Pôrod bábätka otočeného hlavičkou dolu a tvárou nahor

090393kristina
1. apr 2015

ahojte baby, rodila niektora z vás tak že bolo bábätko takto otočene?

nanka3
1. apr 2015

ahoj, ja som tak rodila, preco?

090393kristina
autor
1. apr 2015

@nanka3 ahoj, lebo moja mala je tak otočena a doktor mi povedal že to je nezvyčajne ... a na nete som sa docitala všeličo .. mohla by si mi o tom povedat

nanka3
1. apr 2015

@090393kristina ja som dozvedela, ze mala tak je otocena, az po porode...ono vraj sa to stava vtedy, ak ma dieta menej miesta a nestihne dorotovat, pretoze normalne je to tak, ze by malo byt dieta pri tom, ako vychadza von otocene tvarickou k zemi, moja dcerka bola otocna tvarou k lekarovi, cize opacne ..... vravel, ze sa to stava... ty si co citala?alebo co vravel dr.?

nanka3
1. apr 2015

@090393kristina ktory si tyzden, mozno este dorotuje 😉 , ale podla mna je dolezitejsie to, ze je hlavou dolu 😉

090393kristina
autor
1. apr 2015

doktor mi len povedal že to je nezvyčajne ale že to nič neznamena ..... a čitala som že sa musia použit nejake kliešte a vakum .. som prvorodička tak neviem čo a ako ....

090393kristina
autor
1. apr 2015

@nanka3 som v 30tt ... tak aj ja si myslim že doležite je že je hlavičkou dolu ..... ale pre istotu som sa spytala čo a ako aby som zbytočne nezačala stresovať

nanka3
1. apr 2015

@090393kristina ale kdeze klieste.... blbost, ja som mala rychly porod, 5x som zatlacila a mala bola von, ani nastrih mi nerobili....

nanka3
1. apr 2015

@090393kristina jaaaj, tak to mas este kopu casu, este 2,5 mesiaca, za ten cas sa v pohode stiha otocit 😉

090393kristina
autor
1. apr 2015

@nanka3 no super teda ... Ďakujem ti si ma upokojila 😉

nanka3
1. apr 2015

@090393kristina nie je zac.....drzim prsty 🙂

nikola599
2. apr 2015

@090393kristina ahoj ja som rodila v utorok a poviem ti porod bol strašný nemohla som malu vytlačiť von neslo mi to potom sa mi to podarilo po 25 minútach vytlačiť hlavicku a stratila som tlaky rodila som bez tlakov nasilu cela som pozasivana celú ma dotrhala zato ze bola hlavickov na hor mala som šťastie ze som ju vytlacila a že sme poriadku obe možno ti bude robiť sekciu ak sa neotoci lebo je to nebezpečné mozes babo zadusit a zabiť . Nechcem ta strasit prajem ti aby ti všetko dobre dopadlo 🙂

090393kristina
autor
2. apr 2015

ahoj moja no tak gratulujem že všetko dobre dopadlo ... ja budem dúfať že sa malá správne otočí 🙂 ešte som v 30tt tak ešte má čas trošku ....

adkat13
2. apr 2015

@nikola599 tak týmto si ju teda určite nenastrašila.... zadusiť a zabiť preboha... stačí si o tom trošku niečo prečítať a nie rovno strašiť takýmito horormi... pôrod s takto otočeným bábätkom môže (ale nemusí) byť o niečo dlhší a bolestivejší ako klasický (odporúča sa epidurálka), ale rozhodne to nie je dôvod na sekciu...

nikola599
2. apr 2015

@adkat13 je to nebezpečné a co keď jej človek povie pravdu ak nechce aby jej vytahovali babo kliešťami a inými vecmi von koľko to museli je to bolestivé a zena nemá také tlaky tak ho nemá skoro vytlačiť

ukulela
2. apr 2015

@nikola599 ty si tlacila 25 minut? ja hodinu a pol - tolko uplynulo od momentu, ako doktor povedal, ze to pretlacite, ideme na to ... a som ziva a zdrava aj s malym ... rodi sa vaginalne aj koncom panvovym. co sa tyka polohy, tak jednoznacna indikacia na cisarsky je priecna poloha. ak si mala tak zly porod, hladaj odpoved u porodnika.
@090393kristina neboj sa, jednak je este cas, aby sa babo otocilo. ak nie, tak ti baby radia epidural - aj to je cesta. a aj keby tvoj porod bolel, garantujem ti, ze do dvoch minut po porode na vsetku bolest zabudnes - to je moje skusenost 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre