli a ked sme isli na to, tak sme sa tesne s ovulkou minuli.. no a druhy mesiac uz to vyslo a Samko je tu 😉 takze som z toho usudila, ze pojdem najblizsie ku doktorke predpisat antikoncepciu, lebo na tretie sa uz nechystame a ked sa takto obaja rychlo zadarili, tak je dost mozne, ze by sa aj nejaka nehoda mohla stat a budem v tom zase.. tak radsej sa uz poistim.. ak by som necakane otehotnela, tak vziat by som si ho uz nenechala, to je jasne, tak radsej vopred to musim riesit 🙂 my sme teraz malovali cely byt, ale este sme nedokoncili, musime pockat, kym bude mat Mato zase volno, lebo teraz ma nocne tento tyzden.. este nam zostala detska izba a taka mala miestnost, kde mame len kociarik a vysavac.. cely byt nam chytal plesne, bolo to hrozne, ale uz snad bude dobre, ked je pekne omalovane vsetko 😝 dalo to zabrat pri dvoch detoch malovat po veceroch ked oni spia a tak.. tak sa budem tesit na dalsie spravy, uz mam obidvoch hore, akurat sa aj Matko zobudil, tak papa zatial 😉

tic_tac22
8. máj 2012

@munu no moja tak si mala dost dokim ste to namalovali mi sme este vlani malovali cez leto, fucala som ako kravicka s velkim bruchom dokym som vsetko poupratovala,dost je to po veceroch malovat, neskusala si savo proti plesny poviem ti ze je to dobra vec ja som mala kupelnu skoro celu od plesni darmo sme malovali este dal muz aj nater ci co to dal nepomahalo ,kupila som savo nastriekala som uz 1,5roka nemam problem s plesnou v kupelny tak to odporucam a iba ftedy som ras nastriekala a plesen je fuc no idem aj ja dnes vecer si ta vihladam
😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre