Klamstvo o pôrode

1. mar 2024

Akože kazda mame iný prah bolesti, ale preco niekto hovorí, že pôrod bol prechádzka ružovým sadom pritom realita uolne odlišná. Nieje to len take ego? Poviem reálne odzitu situáciu. Som s mamickou z porodnice(mala okresná porodnica) v “kontakte” sme v jednej skupine na fb, a vidím tam jej aktivitu je pomerne aktívna a zachádza dosť di detailov( aj to, že sme spolu rodili viem, lebo odfotila do termínovky karticku a bol tam dátum a čas, plus na pôrodnej sale nas delila plachta a bolo pocut každé slovo, aj to aké má miery a meno sedelo) Rodili sme vedľa seba, ja som porodila o pár minut skôr ako ona, takze sme si to tam “odkričali” rovnako. Paradoxne mna jej krik ukludnoval 😁 Nejdem tu hodnotiť môj a jej krik ale na fb píše o sebe že ju pôrod vôbec nebolel, radi tam ženám hypno pôrod a meditácie na pôrod ženám ktoré pôrod estelen caka asaa že vedela si to v pohode predýchať a nemala potrebu kričať(pritom reálne kricala, ale sak normalka ) ale že mamicka vedľa na boxe (ja) vrieskala jak pavián, že to ju rusilo!!!! Že odporúča di zobrať sluchadka do porodnice😁😁 pritom ja som reálne prišla na salu a ona tam uz bola na sale a rodila, mna dali na fitloptu, lebo mi stále nepraskla plodova voda (na fitlopte som poslala mužovi fotku)tak som tam skakala až kým praskla, na 2 zatlacenia bol druhorodeny vonku a ano zakricala som si, ale veď prood nieje pretek k to kto menej krici, či? 😁 ona porodila až po mne… ja neprezentujem svoj pôrod ako bezbolestný bez kriku, a j keď bol rychly a pekný…ale nikdy by som v mojom pôrodnom príbehu neosocovala mamicku za plachtou, že ta tam vrieskala jak pavián a rusilo to môj hypno pôrod bez bolesti….🙈 No normálne mám chut jej tam odpsiat. Ja mám reálne video, natacala som syna, keď mi ho doniesli a na zvuku všetko počut do detailov. Video som rodine posielala samozrejme bez zvuku, ale v telefóne mám life fotky a video so zvukom. No pobavilo ma to, pôrod mame čerstvo za sebou, o to viac má to orekvaouje. Ja na fb nemám fotku, aj meno mam za slobodna, možno preto to píše tak odvážne lebo má v tej terminovme nevidi, no ciste bludy a bajky😁 strašne jak druhym mamičkám hovorí ako hypnopord funguje, potom tam nejaká dojde okúsi realitu zakričí a bude zdeptana čo robi zle preco ju ten pôrod boli, keď inú mamu pôrod nebolel…. Nehovorím, že všetky rodičky kričia určite nie, ale henta uolne klame o svojom “pôrodnom príbehu”

viestta
1. mar 2024

Mat tvoje starosti...

autor
1. mar 2024

@viestta Tak tomu ver. Ja mám svoje, ty bohužiaľ zijes život na modrom koniku a preberas len cudzie 😩

viestta
1. mar 2024

A ty preberas zivot tej inej mamicky. Si lepsia ako ja?

petruldo
1. mar 2024

no hold spomienkový optimizmus ako vyšitý, a tiež predpokladám,. že sa tiež robí "chrumkavejšou" aby si dokázala aká je ona super

sheila121
1. mar 2024

Mňa pobavilo, že na fitlopte si mužovi poslala fotku 🤣🤣🤣 fotila si si aj pôrod? 🙂

anjelicek26
1. mar 2024

Pobavilo.. posli to jej cez súkromnú správu hlasovu nahravku toho jej akoze bezbolestneho hypnoporodu (nepotrebuješ ju verejné lyncovat), ze nech prestane na nete písať kraviny, ze svet je príliš malý a vždy stretne niekoho,kto vie,kde je pravda....

sense
1. mar 2024

Pozri keď ta tak irituje co napísala, ze zrejme ma problém vo vnímaní kto ako kričí. Nakoľko na tom tvojom videu je ju dosť pocut

autor
1. mar 2024

@viestta ja ale nekomentujem z potreby ukazat ako všetci majú úbohé starosti, v každej téme si tak nemiesaj sa do všetkého a nechaj žiť ľudí svoje starosti. Áno toto sú moje starosti. Bohuvďaka za nich. Furt su to moje reálne odžite starosti a nie cudzich ľudí ktorých som v živote nevidela ❤️❤️❤️❤️❤️ Niektore komentáre máš k veci, ale niekedy je mlčať zlato.

viestta
1. mar 2024

🙂

klip0
1. mar 2024

Možno si to nepamätá. Možno to jej mozog vytesnil lebo to bolo pre ňu tak zle. Možno je to jej spôsob spracovať si traumu. Možno si tak veľmi želá aby mala ľahší pôrod že tomu aspoň takto uverila.
Nesudila by som ženu po pôrode v žiadnom prípade.
Obe to máte teraz náročné. Obdobie po pôrode je náročné. Držte sa obe

petamich
1. mar 2024

uprimne v zivote by ma nezdeptalo, ze ina mamicka si kychla a dieta bolo vonku a nie ani som nemala nastavene ocakavania podla takychto mamiciek, rovnako ako si riesim svoje dieta a nezaujima ma ci inym spi, nespi, je, neje a verim, ze takych ako som ja je vacsina

a co je na tom, ze ine mamicky mozno aj ukludni? za mna viac pomoze mamicka tvrdiaca aka je to prechadzka ruzovou zahradou ako taka co do detailov opisuje ako tam sla umriet a cela sa potrhala

citam medzi riadkami, ze sa ta skor dotklo, ze ta opisuje ako si kricala atd.

ja osobne by som sa nad tym pousmiala (ako xkrat ked tu vidim prispevok niekoho koho poznam) a viac by som to neriesila, na co? a uz vobec nie ju verejne pranirovat a postovat video a tvrdit, ze ona je ta ryciaca v pozadi

masinka
1. mar 2024

Cim skor si uvedomis, ze realny zivot a zivot na socialnych sietach su dve rozne veci, tym skor ta taketo veci prestanu trapit.

babulkomale
1. mar 2024

Plachta?
To si rodila v sedemdesiatych rokoch?

lauriik
1. mar 2024

Vykasli na nu. Naco ju riesis? Nech si rozprava/pise co chce 🤦🏼‍♀️

klip0
1. mar 2024

@babulkomale žiaľ vo veľa nemocniciach to takto stále je

floren
1. mar 2024

@babulkomale bohužiaľ aj u nás v meste sú len plachty, zato som šla inde

babulkomale
1. mar 2024

@klip0 vážne? Neuveriteľné...

lienka.7
1. mar 2024

@autorka len jedno k tomu... a nie v zlom... neries. Každá inteligentná žena snáď vie, že porod nie je nič príjemné, ako to mnohé "s radostou" opisujú. Len jedna ho ma proste ľahší, druha si to zase "odtoto" naplno.

evelynmozagalega
1. mar 2024

Ja sa čudujem hocijakej žene, že vôbec verí na všetky tieto transcendentálne bájky, hypnopôrody, manifestácie, vlny, hudby a podobné. Psychicky to pôsobí na uvoľnenie, to áno, ale raz je to pôrod a je to brutálny masaker, tak nech mi nikto nehovorí, že tieto pseudo veci pomáhajú na bolesť alebo že to bude dokonca bezbolestne. To by nám aj zubár púšťal hudbu a manifestovali by sme pri trhaní zubu a nič by nás nebolelo. A predsa si dáme tú injekciu so zázračným lidokainom, všakže? Ja osobne mám radšej pravdu, hnusnú a tvrdú, ale aspoň viem, čo ma čaká. Nech by ma ktokoľvek presviedčal, ešte mám zdravý rozum. Potom vznikajú traumy, lebo si ženy myslia aké to bude rýchle, úžasné a bezbolestné a realita ich šokuje. Radšej sa pripravím na to najhoršie a keď to nebude také zlé, budem príjemne prekvapená.

januska12323
1. mar 2024

Napíš jej tam, že to jej kľudné dýchanie počula celá chodba a viac sa ňou nezaoberaj.

veselo_neveselo
1. mar 2024

A nech si hovori, co chce o svojom porode - je to jej pribeh, jej prezivanie.
Ak mas potrebu napravat klamstva, zameraj sa na take, co ovplyvnuju verejny zivot a na tie, co idu z tvojich penazi. A nejaku mamku na fejsbuku fakt ze vobec neries.

esmeronka
1. mar 2024

priklanam sa k nazoru anjelicka...napísať jej na rovinu a ak s tým neprestane napíšeš všade ty svoj príbeh s tým že napriamo označíš ju

kp7333
1. mar 2024

Jej vnimanie porodu je subjektivne a ovplyvnene spomienkovym optimizmom plus exploziou poporodnych hormonov. Osobne je mi jedno, co kto dava na soc. siete, zvacsa je to len umela pozlatka a s realitou to ma malo spolocne. Pomyslim si svoje, ale zily mi to netrha.

tykat
1. mar 2024

...vieš je taky vtip...
Pride žena domov a hovori "taku drzu predavačku som dnes zažila, vrieskala po mne že ked sa mi rozky nepacia tak mozem ist kupit inde, ze ona mi ich asi nenapecie, a to som sa jej len slusne opytala ci nemaju aj cerstve"
Pride predavačka domov a hovori "no to ste ešte nevideli taku megeru zakazničku, začala po mne vrieskať ako to že nemame čerstve rožky, tak som jej slušne vysvetlila že poobede uz nie je rozvoz ale moze skusit inde"
Dosiel chlap domov a hovori "no to ste este nevideli taky cirkus, dve zeny v obchode, predavacka a zakaznicka, tak po sebe vrieskali kvoli rozkom ako zmyslov zbavene".

Takze, pravda niekde inde, odvrieskali ste si to asi obidve, ale kazdy clovek si prikrasluje realitu podla potreby.

kiki68
1. mar 2024

Je to bolest, ale ked ma napr epidural, tak nemusi nic citit. Alebo velmi malo. Ja som nemala nic na bolest, porod vyvolavany a stale lepsie ako teraz zapal oka. Pripadne trhanie zubu 2 hod so zle pichnutou anestezou. To ten porod bol naozaj pohoda. Ako ze to je bolestive, ok, ale su aj horsie bolesti. Porod ma aspon zmysel. Ale zapal oka zmysel nema, to je iba extremna bolest nez zaberie liecba

diewcatqoo
1. mar 2024

Nestacim sa divit, ze tu odzneli nazory, ze jej ma autorka napisat narovinu a ze ked s tym neprestane, tak ze ma zverejnit svoj pribeh? Co ste male deti?
Vyrovnana osoba vie, ze socialne siete znesu vela a max. sa tak pousmeje nad tym, ze niekto ma potrebu vypisovat niekde verejne taketo veci. Mne sa stalo nieco podobne a akurat sme sa na tom zasmiali doma, ze potrebuje byt dolezita, ale nikdy by som sa neznizila k tomu, aby som danej osobe pisala, ze to tak vobec nebolo a ze ak neprestane kecat, tak zverejnim nieco. Toboz nie matke po porode, ked su hormony rozhadzane a aj nieco take moze byt spustacom poporodnej depky.

betulinka1
1. mar 2024

Internet znesie vsetko ale je to vtipne, ze co odporuca a aka bola realita. Neries to. Venuj sa babatku.

yelena159
1. mar 2024

Nikdy som nerodila a dúfam, že nikdy nebudem.

autor
1. mar 2024

@anjelicek26 jooooj toor presne chcem urobiť, ale ona má blokne a nechcem sa nechať pripraviť o tie múdrosti čo tam dáva za rady a lekcie 😏 ona je totiž po novom aj odborník na kojenie a ta čo nekoji je leniva sa obetovať… je tam toho viacej taká dokonala zena by som ju nazvala 😁

autor
1. mar 2024

@sheila121 pohodaaaa, akože umierala som tam lenže už mi bolo jasne že do pôrodu nepríde, tak aspoň fotku nech má vidi ako trpim som mu urobila 😁😁😁 a inak s prvym nemám prisaham ani jednu jedinu fotku lebo som bola taká v soku čo sa udialo, plus mobil kdesi v taške a tiež nestihol prísť chlap (obe pôrody som prenášala 9dni bola som už v nemocnici) tak reku toto je môj posledny pôrod to musím fotiť. Najkrajšie zážitky sú v mojich očiach samozrejme ale o rok2,3 budem vdacna ze mám nejaké fotky 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre